d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev17677687697707714765Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 23 2015 07:03am
Quote (ace07 @ Nov 23 2015 12:43pm)
Pedig erre épül a társadalom. Ha dolgozol nem érsz rá lázadni, gondolkodni stb...


sokat érnénk vele ha mindeni csak gondolkodna és senki se csinálna semmit
:XD

én mondjuk benne lennék
ingyenélet
csak ki hozná ki a pizzámat
Member
Posts: 49,980
Joined: Jul 1 2008
Gold: 13,000.00
Nov 23 2015 07:45am
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Nov 23 2015 08:18am
Quote (Cpt_Ghost @ Nov 23 2015 01:19pm)
mert annak aztán sok értelme van, így nem szimplán el van tartva az adófizetők pénzéből, hanem még csinál valami teljesen haszontalant is gg


Elfoglalod, így nem lesz annyi ideje és ereje lopni, inni meg a családját verni.

Amit csinál meg nyilván annyira lesz hasznos, amennyire akarják. Lehet látszatmunkát is végezni, vagy ugyanezzel az erővel mondjuk az utakat, közterületeket is rendbe lehetne tenni stb.
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 23 2015 08:58am
Quote (-joey- @ Nov 23 2015 02:18pm)
Elfoglalod, így nem lesz annyi ideje és ereje lopni, inni meg a családját verni.

Amit csinál meg nyilván annyira lesz hasznos, amennyire akarják. Lehet látszatmunkát is végezni, vagy ugyanezzel az erővel mondjuk az utakat, közterületeket is rendbe lehetne tenni stb.


tehát bővíteni a közmunkaprogramot


meg amúgy ha sokáig olyan dolgot csinál az ember aminek semmi értelme az eléggé leépíti
mondjuk kérdés, hogy a leépülésnek hol a határa/mennyire épültek egyáltalán fel 4 általános után Kappa
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 23 2015 09:07am
Quote (Cpt_Ghost @ 23 Nov 2015 14:19)
mert annak aztán sok értelme van, így nem szimplán el van tartva az adófizetők pénzéből, hanem még csinál valami teljesen haszontalant is gg


Haszontalan? Te se latsz ezek szerint szart se, hogy egy ertelmes telepulesen, hogy zajlik a kozmunka..

Zoldterulet gondozas, kozterulet tisztan tartasa, arkok takaritasa, belvizproblemakor, nagyobb esozeseknel elindulnak ket kistraktorral, utanfutoval, agregatorral, szivattyuval es kiszivattyuzzak az oregek hazainal a vizet ingyen a kutakbol igy a pinceben sem fog allni a viz.
Szinten esos idoszakban a zoldteruleteket nyirni kell 3 hetente kb fukaszaval, iden is gyakran kellett. Nalunk pl az egesz falu zoldteruleteinek (kozterulet) a lenyirasa kb 15 embernek 3 ‘egesz napos’ munkaja, a fu osszetakaritasa meg kb 20-30 asszonynak 1 napi munkaja, az elszallitas meg 2 embernek 1 napi munkaja. A szemet szedese szinten sok ido, mert nem csak a ciganyok hanyjak szet, sot…

Temetonel pl van 2 kontener, amit havi szinten 3-3x uritett eddig a szomszed varos varosgazdalkodasa (akinek egyedul van ra engedelye), most a falu fogja, szelektalja. Zold hulladekot itt hagyja komposztalni, igy a VGU-nek csak havi 2 kontenert kell elszallitania (erre is kevesebbet kolt a falu), + szelektaljak.

Allattenyesztes: iden kb volt 3-400 kacsank, 400 tojo tyuk, 500 csirke, 150 nyul. A nyulat eladtuk eloallatkent szomszed kozsegeknek, meg ‘civileknek’, le vannak oltva, meg minden szar, ami kell hozza. Tyuktojasokat helyi piacon eladjak, a csirkeket nevelik, a tyukokat meghagyjak, kakasokat elo allatkent eladjak husnak.
Mezogazdasag: szinten helyi piacon eladnak rakas konyhakerti novenyt (paradicsom, paprika, kaposzta, etc), meg takarmanynak marharepat, tokot.

Kozmunkasok felujitottak/epitettek 2 pincet, egyik savanyitonak lesz kialakitva a kovetkezo ~2 hetben + ott lesz a tarolasa a savanyitott termekeknek, meg a nyers zoldsegeknek, etc. A masik egy banyaszmuzeum lesz, a helyi banyasz szakszervezet szedett ra penzt, es a kozmunkasok megcsinaltak. Felujitottak egy paraszt hazat, tataroztak, kipattintottak rendesen, melle egy uj pajtat, ahol falurendezvenyeken ustben lehet fozni, kemenceben sutni, etc.

Szinten nyultartasba kezdo telepuleseknek, mar tobb masik megyebe is adtunk el nyulketreceket, amit kozmunkasok csinaltak. Lakatosokat hegeszteni tanitanak, nem nagy munkak teny, a mezogazdasagi gepek karban tartasa, ekek, tarcsak, stb helyrerakasa, multkor egy termenyszallito traktor utanfutnak eltort a tengelye mert elcsuszott a nagy sarban es fel kerekre allitotta a traktort is, na azt fogtak meghegesztettek, rendbe raktak.

Azert mert egy csomo tolvaj onkormanyzat a sepregetesen kivul nem kezd szart se a kozmunkaval (tobbnyire azert, mert nem lehet belole lenyulni eleget, ezert hagyja inkabb a picsaba az egeszet), az nem a kozmunkaprogram hibaja.

