d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev17767777787797801468Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 22,595
Joined: Jun 5 2005
Gold: 10,257.50
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Sep 6 2015 04:33pm
Quote (Genthor @ 6 Sep 2015 23:27)


Ez egy bullshit.
"És még hátra van az igazi „gumijogszabály”. A kacifántos megfogalmazás azt takarja, hogy a katona éles lőszert is használhat, ha úgy véli, hogy őt, vagy társait közvetlen veszély fenyegeti. Magyarul: ha a katona úgy értékeli, hogy akár csak megverhetik, lelőheti a támadót. És ha téved?"

Fel tudja ez fogni, milyen psziches hatasai vannak, az egyebkent eles helyzetekre felkeszuletlen (magyar) katonaknal, az eles loszer hasznalatanak? Az lesz az _UTOLSO_, amit hasznalni fog. Keznel van sokkoloja, konnygaz granatja, gumilovedeke, az eles loszert meg akkor se biztos, hogy hasznalna, ha eles loszerrel toltott fegyvert fognanak ra. Annyira tul van ez dramatizalva, nem tudom elkepzelni, hogy ilyet hasznaljon, plane mivel nincs is annyira kikepezve (alig lohetnek eles loszerrel gyakorlaton, evi 1 tar kb, mi az?!), nem fogja hasznalni. Tuzharcot meg remelem nem fog megelni meg a magyar hatarvonal egy ideig. Akkor lenne nagy gebasz.

Lehet jogrol okoskodni (egyebkent ezt a modositast en sem tamogatom, vagy is sok a ketsegem benne, de nem az elesloszer hasznalat miatt, vagy, hogy azert mert pofon szal a katona fele, mar egybol loni fog), de a valodi veszelye nem az, amit itt kitalalgatnak, szerintem es nem ebben az esetben valo tulkapastol felek, hanem ha a valsaghelyzetet annyira kitagitja, mint fogalmat, hogy 'random tuntetesen' gumilovedekes tomegbelovesre kapnak parancsot, mint oszlato modszer.
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Sep 6 2015 05:44pm
Quote (Baleee @ Sep 6 2015 10:33pm)
Ez egy bullshit.
"És még hátra van az igazi „gumijogszabály”. A kacifántos megfogalmazás azt takarja, hogy a katona éles lőszert is használhat, ha úgy véli, hogy őt, vagy társait közvetlen veszély fenyegeti. Magyarul: ha a katona úgy értékeli, hogy akár csak megverhetik, lelőheti a támadót. És ha téved?"

Fel tudja ez fogni, milyen psziches hatasai vannak, az egyebkent eles helyzetekre felkeszuletlen (magyar) katonaknal, az eles loszer hasznalatanak? Az lesz az _UTOLSO_, amit hasznalni fog. Keznel van sokkoloja, konnygaz granatja, gumilovedeke, az eles loszert meg akkor se biztos, hogy hasznalna, ha eles loszerrel toltott fegyvert fognanak ra. Annyira tul van ez dramatizalva, nem tudom elkepzelni, hogy ilyet hasznaljon, plane mivel nincs is annyira kikepezve (alig lohetnek eles loszerrel gyakorlaton, evi 1 tar kb, mi az?!), nem fogja hasznalni. Tuzharcot meg remelem nem fog megelni meg a magyar hatarvonal egy ideig. Akkor lenne nagy gebasz.

Lehet jogrol okoskodni (egyebkent ezt a modositast en sem tamogatom, vagy is sok a ketsegem benne, de nem az elesloszer hasznalat miatt, vagy, hogy azert mert pofon szal a katona fele, mar egybol loni fog), de a valodi veszelye nem az, amit itt kitalalgatnak, szerintem es nem ebben az esetben valo tulkapastol felek, hanem ha a valsaghelyzetet annyira kitagitja, mint fogalmat, hogy 'random tuntetesen' gumilovedekes tomegbelovesre kapnak parancsot, mint oszlato modszer.


a sírás az megy
régen meg éles lőszerrel oszlattak tömeget
és akkor mi van
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Sep 7 2015 01:02am
Quote (llllllllllll @ 7 Sep 2015 01:44)
a sírás az megy
régen meg éles lőszerrel oszlattak tömeget
és akkor mi van


egy jó polgárháború már úgyis elkéne ide
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Sep 7 2015 03:08am
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Sep 7 2015 04:41am
Quote (Baleee @ Sep 7 2015 08:02am)
egy jó polgárháború már úgyis elkéne ide


ez
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Sep 7 2015 06:10am
http://hvg.hu/itthon/20150906_Gyurcsany_illegalis_hataratlepo_lett_elja

nem hagya amba XD

Gyurcsány a beszélgetések alapján azt mondta, az a migránsok fő porblémája, hogy ujjlenyomatot kell adniuk Magyarországon, amire Görögország, hiába EU-tagállam, nem kötelezte őket. Magyarország kezelhetné nagyvonalúbban is ezt a kérdést - tette hozzá.

