d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev17707717727737744765Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Nov 23 2015 09:49am
Quote (Cpt_Ghost @ Nov 23 2015 04:48pm)
nincs rajtad valami gomb amivel ki lehet kapcsolni a vergodesed? irhatta volna tolem joshi is, akkor is kozoltem volna hogy egy oles faszsag, nem kell butasagokat irni es nem fogok ra igy reagalni, nem tehetek rola hogy ez nektek folyton sikerul


Nyilván nem képletesen írtam a gödörásós/betemetős dolgot. Rajtad kívül szerintem mindenki felfogta.

Parancsolj:

Quote (-joey- @ Nov 23 2015 03:18pm)
Elfoglalod, így nem lesz annyi ideje és ereje lopni, inni meg a családját verni.

Amit csinál meg nyilván annyira lesz hasznos, amennyire akarják. Lehet látszatmunkát is végezni, vagy ugyanezzel az erővel mondjuk az utakat, közterületeket is rendbe lehetne tenni stb.


This post was edited by -joey- on Nov 23 2015 09:51am
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Nov 23 2015 09:51am
Quote (-joey- @ 23 Nov 2015 16:49)
Nyilván nem képletesen írtam a gödörásós/betemetős dolgot. Rajtad kívül szerintem mindenki felfogta.


en is felfogtam, hogy nem konkretan errol van szo, de nekem az jott le belole, hogy neked mindegy mit csinálnak, csak csináljanak valamit még akkor is, ha annak nincsen semmi társadalmi haszna, én kérek elnézést, ha ez nem így van.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 23 2015 09:51am
Quote (-joey- @ 23 Nov 2015 16:46)
Szóval nem kell csinálni semmit. :D


Nem ezt mondom, csak azt, hogy ha kepzetlen es esetleg vmi kisebb telepulesen laksz akkor eleg szarok a lehetosegeid munkat talalni.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 23 2015 09:52am
Quote (Jancsipapa @ 23 Nov 2015 17:49)
ja, mert ilyen van? :D

itthon egy vállalkozó újítja/javítja az utakat, mióta az eszemet tudom (többek között a brókermarcsis botránynál neki volt a legnagyobb hangja, hogy hurrdurr ellopta), igazából az utak mindig szarok még, új kövesút sehol sincs évek óta, minden ősszel/tavasszal baszakodnak rajta egy kicsit, aztán csókolom

verseny, meg a faszom


Nalunk a szennyvizkezelesnel ugyan ez. Evi szimten kb 12 telepules a volgyben tobb tiz millat fizet erte. Az epulet osszeomlik, a patakba meg folyatjak ki kb a szuretlen szart, de erdekes modon a kornyezetvedelem soha nem talal hibat.
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Nov 23 2015 09:52am
Quote (Taszilo.^ @ Nov 23 2015 04:46pm)
aminek szerencsere semmilyen koltsege nincs
??


Mint irtam, ennek az az elonye, hogy addig sem szaporodik.
Ha lenne normalis szocialis halo, akkor a meglevo utodokat is ki lehetne rangatni a jelenlegi helyzetukbol.

Quote (Jancsipapa @ Nov 23 2015 04:49pm)
ja, mert ilyen van? :D

itthon egy vállalkozó újítja/javítja az utakat, mióta az eszemet tudom (többek között a brókermarcsis botránynál neki volt a legnagyobb hangja, hogy hurrdurr ellopta), igazából az utak mindig szarok még, új kövesút sehol sincs évek óta, minden ősszel/tavasszal baszakodnak rajta egy kicsit, aztán csókolom

verseny, meg a faszom



kussolj már, senkit nem érdekel a nyomorod


Tudom, hogy magyarorszagon ez elkepzelhetetlen, es az hogy intezmenyesse valt, az nagyban a mostani rezsimnek is koszonheto.

