d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev17657667677687694765Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Nov 23 2015 05:09am
Quote (Baleee @ Nov 23 2015 12:07pm)
Ingazast is baszhatod, ha az utazasra a fizetesed 20%-ka elmegy meg annyi ido, mint a munkaidod 40-50%-ka. Nem fog jobban megelni igy, mint egy kozmunkabol.


Nem vagyok a közmunka ellen. Engem az se érdekel, ha kiviszik őket a pusztába a nap egyik felében gödröt ásni a másikban meg betemetni, csak ne otthon verje magát a tv előtt meg a kocsmában miközben várja az adófizetők pénzét.
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 23 2015 05:10am
Quote (-joey- @ Nov 23 2015 11:04am)
Faluhely nem indok, ott sosem volt munka, max a szocializmusban, amikor még voltak TSZ-ek, esetleg vendéglátás, de az meg környezettől függ. Ingázni kell.


ja mondjuk nálunk itt a takarítónő 15km-ről jár be meg vissza
ami np
csak éppen BICIKLIVEL :XD h spóroljon a jegyen
télen is
sounds fun

én elhiszem h nincs kedve sokaknak ehhez
nekem se lenne

mindezt a sok erőfeszítést azért, hogy éppen hogy megélj és ne halj éhen
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 23 2015 05:11am
Quote (-joey- @ 23 Nov 2015 12:09)
Nem vagyok a közmunka ellen. Engem az se érdekel, ha kiviszik őket a pusztába a nap egyik felében gödröt ásni a másikban meg betemetni, csak ne otthon verje magát a tv előtt meg a kocsmában miközben várja az adófizetők pénzét.


Felolem otthon is verheti magat, vagy akar Azerothban is elbaszhatja az eletet az adofizetok penzen.

Csak akkor ne vallaljon gyereket. En ezzel ki tudnek egyezni.
Member
Posts: 8,212
Joined: Oct 10 2012
Gold: 206.00
Nov 23 2015 05:12am
Quote (Baleee @ Nov 23 2015 01:06pm)
Persze, hogy a picsaba ne, mert ezeknek van szakjmajuk es nem 6 osztaly utan kimaradt az iskolabol a legtobb. Vegul is ilyenekre annyi cegnek van szuksege, hogy csak ugy duskalnak.

Masik meg gondolj mar bele, tolunk pl 1,5 ora utazasra van olyan ceg, ahova meg ugy ahogy el tudnanak menni dolgozni, ott kapnak minimal bert, maguknak kell fizetni a berletet, a 8 orat le kell dolgozni, ez igy 11 orat vesz el a napbol. A berlet havi szinten ~10e ft, nem tudnak maszekolni elmenni kukoricat torni, fat vagni haznal, stb.. Nincs ra idejuk es ugyan ugy lofaszt se kapnak. Ehhez kepest kozmunkan kapnak 50-55e ft/honap, a 8 oras munkaidobol bent vannak 4-6-ot utana meg elmennek csicskamunkat vegezni hazhoz (oregekhez) stb. Igy van utanuk jarulek fizetve, stb. Ha feketen csinaljak nincs.


kollégám egy olyan középiskolában tanít, ahol kb mindenki cigány, kőművesnek, hidegburkolónak, asztalosnak stb tanulhatnak ott a gyerekek
konkrétan a tegnapi kukoricás szaromat meg lehetne tanítani, hogy átmenjen minden évben, olyan kemény követelmények vannak

szóval ha most én abbahagyom a tanulást érettségi után, akkor az én kurva anyámat, ha nem vesznek fel sehová, miért nem tanultam tovább
de ha egy cigányról beszélünk, miért nagy dolog elvárni tőlük egy szakmát? fizetni nem kell érte, csak rászánni azt az időt
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 23 2015 05:15am
Quote (josheide @ Nov 23 2015 11:11am)
Felolem otthon is verheti magat, vagy akar Azerothban is elbaszhatja az eletet az adofizetok penzen.

