d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev17717727737747754765Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 23 2015 09:59am
Quote (jarabekg @ 23 Nov 2015 17:52)
Mint irtam, ennek az az elonye, hogy addig sem szaporodik.
Ha lenne normalis szocialis halo, akkor a meglevo utodokat is ki lehetne rangatni a jelenlegi helyzetukbol.


Szena irta az egyrdi fizetoeszkozos peldamra, hogy a gyereknek a jegyei utan bonus, etc. Itt is az a problema, hogy ameddig egy kemenykezu faszkalap kozmunkan tudja oket dolgoztatni, addig ha pl az iskolai jegy vagy hianyzas mulik rajta, marmint a segely mulik azon, hogy a gyerek bent van e es kussolva tanul, vagy sem, akkor a tanart befenyitik, hogy meglincselik ha nem ad neki jo jegyet vagy ha beirja a hianyzast.
Multkor beszeltem egy gimis tanarral. Brutalis amit oktatassal muveltek. A gyerek lehet diszgrafias, diszlexias, diszkalkuluszos es leerettsegizhet ugy, hogy nem kell neki magyar nyelvbol pl vagy matekbol, stb.. Nem buktathato meg mert az a lelkenek art. Mert az hasznal, hogy 6.ba jar, visszahuzza az osztalyt mert nem erti a dolgokat ezert nem figyel es masokat zavar, ahelyett hogy spec osztalyba kerulne, ahol erre felkeszitett tanarok oktatnak es meg hasznos is lehetne meg tudna fejlodni es nem erezne hulyenek es kiyaszitottnak magat meg lenne sikerelmenye is, hogy megerti megtanulja.
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Nov 23 2015 09:59am
Quote (Senee @ Nov 23 2015 04:53pm)
bentlakásos óvodákat kéne létrehozni


es akkor mar jatek helyett termelhetnek is a GDPt, varrhatnanak ruhakat meg cipoket napi 18 oraban pl
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Nov 23 2015 10:00am
Quote (-joey- @ Nov 23 2015 04:57pm)
Így is fel lehet fogni, vagy mondjuk úgy, hogy ha nem tanul akkor olyan vesztes lesz, mint a fater és mehet egész nap kubikolni. Szerintem ez még mindig nagyobb elrettentő példa, mint az, hogy nem kell csinálnia semmit, mert alapból kapja a pénzt.



alapvetoen ezeket a nem bizonyithato erzelmi alapi fiktiv jellegu erveleseket nagyon nem szeretem, csak be szerettem volna mutatni, hogy ennek is ket oldala van.

Es meg mindig nem azt mondom, hogy a kozmunka elotti segelyezes jo lett volna, csak azt, hogy ez is pont olyan pocsek, bizonyithato ellenerv nem igazan letezik.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Nov 23 2015 10:02am
Quote (Cpt_Ghost @ 23 Nov 2015 16:57)
igen nevelesi celzata van, de eleg marginalis es nem is biztos, hogy joo iranyba terelodik, valoszinu, hogy ugy fogja fel a gyerek, hogy baszok bele ugy is lesz kozmunka, majd megelek abbol en is mint faterek, nem kell szakmat tanulni meg ilyen faszsagokra elbaszni az idot! es az milyen jo eredmeny ugyebar. Inkább kapná meg azt a pénzt az ilyen közmunka helyett a család ösztöndíj formájában azért a szakmáért mondjuk amit a gyerek, vagy éppen saját maga megcsinál, érdemjegyektől függően
mindjárt kevésbé lenne elbaszott az a pénz.

joo meguntam a javitgatast, szar a billentyuzetem es mindenhovoa dupla oobetuket irok meg kimarad neha, dol wit et


+


ne vesszen el
Quote (-joey- @ 23 Nov 2015 16:57)
Így is fel lehet fogni, vagy mondjuk úgy, hogy ha nem tanul akkor olyan vesztes lesz, mint a fater és mehet egész nap kubikolni. Szerintem ez még mindig nagyobb elrettentő példa, mint az, hogy nem kell csinálnia semmit, mert alapból kapja a pénzt.


de ez nekik nem egy negativ pelda, ebből jönnek.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 23 2015 10:02am
Quote (TresholdOfUniverse @ 23 Nov 2015 17:59)
es akkor mar jatek helyett termelhetnek is a GDPt, varrhatnanak ruhakat meg cipoket napi 18 oraban pl


Csak beterjesztenem a kormany ele.
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Nov 23 2015 10:04am
Quote (jarabekg @ Nov 23 2015 05:00pm)
alapvetoen ezeket a nem bizonyithato erzelmi alapi fiktiv jellegu erveleseket nagyon nem szeretem, csak be szerettem volna mutatni, hogy ennek is ket oldala van.

Es meg mindig nem azt mondom, hogy a kozmunka elotti segelyezes jo lett volna, csak azt, hogy ez is pont olyan pocsek, bizonyithato ellenerv nem igazan letezik.


Nem hiszem el, hogy egyáltalán nem billen el a mérleg, ha az egyik oldalon ingyen pénz van a másikon pedig feltételhez kötött. Ilyen max a mesebeli statisztikákban létezik.

Még az előző kommentemhez hozzátenném, hogy szerintem te még életedben nem végeztél fizikai munkát, ha szerinted egy ledolgozott nap után ugyanolyan hévvel lehet piálni.

This post was edited by -joey- on Nov 23 2015 10:05am
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 23 2015 10:05am
Quote (-joey- @ Nov 23 2015 03:57pm)
Így is fel lehet fogni, vagy mondjuk úgy, hogy ha nem tanul akkor olyan vesztes lesz, mint a fater és mehet egész nap kubikolni. Szerintem ez még mindig nagyobb elrettentő példa, mint az, hogy nem kell csinálnia semmit, mert alapból kapja a pénzt.


Quote (Cpt_Ghost @ Nov 23 2015 04:02pm)
de ez nekik nem egy negativ pelda, ebből jönnek.


that
ezek nem fogják fel h ki a vesztes

sőt az a vesztes aki stréber és azon nevetnek h pedál meg ilyesmi
fater meg kemény mert agyonvert két köcsögöt mult honapban is

Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Nov 23 2015 10:06am
Quote (Senee @ Nov 23 2015 05:05pm)
that
ezek nem fogják fel h ki a vesztes

sőt az a vesztes aki stréber és azon nevetnek h pedál meg ilyesmi
fater meg kemény mert agyonvert két köcsögöt mult honapban is


Pont, hogy nem abból jön, hanem abból, amit a rendszerváltás óta sikerült elérni szociális területen: rokkantságiztasd le magad, szüljél 10 gyereket, és nem kell menni dolgozni.

Nap mint nap mást se hallani a tetves 8. kerben, mint hogy "minek dolgozzak, hát eltartanak a magyarok".

This post was edited by -joey- on Nov 23 2015 10:11am
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 23 2015 10:11am
Quote (-joey- @ Nov 23 2015 04:06pm)
Pont, hogy nem abból jön, hanem abból, amit a rendszerváltás óta sikerült elérni szociális területen: rokkantságiztasd le magad, szüljél 10 gyereket, és nem kell menni dolgozni.


ja jarabekg amit írt azt nem néztem bele
mármint kinek (kéne legyen) elrettentő példa? a probléma megoldásán dolgozó embereknek?
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Nov 23 2015 10:12am
jarabekg helyében visszakérnék mindenféle pénzt amit az oktatásra költött
ez a gyerek olyan gyökér mint egy darab kö
Go Back To Magyar Topic List
Prev17717727737747754765Next
Add Reply New Topic New Poll