d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev17747757767777781468Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Member
Posts: 2,708
Joined: Feb 16 2008
Gold: 2,280.00
Aug 19 2015 11:48am
A mondanivalóval egyetértek, de a vitapartnert sértegető minősíthetetlen stílussal nem.

http://magyarhirlap.hu/cikk/33281/Szent_Istvan
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Aug 24 2015 01:41pm
mi anyáékkal a kommunista pártot támogatjuk

Member
Posts: 22,595
Joined: Jun 5 2005
Gold: 10,257.50
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Aug 25 2015 12:46pm
http://hvg.hu/itthon/20150825_A_Klik_felfuggeszti_a_naci_posztokat_mego
nem tudtam hogy a cringe toopicba vagy ide postoljam
de aztan rajottem hogy tok mindegy mert a ket topic majdnem ugyan az.
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Aug 29 2015 05:56am
Kurvajot nevettem
Azt hiszem ezt nevezik goebbelsi retorikanak
http://444.hu/2015/08/29/donald-trumpnak-tenyleg-mindenrol-egy-dolog-jut-eszebe/

This post was edited by anyd on Aug 29 2015 05:56am
Member
Posts: 5,907
Joined: Feb 3 2012
Gold: 43.51
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Sep 1 2015 01:25am
Quote (NerfHydraDPS @ Sep 1 2015 02:38am)


mind meghalunk, remélem minél hamarabb
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Sep 4 2015 08:43am
Quote (theendofhistoryandthelostman)


Jelezném, hogy most szavazott meg az országgyűlés egy olyan törvénymódosítást*, aminél durvább kevés volt a rendszerváltás óta, konkrétan a negyedik
alkotmánymódosítás semmi volt ehhez képest. Elfogadtak most egy olyan módosítást, aminek alapvetése, hogy a jogrend általános szabályaitól eltérhessenek
és szükségállapotot hirdethessenek ki, most éppen a “tömeges bevándorlás okozta válsághelyzetre” hivatkozva. A válsághelyzet meglétét ugyan feltételekhez
kötik, de ezek gyakorlatilag parttalanul értelmezhetőek (a keleti pályudvaron lévő állapotok miatt is kihirdethetik) de ami durvább, hogy nem szabtak végső időtartamot
neki, mert azt a 6 hónapot, amire most elrendelhetik, bármikor, bármennyi időre meghosszabbíthatják (az egyetlen korlát az az, hogy be kell számolni az OGY
rendészeti bizottságának…).

Tehát kihirdethetnek egy válsághelyzetet, amelyben például az emberi és alapjogok is erősebben korlátozhatóak, jelen esetben például a menedékhez való jog
is (mert plusz három új tényállással is büntetheti az ehhez való tisztességes hozzáférést). Erre a válsághelyzetre hivatkozva fogja majd elfogadni kb. két hét múlva az
OGY azokat a módosításokat** is, amikkel engedélyezik többek között magánlakások átkutatását menekültekre hivatkozva is, a hadsereg belföldön való bevetését és az
éleslőszer használatát is.
Mindezt egy olyan helyzetben, ami bizonyos szempontból rendkívüli igen, tényleg jóval több menekült ember jön, mint eddig Magyarországra, de ha megnézzük az arányokat,
(augusztus végéig pontosan 141.387-an jöttek a BÁH adatai szerint, akiknek a 95%-a tovább fog menni) máris indokolatlannak tűnik egy olyan szükségállapot kihirdetése,
ami alapjaiban ássa alá az alkotmányos jogrendet***. Ez alapján ilyen szükségállapot bármikor kihirdethető és bármeddig fenntartható és csak mondanám, hogy a történelmi
tapasztalatok alapján ez a diktatúrák és az elnyomó rendszerek kezdete szokott lenni szerte a világon. Végképp nem akarnám Orbánt Hitlerhez hasonlítani, főleg olyan módon,
ahogyan ez félreolvasható, de fontosnak tartom megjegyezni, hogy pl. a hitleri hatalomátvételt is megelőzte egy különleges jogrend bevezetése, ami lehetőséget adott arra,
hogy különbözőségük és vallásuk miatt más szabályok vonatkozhassanak egyes emberekre, aminek tudjuk mi lett a vége, és most egyszerűen nem tudom nem észrevenni a
hasonlóságokat.


* http://www.parlament.hu/irom40/05983/05983.pdf
** http://www.parlament.hu/irom40/05985/05985.pdf
*** http://www.ekint.org/ekint/ekint.news.page?nodeid=837
Go Back To Magyar Topic List
Prev17747757767777781468Next
Add Reply New Topic New Poll