Csak akkor ne vallaljon gyereket. En ezzel ki tudnek egyezni.


this

nem szabadna hagyni h gyerekek a semmire szülessenek rá
egyre csak növekszik miatta a nyomorultak száma és az ebből fakadó problémákat egyre nehezebb lesz kezelni hát már így se lehet

This post was edited by Senee on Nov 23 2015 05:17am
Member
Posts: 17,322
Joined: Apr 29 2007
Gold: 26.00
Nov 23 2015 05:19am

Quote (-joey- @ 23 Nov 2015 12:09)
Nem vagyok a közmunka ellen. Engem az se érdekel, ha kiviszik őket a pusztába a nap egyik felében gödröt ásni a másikban meg betemetni, csak ne otthon verje magát a tv előtt meg a kocsmában miközben várja az adófizetők pénzét.


De bele is feküdhetne a gödörbe mielőtt visszatemeti a haverja.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 23 2015 05:19am
Quote (Senee @ 23 Nov 2015 12:15)
this

nem szabadna hagyni h gyerekek a semmire szülessenek rá
egyre csak növekszik miatta a nyomorultak száma és az ebből fakadó problémákat egyre nehezebb lesz kezelni hát már így se lehet


Kar, hogy egy ilyen politikai vonalat ma nem lehet egyszeruen felvallalni. :(
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 23 2015 05:20am
Quote (Jancsipapa @ Nov 23 2015 11:12am)
kollégám egy olyan középiskolában tanít, ahol kb mindenki cigány, kőművesnek, hidegburkolónak, asztalosnak stb tanulhatnak ott a gyerekek
konkrétan a tegnapi kukoricás szaromat meg lehetne tanítani, hogy átmenjen minden évben, olyan kemény követelmények vannak

szóval ha most én abbahagyom a tanulást érettségi után, akkor az én kurva anyámat, ha nem vesznek fel sehová, miért nem tanultam tovább
de ha egy cigányról beszélünk, miért nagy dolog elvárni tőlük egy szakmát? fizetni nem kell érte, csak rászánni azt az időt


ennek nincs kultúrája a cigányoknál
sehol se azt látja példaként a gyerek, hogy ezt kell és érdemes csinálni

apa laza, csajozik, casinozik, kész
ez az élet
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 23 2015 05:28am
Quote (Senee @ 23 Nov 2015 13:20)
ennek nincs kultúrája a cigányoknál
sehol se azt látja példaként a gyerek, hogy ezt kell és érdemes csinálni

apa laza, csajozik, casinozik, kész
ez az élet


Kozmunkapalyazaton orszagosan 3.-ok lettunk.
Elso kett ket full cigany telepules volt.

Egyiknel bevezettek sajat fizetoeszkozt, amibe kapjak a kozmunka ber egy reszet. Azt csak a helyi boltban tudjak kajara elkolteni, meg talan a szamlakra, ugy talaltak ki. A bolt, meg a szolgaltato pedig utana az onkormanyzatnal bevaltja real ft-ra. Igy nem tudjak elkaszinoznim, meg kocsmazni. Vagy csak bonyolultabban.
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Nov 23 2015 05:44am
Quote (Baleee @ Nov 23 2015 12:28pm)
Kozmunkapalyazaton orszagosan 3.-ok lettunk.
Elso kett ket full cigany telepules volt.

Egyiknel bevezettek sajat fizetoeszkozt, amibe kapjak a kozmunka ber egy reszet. Azt csak a helyi boltban tudjak kajara elkolteni, meg talan a szamlakra, ugy talaltak ki. A bolt, meg a szolgaltato pedig utana az onkormanyzatnal bevaltja real ft-ra. Igy nem tudjak elkaszinoznim, meg kocsmazni. Vagy csak bonyolultabban.


>veszel belöle cigit
>eladod a cigit

Meghaxxoltam a rencert
Go Back To Magyar Topic List
Prev17657667677687694765Next
Add Reply New Topic New Poll