d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev17917927937947951468Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 8,212
Joined: Oct 10 2012
Gold: 206.00
Mar 1 2016 11:04am
Quote (Cpt_Ghost @ Mar 1 2016 06:52pm)
amugy en azon hűltem ki szombaton, hogy vitya nepszavazast akar tartani a menekult kvotakrol, na de, meg a sajat alaptorvenyunkben is benne van, hogy nemzetkozi szerzodesbol eredo kotelezettsegrol nem lehet nepszavazast inditvanyozni, ehhez kepest... :D biztos jol meglesz (vagy mar megvan, nem vagom most) allapitva, hogy nem minosul annak, vagy megint atirjak az alkotmanyt 8D


ez az MNB-s szarakodás is azért van, mert jogerősen megnyertek adatszolgáltatásról egy ilyen pert, erre válasz ez a törvényjavaslat :D
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Mar 1 2016 11:05am
Quote (Jancsipapa @ 1 Mar 2016 18:04)
ez az MNB-s szarakodás is azért van, mert jogerősen megnyertek adatszolgáltatásról egy ilyen pert, erre válasz ez a törvényjavaslat :D


ja az is jól kibaszta a biztosítékot amikor olvastam
jogállam
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Mar 1 2016 11:29am
Quote (Cpt_Ghost @ 1 Mar 2016 18:47)
akarmelyik random huszoneves phd hallgato tanithat egyetemen fyi, nekem is phd hallgato tartja az alkotmanytori szeminariumaimat, meg jogi alaptant is phd hallgato tanitott, meg meg van par targy amit ilyenek csinalnak.


Egyetemi tanári rang != egyetemen tanítás

Utóbbit kb bárki csinálhatja, még én is.

This post was edited by CyberPunk666 on Mar 1 2016 11:30am
Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
Mar 1 2016 11:35am
Quote (CyberPunk666 @ 1 Mar 2016 18:29)
Egyetemi tanári rang != egyetemen tanítás

Utóbbit kb bárki csinálhatja, még én is.


te főleg
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Mar 1 2016 11:36am
Quote (CyberPunk666 @ 1 Mar 2016 18:29)
Egyetemi tanári rang != egyetemen tanítás

Utóbbit kb bárki csinálhatja, még én is.


ha konkrétan tanár akkor bocs, én nem néztem annyira bele, csak annyit láttam, hogy tol vmi szemináriumot
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Mar 1 2016 11:46am
Quote (Cpt_Ghost @ Mar 1 2016 06:36pm)
ha konkrétan tanár akkor bocs, én nem néztem annyira bele, csak annyit láttam, hogy tol vmi szemináriumot


Külső óraadó.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Mar 1 2016 11:53am
Quote (Cpt_Ghost @ 1 Mar 2016 19:36)
ha konkrétan tanár akkor bocs, én nem néztem annyira bele, csak annyit láttam, hogy tol vmi szemináriumot


Én sem néztem meg, de abból miért lenne botrány?
Senkit sem érdekelne. Bárki tarthat órát kb.


Quote (-joey- @ 1 Mar 2016 19:46)
Külső óraadó.


Akkor mi a felháborodás oka?
Ilyet még a mi cégünk is csinál. Egy csomóan tartanak órát náluk az egyetemeken.

This post was edited by CyberPunk666 on Mar 1 2016 11:54am
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Mar 1 2016 12:05pm
Quote (-joey- @ 1 Mar 2016 18:46)
Külső óraadó.


Quote (CyberPunk666 @ 1 Mar 2016 18:53)
Én sem néztem meg, de abból miért lenne botrány?
Senkit sem érdekelne. Bárki tarthat órát kb.




Akkor mi a felháborodás oka?
Ilyet még a mi cégünk is csinál. Egy csomóan tartanak órát náluk az egyetemeken.


akkor én sem értem mi a vergődés tárgya
értem hogy fidesz meg viktor meg ráhel, de azért minden miatt nem kell sírni
Member
Posts: 8,212
Joined: Oct 10 2012
Gold: 206.00
Mar 1 2016 05:02pm
Quote (Cpt_Ghost @ Mar 1 2016 08:05pm)
akkor én sem értem mi a vergődés tárgya
értem hogy fidesz meg viktor meg ráhel, de azért minden miatt nem kell sírni


annyiból mondjuk bosszantó, hogy ha megnézitek ráhel "munkásságát", szakmai tudását (ld angol bemutatkozás és társai), akkor nyilvánvaló, hogy kb bárki jobban értene hozzá hasonló diplomával ehhez
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Mar 1 2016 05:24pm
Quote (Jancsipapa @ 2 Mar 2016 01:02)
annyiból mondjuk bosszantó, hogy ha megnézitek ráhel "munkásságát", szakmai tudását (ld angol bemutatkozás és társai), akkor nyilvánvaló, hogy kb bárki jobban értene hozzá hasonló diplomával ehhez


Azok nem tanítják.
Az egyetemi szintek bértáblája nyilvános. Aki ért hozzá az nem megy tanárnak.
A fiatal generációban az egyetemi tanárok között erős a kontraszelekció (kivételek persze vannak, pl a phd-t írók, havi 100 ezer forintért!!!!).

Elég csak megnézni, hogy egy frissdiplomás mérnök vagy közgazdász meg még pár szakon végzett hallgató kezdőfizetése az egyetemi kutató professzori ranghoz járó fizetés környékén van!

Ha nem vették fel rendes egyetemi tanárnak, akkor ez egy nulla teljesítmény, amire bárkinek van lehetősége. Ha te odamész, hogy tanítanál kb semmiért és lenne valami tematikád (nem kötelező tárgy), már holnap taníthatnál.
Max nem kapnál pénzt, esetleg zsebpénzt maximum.

This post was edited by CyberPunk666 on Mar 1 2016 05:25pm
Go Back To Magyar Topic List
Prev17917927937947951468Next
Add Reply New Topic New Poll