Quote (-joey- @ 23 Nov 2015 17:26)
Ez nem felületi kezelés. Orrba-szájba osztogatni a segélyt, az felületi kezelés. A jelenlegi oktatás szintúgy. Ez a rendszerváltás utáni mélyréteg teljesen elkényelmesedett, mert semmit az ég világon nem kell csinálniuk. Semmit.
De nehogy munkát adjunk nekik, az nem megoldás, az ingyen pénz ugyanannyi motivációt ad, mint a munkával szerzett pénz.
már leirtam szerintem, hogy ez az én fejemben hogy nézne ki, fizessünk nekik azért, ha tanulnak szakmát, érje meg megcsinálni, kapjanak támogatást érte, hogy legyen motiváció végigcsinálni a lehető legjobban
ebbe inkább megéri fektetni talán egy kicsit több pénzt, mint kihajtani őket kapálni a semmit, csak hogy csináljanak valamit, úgyis szakmunkás hiány van, lesz valami viszonylag képzett munkaerőnk, kapnak normális pénzt ha lesz egy szakmájuk etc
sokkal több értelme van mint bármi másnak
de persze ez több éves folyamat, nem egyik napról a másikra, mint a közmunka, meg úgy általában az összes ilyen populista marhaság