Ezen rohogok erosen azert.

This post was edited by Baleee on Sep 7 2015 06:11am
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Sep 7 2015 06:49am
Quote (Baleee @ Sep 7 2015 01:10pm)
http://hvg.hu/itthon/20150906_Gyurcsany_illegalis_hataratlepo_lett_elja

nem hagya amba XD

Gyurcsány a beszélgetések alapján azt mondta, az a migránsok fő porblémája, hogy ujjlenyomatot kell adniuk Magyarországon, amire Görögország, hiába EU-tagállam, nem kötelezte őket. Magyarország kezelhetné nagyvonalúbban is ezt a kérdést - tette hozzá.

Ezen rohogok erosen azert.


Mi a baj az ujjlenyomattal? Nem egy orszagba ha elmesz nyaralni ott is vesznek ujjlenyomatot mindenkitöl.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Sep 7 2015 06:54am
Quote (Karan2_Returned @ 7 Sep 2015 14:49)
Mi a baj az ujjlenyomattal? Nem egy orszagba ha elmesz nyaralni ott is vesznek ujjlenyomatot mindenkitöl.


Ez az. : D

MSZP fb oldalon is volt kontent, beszelgetes itthoni arab etteremvezetokkel/dolgozokkal: velemenyuk az most a menekultekkel kapcsolatban, mint nagyjabol az ultraknak, de a finomabbak is becsmerelik, hogy ameddig ok hivatalosan bejottek, szoptak a kozig rendszerrel, hogy ide jussanak, addig ezek csak ugy ozonlenek es meg probalemanak is tartjak a regisztralast...?

Egyszeruen nevetseges a kivetelezes igenye, hol van az eselyegyenloseg akkor?

En amugy nem az ujjlenyomatnal, hanem a fertozesveszelynel szoktam ezzel ervelni, hogy ha olyan orszagba mesz, akkor elott oltast kapsz a Tropusi Betegsegek Intezeteben. Forditva meg most nem jelent veszelyt? :wacko:
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Sep 7 2015 07:11am
Quote (Baleee @ Sep 7 2015 12:54pm)
Ez az. : D

MSZP fb oldalon is volt kontent, beszelgetes itthoni arab etteremvezetokkel/dolgozokkal: velemenyuk az most a menekultekkel kapcsolatban, mint nagyjabol az ultraknak, de a finomabbak is becsmerelik, hogy ameddig ok hivatalosan bejottek, szoptak a kozig rendszerrel, hogy ide jussanak, addig ezek csak ugy ozonlenek es meg probalemanak is tartjak a regisztralast...?

Egyszeruen nevetseges a kivetelezes igenye, hol van az eselyegyenloseg akkor?

En amugy nem az ujjlenyomatnal, hanem a fertozesveszelynel szoktam ezzel ervelni, hogy ha olyan orszagba mesz, akkor elott oltast kapsz a Tropusi Betegsegek Intezeteben. Forditva meg most nem jelent veszelyt? :wacko:


hát de krízishelyzet van
azok az éttermesek egyesével jöttek, volt rájuk idő

de ezek százezrével jönnek hát mire mindegyik átmegy a regisztráció körömvizsgálaton etc addig ott tobzódnak a határon?! és addig ki eteti felügyeli etc őket az egy csomó pénz
vagy akkro kell nekik építeni egy nagy gettót oda és odazárni mindenkit amíg nem megy át minden szaron és akkor ott lesznek 5 évig

vagy szálljanak meg szerbiában a saját költségükön ahogy tudnak, ide/innen csak akkor kapnak bármit ha vége a vizsgálatoknak
de sztem azt se tudták hirtelen mi-kinek a feladata meg ugy egyaltalan mit kene csinalni senki nem mondott semmit csak h kerittes azt bb
Go Back To Magyar Topic List
Prev17767777787797801468Next
Add Reply New Topic New Poll