d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev17737747757767774765Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 42,982
Joined: Apr 14 2006
Gold: 3,000.00
Nov 23 2015 10:29am
Quote (Senee @ Nov 23 2015 05:18pm)
lehetett volna belőle egy jópár' oldalas saját topicod :c


ez a topik is az enyem :~)
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Nov 23 2015 10:30am
Quote (-joey- @ 23 Nov 2015 17:26)
Ez nem felületi kezelés. Orrba-szájba osztogatni a segélyt, az felületi kezelés. A jelenlegi oktatás szintúgy. Ez a rendszerváltás utáni mélyréteg teljesen elkényelmesedett, mert semmit az ég világon nem kell csinálniuk. Semmit.

De nehogy munkát adjunk nekik, az nem megoldás, az ingyen pénz ugyanannyi motivációt ad, mint a munkával szerzett pénz.


már leirtam szerintem, hogy ez az én fejemben hogy nézne ki, fizessünk nekik azért, ha tanulnak szakmát, érje meg megcsinálni, kapjanak támogatást érte, hogy legyen motiváció végigcsinálni a lehető legjobban
ebbe inkább megéri fektetni talán egy kicsit több pénzt, mint kihajtani őket kapálni a semmit, csak hogy csináljanak valamit, úgyis szakmunkás hiány van, lesz valami viszonylag képzett munkaerőnk, kapnak normális pénzt ha lesz egy szakmájuk etc
sokkal több értelme van mint bármi másnak
de persze ez több éves folyamat, nem egyik napról a másikra, mint a közmunka, meg úgy általában az összes ilyen populista marhaság
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 23 2015 10:31am
Quote (Taszilo.^ @ Nov 23 2015 04:29pm)
ez a topik is az enyem :~)


lol es tenyleg
ez a rengeteg fg meg gondolom a reklámbevételekből jött össze
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 23 2015 10:34am
Quote (Cpt_Ghost @ 23 Nov 2015 18:30)
már leirtam szerintem, hogy ez az én fejemben hogy nézne ki, fizessünk nekik azért, ha tanulnak szakmát, érje meg megcsinálni, kapjanak támogatást érte, hogy legyen motiváció végigcsinálni a lehető legjobban
ebbe inkább megéri fektetni talán egy kicsit több pénzt, mint kihajtani őket kapálni a semmit, csak hogy csináljanak valamit, úgyis szakmunkás hiány van, lesz valami viszonylag képzett munkaerőnk, kapnak normális pénzt ha lesz egy szakmájuk etc
sokkal több értelme van mint bármi másnak
de persze ez több éves folyamat, nem egyik napról a másikra, mint a közmunka, meg úgy általában az összes ilyen populista marhaság


Erre meg irtam azt, hogy amikor ez igy mukodott, befenyitettek a tanart, aki nem mert utana hozzajuk szolni.

+ a szakmahoz kell tehetseg. Egy botkezu hulyegyerek hegesztese loszar lesz 10 ev utan is.

This post was edited by Baleee on Nov 23 2015 10:36am
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 23 2015 10:35am
Quote (Cpt_Ghost @ 23 Nov 2015 17:13)
a gyereknek a saját szülei kevés eséllyel válnak negatív nem követendő/elrettentő példává

még mindig az oktatásban van mindennek a kulcsa, nem ilyen felületi kezelésére van szüksége a problémának
ez kb annyira jó mint algopirinnel tömni magad miközben tüdőrákod van, egy darabig biztos elmulasztja a fájdalmat, de kéne az a kemó


pedig igaza van


Mire a kis ciganygyerek eljut az oktatasi rendszerig addigra mar sulyos hatranyokkal, szocializacios problemakkal rendelkezik.

A legtobbjuknek a tanar nem szamit autoriter figuranak. Csak az anya es az apa mondhatja meg neki hogy mi van.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Nov 23 2015 10:37am
Quote (Baleee @ 23 Nov 2015 17:34)
Erre meg irtam azt, hogy amikor ez igy mukodott, befenyitettek a tanart, aki nem mert utana hozzajuk szolni.


egy szóval sem mondtam, hogy egyszerű kör lesz, de ezt is meglehet oldani ellenőrzéssel meg felügyelettel.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Nov 23 2015 10:38am
Quote (josheide @ 23 Nov 2015 17:35)
Mire a kis ciganygyerek eljut az oktatasi rendszerig addigra mar sulyos hatranyokkal, szocializacios problemakkal rendelkezik.

A legtobbjuknek a tanar nem szamit autoriter figuranak. Csak az anya es az apa mondhatja meg neki hogy mi van.


viszont ha az anya meg az apa bucira veri a kis jolánka fejét, hogy tanuljon mert rajta múlik a segílyke amiből lehet cigit venni akkor mindjárt menni fog az a tanulás.
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 23 2015 10:38am
Quote (josheide @ Nov 23 2015 04:35pm)
Mire a kis ciganygyerek eljut az oktatasi rendszerig addigra mar sulyos hatranyokkal, szocializacios problemakkal rendelkezik.

A legtobbjuknek a tanar nem szamit autoriter figuranak. Csak az anya es az apa mondhatja meg neki hogy mi van.


erre lett volna jó a falubankós ötletem :c
de arra meg írta balee hogy befenyítik a tanárt :XD
rendőri szolgálat kéne az iskolákba
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Nov 23 2015 10:39am
Quote (Cpt_Ghost @ Nov 23 2015 05:30pm)
már leirtam szerintem, hogy ez az én fejemben hogy nézne ki, fizessünk nekik azért, ha tanulnak szakmát, érje meg megcsinálni, kapjanak támogatást érte, hogy legyen motiváció végigcsinálni a lehető legjobban
ebbe inkább megéri fektetni talán egy kicsit több pénzt, mint kihajtani őket kapálni a semmit, csak hogy csináljanak valamit, úgyis szakmunkás hiány van, lesz valami viszonylag képzett munkaerőnk, kapnak normális pénzt ha lesz egy szakmájuk etc
sokkal több értelme van mint bármi másnak
de persze ez több éves folyamat, nem egyik napról a másikra, mint a közmunka, meg úgy általában az összes ilyen populista marhaság


Én egyetértek az oktatással kapcsolatos véleményeddel, de úgy vagyok vele, hogy az oktatást nagy nehézségek árán sikerült olyan mélyre vinni, hogy onnan kurva nehéz lesz kilábalni. Viszont addig is, miért ne motiválhatnánk az embereket, legalábbis akit lehet, azzal, hogy a pénz nem csak úgy jár, dolgozzon meg érte. Legalábbis nem értem, hogy neked az miért fáj, ha Orsós Akhillesznek utcát kell sepernie és nem ülhet egész nap a kocsmában.

This post was edited by -joey- on Nov 23 2015 10:42am
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Nov 23 2015 10:40am
Quote (-joey- @ 23 Nov 2015 17:39)
Én egyetértek az oktatással kapcsolatos véleményedre, de úgy vagyok vele, hogy az oktatást nagy nehézségek árán sikerült olyan mélyre vinni, hogy onnan kurva nehéz lesz kilábalni. Viszont addig is, miért ne motiválhatnánk az embereket, legalábbis akit lehet, azzal, hogy a pénz nem csak úgy jár, dolgozzon meg érte.


jó hát ezzel így önmagában ki lennék békülve, ha az oktatással meg haladnánk közben valamerre, de egyre csak lefele süllyed inkább sajnos.
Go Back To Magyar Topic List
Prev17737747757767774765Next
Add Reply New Topic New Poll