This post was edited by jarabekg on Nov 23 2015 09:55am
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Nov 23 2015 09:53am
Quote (Cpt_Ghost @ Nov 23 2015 04:51pm)
en is felfogtam, hogy nem konkretan errol van szo, de nekem az jott le belole, hogy neked mindegy mit csinálnak, csak csináljanak valamit még akkor is, ha annak nincsen semmi társadalmi haszna, én kérek elnézést, ha ez nem így van.


Hogy ne lenne társadalmi haszna. Az hogy a gyerek nem azt látja, hogy apu anyu egész nap otthon döglik a TV előtt, vagy a kocsmában, hanem szépen elmegy gürcölni azért a pénzért, annak szerinted hosszú távon nincs társadalmi haszna?
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 23 2015 09:53am
Quote (jarabekg @ Nov 23 2015 03:52pm)
Mint irtam, ennek az az elonye, hogy addig sem szaporodik.
Ha lenne normalis szocialis halo, akkor a meglevo utodokat is ki lehetne rangatni a jelenlegi helyzetukbol.


bentlakásos óvodákat kéne létrehozni
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Nov 23 2015 09:56am
Quote (-joey- @ Nov 23 2015 04:53pm)
Hogy ne lenne társadalmi haszna. Az hogy a gyerek nem azt látja, hogy apu anyu egész nap otthon döglik a TV előtt, vagy a kocsmában, hanem szépen elmegy gürcölni azért a pénzért, annak szerinted hosszú távon nincs társadalmi haszna?


Annak szerintem nincs nagy tarsadalmi haszna, hogy a gyerek azt latja, hogy a fater igy is iszik, sosem jart iskolaba, de az allam ugy is adott neki munkat. Minek torekedne o is akarmire?
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Nov 23 2015 09:57am
Quote (-joey- @ 23 Nov 2015 16:53)
Hogy ne lenne társadalmi haszna. Az hogy a gyerek nem azt látja, hogy apu anyu egész nap otthon döglik a TV előtt, vagy a kocsmában, hanem szépen elmegy gürcölni azért a pénzért, annak szerinted hosszú távon nincs társadalmi haszna?


igen nevelesi celzata van, de eleg marginalis es nem is biztos, hogy joo iranyba terelodik, valoszinu, hogy ugy fogja fel a gyerek, hogy baszok bele ugy is lesz kozmunka, majd megelek abbol en is mint faterek, nem kell szakmat tanulni meg ilyen faszsagokra elbaszni az idot! es az milyen jo eredmeny ugyebar. Inkább kapná meg azt a pénzt az ilyen közmunka helyett a család ösztöndíj formájában azért a szakmáért mondjuk amit a gyerek, vagy éppen saját maga megcsinál, érdemjegyektől függően
mindjárt kevésbé lenne elbaszott az a pénz.

joo meguntam a javitgatast, szar a billentyuzetem es mindenhovoa dupla oobetuket irok meg kimarad neha, dol wit et
Quote (jarabekg @ 23 Nov 2015 16:56)
Annak szerintem nincs nagy tarsadalmi haszna, hogy a gyerek azt latja, hogy a fater igy is iszik, sosem jart iskolaba, de az allam ugy is adott neki munkat. Minek torekedne o is akarmire?


+

This post was edited by Cpt_Ghost on Nov 23 2015 09:57am
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Nov 23 2015 09:57am
Quote (jarabekg @ Nov 23 2015 04:56pm)
Annak szerintem nincs nagy tarsadalmi haszna, hogy a gyerek azt latja, hogy a fater igy is iszik, sosem jart iskolaba, de az allam ugy is adott neki munkat. Minek torekedne o is akarmire?


Így is fel lehet fogni, vagy mondjuk úgy, hogy ha nem tanul akkor olyan vesztes lesz, mint a fater és mehet egész nap kubikolni. Szerintem ez még mindig nagyobb elrettentő példa, mint az, hogy nem kell csinálnia semmit, mert alapból kapja a pénzt.
Go Back To Magyar Topic List
Prev17707717727737744765Next
Add Reply New Topic New Poll