d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev17647657667677684765Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 23 2015 04:59am
Quote (-joey- @ 23 Nov 2015 12:48)
A gyerek ugyanúgy éhes és ruhátlan marad, hiába emeled fel a segélyt az egekig.


A kozmunka ezert megoldas, mert ezt a sok tetvet mashogy nem lehet kenyszerbe hozni. Szokjon csak vissza a munkara. Az meg, hogy igy beskatulyazzak, es nem fog tudni mas ceghez menni/nem veszik fel, lofasz. Mashoz nem is akar menni, mert elmegy orvoshoz inkabb, hogy faj a kisujja, irja mar ki 3 honapra, nehogy veletlenul a kotelezoen kiosztott munkahelyre menni kelljen neki esetleg.
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Nov 23 2015 04:59am
Quote (Jancsipapa @ Nov 23 2015 11:51am)
ez nettó faszság
aki dolgozni akar, az mindig talál rá lehetőséget


Videken volt par olyan magyar ismerösöm akiknek a munkahoz valo beallasa vicc kategoriaba tartozott, ez nem csak a ciganyoknal problema szerintem.
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 23 2015 05:01am
Quote (Jancsipapa @ Nov 23 2015 10:51am)
ez nettó faszság
aki dolgozni akar, az mindig talál rá lehetőséget


faluhelyen mit

pont volt nálunk egy cigány gyerek ilyen 30 körüli és ment házról házra, hogy nem e kell vhol segiteni felásni a kertet vagy ilyesmi
persze mindenki elküldte a picsába mert biztos lopni akar (mondjuk én se engedtem volna be:XD)
holott sok helyen laknak idősebb emberek akiknek sztem megért volna 2000ft ot h felássa a kertet
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Nov 23 2015 05:01am
Quote (ace07 @ Nov 23 2015 11:54am)
ja, de ha megunnám több mint egy évig havi 2 milla lenne a segély :D


Nekem is dolgozott kint egy ismerősöm Svájcban, 3D modellező volt valami nagy építész cégnél. Pár hónapja felmondtak neki, haza is jött egyből Magyarországra. Azt mondta amíg kapja a segélyt, ami itthon egy felsővezetői fizetésnek felel meg, addig felesleges visszamennie, főleg hogy elég jó az ajánlólevele, nem lesz nehéz újra munkát találni.
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Nov 23 2015 05:03am
Quote (Baleee @ Nov 23 2015 11:57am)
????

Bizonyos evig koteles. Ha nem jar, nem kap segelyt az anyja-apja (nem hivjak be kozmunkara, nem kap egyeb tamogatasokat), nem tudom mirol beszelsz. Ironikus beszolasnak is faszsag volt.

Egyebkent vagom, itt a falunkban is szerintem kb 70-30 % az arany az alsosoknal.


Ket cigany volt az osztalyomban altalanosban, egyik magyar csaladban nevelkedett föl es soha nem gondoltam ra maskeppen, meg normalis is volt. A masik viszont havonta 1x ha benezett az iskolaba, 3x bukott meg amire bekerült hozzank, meg küldte a tizeneves pöcs fejünkre a felnött pasijat hogy verjen meg minket mert "kirekesztjük".

Quote (-joey- @ Nov 23 2015 12:01pm)
Nekem is dolgozott kint egy ismerősöm Svájcban, 3D modellező volt valami nagy építész cégnél. Pár hónapja felmondtak neki, haza is jött egyből Magyarországra. Azt mondta amíg kapja a segélyt, ami itthon egy felsővezetői fizetésnek felel meg, addig felesleges visszamennie, főleg hogy elég jó az ajánlólevele, nem lesz nehéz újra munkát találni.


Itt egy evig kapod a munkanelkülit, de rendszeresen be kell mutatnod hogy hova jelentkeztel munkara, vagy van hogy elküldenek tovabbkepzesre ha ugy gondoljak az segitene.

