d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev17667677687697704765Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 23 2015 05:44am
Quote (Baleee @ Nov 23 2015 11:28am)
Kozmunkapalyazaton orszagosan 3.-ok lettunk.
Elso kett ket full cigany telepules volt.

Egyiknel bevezettek sajat fizetoeszkozt, amibe kapjak a kozmunka ber egy reszet. Azt csak a helyi boltban tudjak kajara elkolteni, meg talan a szamlakra, ugy talaltak ki. A bolt, meg a szolgaltato pedig utana az onkormanyzatnal bevaltja real ft-ra. Igy nem tudjak elkaszinoznim, meg kocsmazni. Vagy csak bonyolultabban.


nem hülyeség
ha meg elakarnák cserélni borra az azért egy faluban csak hamarabb kiderül

valami ilyen módon kéne elérni, hogy figyeljenek oda h a gyerek tanuljon is
mondjuk 2 falubankóval többet kap hónap végén minden gyerek által megszerzett 5-ös után a 4-es után meg 1 jár, hármasnál semmi; az egyes kettesért meg tőlük vonnak le :xd

This post was edited by Senee on Nov 23 2015 05:45am
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Nov 23 2015 05:51am
Quote (Senee @ Nov 23 2015 12:44pm)
nem hülyeség
ha meg elakarnák cserélni borra az azért egy faluban csak hamarabb kiderül

valami ilyen módon kéne elérni, hogy figyeljenek oda h a gyerek tanuljon is
mondjuk 2 falubankóval többet kap hónap végén minden gyerek által megszerzett 5-ös után a 4-es után meg 1 jár, hármasnál semmi; az egyes kettesért meg tőlük vonnak le :xd


Ha mast nem is a sajat apjukat legalabb tisztelik, igy tenlyleg lehetseges lenne valami valtozas. A gyereknek hiaba magyarazod hogy fontos a tanulas hogy vihesse valamire az eletben, ö teljesen mast lat otthon.
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 23 2015 05:52am
Quote (Karan2_Returned @ Nov 23 2015 11:51am)
Ha mast nem is a sajat apjukat legalabb tisztelik, igy tenlyleg lehetseges lenne valami valtozas. A gyereknek hiaba magyarazod hogy fontos a tanulas hogy vihesse valamire az eletben, ö teljesen mast lat otthon.

jaja

viszont ha tényleg igy benne vannak már a közmunkába akkor biztos örülne a plusz pénznek ami a gyerek által szerezhető
és akkor már jól kiverné a picsáját ha egyest visz haza mert az -2 falubankót jelent
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 23 2015 05:53am
Quote (Karan2_Returned @ 23 Nov 2015 13:44)
>veszel belöle cigit
>eladod a cigit

Meghaxxoltam a rencert


Cigit dohanyboltba kapsz, nem a kozertbe.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Nov 23 2015 06:19am
Quote (-joey- @ 23 Nov 2015 12:09)
Nem vagyok a közmunka ellen. Engem az se érdekel, ha kiviszik őket a pusztába a nap egyik felében gödröt ásni a másikban meg betemetni, csak ne otthon verje magát a tv előtt meg a kocsmában miközben várja az adófizetők pénzét.


mert annak aztán sok értelme van, így nem szimplán el van tartva az adófizetők pénzéből, hanem még csinál valami teljesen haszontalant is gg
Member
Posts: 17,322
Joined: Apr 29 2007
Gold: 26.00
Nov 23 2015 06:26am
Quote (Cpt_Ghost @ 23 Nov 2015 13:19)
mert annak aztán sok értelme van, így nem szimplán el van tartva az adófizetők pénzéből, hanem még csinál valami teljesen haszontalant is gg


Ha keményen dolgozik nincs ideje, ereje lopni és előbb meghal.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Nov 23 2015 06:42am
Quote (ace07 @ 23 Nov 2015 13:26)
Ha keményen dolgozik nincs ideje, ereje lopni és előbb meghal.


végülis erre nem gondoltam.
Member
Posts: 17,322
Joined: Apr 29 2007
Gold: 26.00
Nov 23 2015 06:43am
Quote (Cpt_Ghost @ 23 Nov 2015 13:42)
végülis erre nem gondoltam.


Pedig erre épül a társadalom. Ha dolgozol nem érsz rá lázadni, gondolkodni stb...
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Nov 23 2015 06:53am
Quote (ace07 @ 23 Nov 2015 13:43)
Pedig erre épül a társadalom. Ha dolgozol nem érsz rá lázadni, gondolkodni stb...


mondjuk nem mintha az átlag cigány akit vinni kell gödröt ásni annyit lázadna meg gondolkodna :D
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Nov 23 2015 07:01am
Quote (Cpt_Ghost @ Nov 23 2015 01:53pm)
mondjuk nem mintha az átlag cigány akit vinni kell gödröt ásni annyit lázadna meg gondolkodna :D


A lopas is egyfajta lazadas a tarsadalom es a vilag ellen.
Go Back To Magyar Topic List
Prev17667677687697704765Next
Add Reply New Topic New Poll