Masreszrol: azert, hogy ilyen drasztikus ‘munkara szoktatasra’ van szukseg, az valoban az mszp hibaja. Akik beleszartak az egeszbe a segelyezessel, hogy a leheto legkisebb erofeszitessel, a sok tetu tobbet tudott hazalopni, mint mas kemeny munkaval, Most szopjak a faszt, mert dolgozni kell. Meg is erdemlik. Szerintem sok telepulesen, plane borsod, nograd, stb-nel, a kozmunka kiut es lehetoseg, de ezt az ilyen index szintu ujsagirok ugyse fogjak fel, mert minden, amit ez a kormany csinal az automatikusan szar, amit meg az ‘ellenzek’ mond, az meg isteni szikra es lehetosegek tarhaza.

Inb4 fidesz voter, etc.
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Nov 23 2015 09:08am
Quote (-joey- @ Nov 23 2015 03:18pm)
Elfoglalod, így nem lesz annyi ideje és ereje lopni, inni meg a családját verni.

Amit csinál meg nyilván annyira lesz hasznos, amennyire akarják. Lehet látszatmunkát is végezni, vagy ugyanezzel az erővel mondjuk az utakat, közterületeket is rendbe lehetne tenni stb.


Vagy ezt a pénzt ahelyett hogy kibaszod az ablakon fordíthatnád társadalmi mobilitásra vagy oktatásra, és vihetnéd őket oda ahol már munkahely hiány van, mert mindenki akinek van egy kis gógyija meg szakmája már németországban dolgozik,
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Nov 23 2015 09:10am
Quote (jarabekg @ Nov 23 2015 04:08pm)
Vagy ezt a pénzt ahelyett hogy kibaszod az ablakon fordíthatnád társadalmi mobilitásra vagy oktatásra, és vihetnéd őket oda ahol már munkahely hiány van, mert mindenki akinek van egy kis gógyija meg szakmája már németországban dolgozik,


lehet magyarorszagnak is csatlakozni kene nemetorszaghoz, akkor jobb lenne

csak mi ilyen menekultmentes nemetorszag lennenk
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 23 2015 09:12am
Quote (jarabekg @ 23 Nov 2015 17:08)
Vagy ezt a pénzt ahelyett hogy kibaszod az ablakon fordíthatnád társadalmi mobilitásra vagy oktatásra, és vihetnéd őket oda ahol már munkahely hiány van, mert mindenki akinek van egy kis gógyija meg szakmája már németországban dolgozik,


Kosz a megszakertest. :))))

De szerinted az a 'szakmunkas', akivel elhitetik azt, hogy ugy kell a jardaszegelyt beallitani, hogy a kezed rateszed, a kore, es ugy utod a gumi kalapaccsal szintbe es a csavo csapkodja a sajat kezet, az szerinted tanithato?
Ugyanennek mondtak csinaljon 3:1-es keveresu betont. Erre beledobott 3 lapat cementet, 1 lapat sodert.

Egyebkent meg nalunk is van 350-400 kozmunkara behivhato.
Ebbol foglalkoztatunk 180-200-at jelenleg.
Ebbol hasznalhato kb 50-60 van, a tobbi a letszamot teszi ki.
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Nov 23 2015 09:14am
Quote (Baleee @ Nov 23 2015 04:12pm)
Kosz a megszakertest. :))))

De szerinted az a 'szakmunkas', akivel elhitetik azt, hogy ugy kell a jardaszegelyt beallitani, hogy a kezed rateszed, a kore, es ugy utod a gumi kalapaccsal szintbe es a csavo csapkodja a sajat kezet, az szerinted tanithato?
Ugyanennek mondtak csinaljon 3:1-es keveresu betont. Erre beledobott 3 lapat cementet, 1 lapat sodert.

Egyebkent meg nalunk is van 350-400 kozmunkara behivhato.
Ebbol foglalkoztatunk 180-200-at jelenleg.
Ebbol hasznalhato kb 50-60 van, a tobbi a letszamot teszi ki.


Akkor ez egy nagyon sikeres program XD
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 23 2015 09:16am
Quote (jarabekg @ 23 Nov 2015 16:08)
Vagy ezt a pénzt ahelyett hogy kibaszod az ablakon fordíthatnád társadalmi mobilitásra vagy oktatásra, és vihetnéd őket oda ahol már munkahely hiány van, mert mindenki akinek van egy kis gógyija meg szakmája már németországban dolgozik,


Most ne azokra gondolj akikkel lehet meg mit kezdeni.

Magyarorszag tele van olyan emberekkel akik egyszeruen alkalmazhatatlanok. Ezen sajnos nehez szepiteni.

Akik sose, vagy alig dolgoztak eletukben.
Akik irni, olvasni alig, vagy egyaltalan nem tudnak.
Akik alkoholistak / herbalfuggok/ rosszul szocializaltak.

A kerdes az, hogy mi a fraszt lehet ezekkel az emberekkel kezdeni?

Perpill nincs olyan kepzesi rendszerunk ami ezeket az embereket ki tudna emelni ebbol a nyomorbol, ugy, hogy kozben meg a megelhetest is biztositana nekik.

Tehat marad az, hogy le kell oket kotni valamivel.

A kozmunkaval az a baj viszont, hogy megelni alig lehet belole, tervezni abszolut semmit, fejlodni kozben semmit nem lehet es meg megalazo is. (ja es gyakran a munka torvenykonyveben eloritakkal se foglalkoznak, hiszen "ezek csak kozmunkasok")
Go Back To Magyar Topic List
Prev17677687697707714765Next
Add Reply New Topic New Poll