This post was edited by Karan2_Returned on Nov 23 2015 05:05am
Member
Posts: 17,322
Joined: Apr 29 2007
Gold: 26.00
Nov 23 2015 05:03am
Quote (Baleee @ 23 Nov 2015 11:59)
A kozmunka ezert megoldas, mert ezt a sok tetvet mashogy nem lehet kenyszerbe hozni. Szokjon csak vissza a munkara. Az meg, hogy igy beskatulyazzak, es nem fog tudni mas ceghez menni/nem veszik fel, lofasz. Mashoz nem is akar menni, mert elmegy orvoshoz inkabb, hogy faj a kisujja, irja mar ki 3 honapra, nehogy veletlenul a kotelezoen kiosztott munkahelyre menni kelljen neki esetleg.


Pesten az egyik cégnél cigány takarítónő volt, mivel eltűntek cuccok az irodából, otthagytak egy webcamot. Másnap lehetett nézni ahogy a takarító próbálja a kensington lockot kinyitni, meg lerángatni róla a laptopokat :D
Member
Posts: 8,212
Joined: Oct 10 2012
Gold: 206.00
Nov 23 2015 05:03am
Quote (Senee @ Nov 23 2015 01:01pm)
faluhelyen mit

pont volt nálunk egy cigány gyerek ilyen 30 körüli és ment házról házra, hogy nem e kell vhol segiteni felásni a kertet vagy ilyesmi
persze mindenki elküldte a picsába mert biztos lopni akar (mondjuk én se engedtem volna be:XD)
holott sok helyen laknak idősebb emberek akiknek sztem megért volna 2000ft ot h felássa a kertet


nem azt írtam, hogy mindenütt van munkahely, hanem azt, hogy ha te dolgozni, pénzt keresni akarsz, akkor megtalálod a módját
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Nov 23 2015 05:04am
Quote (Senee @ Nov 23 2015 12:01pm)
faluhelyen mit

pont volt nálunk egy cigány gyerek ilyen 30 körüli és ment házról házra, hogy nem e kell vhol segiteni felásni a kertet vagy ilyesmi
persze mindenki elküldte a picsába mert biztos lopni akar (mondjuk én se engedtem volna be:XD)
holott sok helyen laknak idősebb emberek akiknek sztem megért volna 2000ft ot h felássa a kertet


Faluhely nem indok, ott sosem volt munka, max a szocializmusban, amikor még voltak TSZ-ek, esetleg vendéglátás, de az meg környezettől függ. Ingázni kell.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 23 2015 05:06am
Quote (Jancsipapa @ 23 Nov 2015 12:51)
ez nettó faszság
aki dolgozni akar, az mindig talál rá lehetőséget


Persze, hogy a picsaba ne, mert ezeknek van szakjmajuk es nem 6 osztaly utan kimaradt az iskolabol a legtobb. Vegul is ilyenekre annyi cegnek van szuksege, hogy csak ugy duskalnak.

Masik meg gondolj mar bele, tolunk pl 1,5 ora utazasra van olyan ceg, ahova meg ugy ahogy el tudnanak menni dolgozni, ott kapnak minimal bert, maguknak kell fizetni a berletet, a 8 orat le kell dolgozni, ez igy 11 orat vesz el a napbol. A berlet havi szinten ~10e ft, nem tudnak maszekolni elmenni kukoricat torni, fat vagni haznal, stb.. Nincs ra idejuk es ugyan ugy lofaszt se kapnak. Ehhez kepest kozmunkan kapnak 50-55e ft/honap, a 8 oras munkaidobol bent vannak 4-6-ot utana meg elmennek csicskamunkat vegezni hazhoz (oregekhez) stb. Igy van utanuk jarulek fizetve, stb. Ha feketen csinaljak nincs.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 23 2015 05:07am
Quote (-joey- @ 23 Nov 2015 13:04)
Faluhely nem indok, ott sosem volt munka, max a szocializmusban, amikor még voltak TSZ-ek, esetleg vendéglátás, de az meg környezettől függ. Ingázni kell.


Ingazast is baszhatod, ha az utazasra a fizetesed 20%-ka elmegy meg annyi ido, mint a munkaidod 40-50%-ka. Nem fog jobban megelni igy, mint egy kozmunkabol.
Go Back To Magyar Topic List
Prev17647657667677684765Next
Add Reply New Topic New Poll