Quote (Cpt_Ghost @ Nov 23 2015 05:13pm)
a gyereknek a saját szülei kevés eséllyel válnak negatív nem követendő/elrettentő példává
még mindig az oktatásban van mindennek a kulcsa, nem ilyen felületi kezelésére van szüksége a problémának
ez kb annyira jó mint algopirinnel tömni magad miközben tüdőrákod van, egy darabig biztos elmulasztja a fájdalmat, de kéne az a kemó
pedig igaza van
Ez nem felületi kezelés. Orrba-szájba osztogatni a segélyt, az felületi kezelés. A jelenlegi oktatás szintúgy. Ez a rendszerváltás utáni mélyréteg teljesen elkényelmesedett, mert semmit az ég világon nem kell csinálniuk. Semmit.
De nehogy munkát adjunk nekik, az nem megoldás, az ingyen pénz ugyanannyi motivációt ad, mint a munkával szerzett pénz.