d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev177787980811468Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Oct 9 2012 07:24am
Quote (beni @ 9 Oct 2012 15:17)
dehogynem

lásd centrum párt


?
Ez inkább azt támasztja alá, hogy tényleg nem lehet 2 év alatt felépíteni egy versenyképes pártot

Egyébként pont tegnap voltam egy beszélgetésen, ahol a jaksity meg a kupa is ott volt. Amikor a Kupa nem beszél, kicsit úgy néz ki, mint egy élőhalott :lol:
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Oct 9 2012 07:31am
Quote (tevetava @ Oct 9 2012 02:24pm)
?
Ez inkább azt támasztja alá, hogy tényleg nem lehet 2 év alatt felépíteni egy versenyképes pártot

Egyébként pont tegnap voltam egy beszélgetésen, ahol a jaksity meg a kupa is ott volt. Amikor a Kupa nem beszél, kicsit úgy néz ki, mint egy élőhalott :lol:


megalakultak, 4 hónap múlva 3,9%-ot értek el a választásokon
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Oct 9 2012 07:34am
Quote (beni @ 9 Oct 2012 15:31)
megalakultak, 4 hónap múlva 3,9%-ot értek el a választásokon


4%-al nem lehet kormányt alapítani
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Oct 9 2012 07:35am
Quote (tevetava @ Oct 9 2012 02:34pm)
4%-al nem lehet kormányt alapítani


igen, de 4 hónap alatt érték el, nem pedig 2 év alatt
Member
Posts: 39,455
Joined: Jun 23 2006
Gold: 3,000.69
Oct 9 2012 07:41am
Quote (beni @ 9 Oct 2012 15:35)
igen, de 4 hónap alatt érték el, nem pedig 2 év alatt


Ha jol emlekszem foleg bpn voltak sikeresek, arra eleg volt hogy itt kiepitsek magukat, de kormanyzashoz orszagos tamogatottsag (es orszatosan kiepitett partszervezet) kell szerintem, amihez meg tenyleg sok ido kell :/ viszont ha valamelyik mostani parthoz szegul (de meg ha csak jeloltjukkent indul is) azzal eleg sokat veszit a hitelessegebol meg szavazoibol...
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Oct 9 2012 07:48am
Quote (beni @ 9 Oct 2012 15:35)
igen, de 4 hónap alatt érték el, nem pedig 2 év alatt


Az lmp 1 év alatt 7,5%-ot ért el, és annak a nagy részét is Budapesten. Nem értem, hova akarsz kilyukadni. Egy új párt 2 év alatt kétlem, hogy el tudná nyerni a szavazók 50%-át az országban. Ezért nincs is értelme tovább széttagolni a baloldalt.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Oct 9 2012 07:50am
Quote (tevetava @ Oct 9 2012 02:48pm)
Az lmp 1 év alatt 7,5%-ot ért el, és annak a nagy részét is Budapesten. Nem értem, hova akarsz kilyukadni. Egy új párt 2 év alatt kétlem, hogy el tudná nyerni a szavazók 50%-át az országban. Ezért nincs is értelme tovább széttagolni a baloldalt.


versenyképes párt alatt én nem azt értettem, hogy a szavazók 50%-át megcsípi (ez kb fidesz 2/3 szint)

Quote (tevetava @ Oct 9 2012 02:48pm)
Az lmp 1 év alatt 7,5%-ot ért el, és annak a nagy részét is Budapesten. Nem értem, hova akarsz kilyukadni. Egy új párt 2 év alatt kétlem, hogy el tudná nyerni a szavazók 50%-át az országban. Ezért nincs is értelme tovább széttagolni a baloldalt.


Ez most már nem a baloldal széttagolásáról szól. A szavazók eleve ott vannak, viszont nincs párt, aki egybe tudná őket kovácsolni. Ez a bajuk.

This post was edited by beni on Oct 9 2012 07:51am
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Oct 9 2012 07:53am
Quote (beni @ 9 Oct 2012 15:50)
versenyképes párt alatt én nem azt értettem, hogy a szavazók 50%-át megcsípi (ez kb fidesz 2/3 szint)


hanem?

Quote (beni @ 9 Oct 2012 15:50)
Ez most már nem a baloldal széttagolásáról szól. A szavazók eleve ott vannak, viszont nincs párt, aki egybe tudná őket kovácsolni. Ez a bajuk.


de egy új párt erre akkor sem lenne képes, még ha bajnai vezeti is

This post was edited by tevetava on Oct 9 2012 07:56am
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Oct 9 2012 07:56am
Quote (tevetava @ Oct 9 2012 02:53pm)
hanem?


Jó, értem, hogy mire gondoltál, de én nem támasztok ilyen "japán apa" elvárásokat. Nem feltétlen kell a 2/3.

Quote (tevetava @ Oct 9 2012 02:53pm)
hanem?



de egy új párt erre akkor sem lenne képes, még ha bajnai vezeti is


1. Honnan tudod?
2. Miért gondolja mindenki, hogy Bajnai az új szuperhős?

This post was edited by beni on Oct 9 2012 07:57am
Member
Posts: 31,127
Joined: May 29 2006
Gold: 22,658.88
Trader: Trusted
Oct 9 2012 08:06am
Quote (beni @ 9 Oct 2012 15:56)

1. Honnan tudod?
2. Miért gondolja mindenki, hogy Bajnai az új szuperhős?


Benne még nem csalódtak az emberek. Benne még bíznak... ez is valami. ^^
Go Back To Magyar Topic List
Prev177787980811468Next
Add Reply New Topic New Poll