d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev17617627637647651468Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Aug 4 2015 10:08am
Quote (Baleee @ 4 Aug 2015 17:19)
Sajat epuletunk/hirdeteseibol indulok ki. Itt a masfelesek 100-110be a 33-as 1 szobasok meg 60-65be mennek evek ota. Bar gyorsan 'el is kelnek', mert jo a hely.


Adj linket kérlek, mert még érdekel is a dolog.
Az utóbbi időben brutális módon emelkedtek a lakásárak és a bérleti díjak.
Az elmúlt 2 évben szerintem 30%-ot biztosan emelkedtek budapesten...
Member
Posts: 3,820
Joined: Jan 17 2012
Gold: 6,373.20
Aug 4 2015 10:14am
becsben elek 2 eve, elso keruletben es a kornyeken siman lehet kapni 1-1.5 szobas lakasokat 800 euro korul
en a belvarostol ~ 25 percre lakom es 408 euroert berlem a lakasomat ami ~ 48 m2
ha a minimalbert keresnem akkor kb alig tudnek felrerakni, vagy semmit, de ha van egy normalis allasod, eg es fold a 2 orszag...nem is beszelve a 13. + 14. havirol
ha pedig van egy normalis baratnod akivel tervezed az eletet, akkor meg egyenesen kiraly

a szorakozas es az alkohol az kibaszott draga, az teny, de itthonra a kajat meg tudod venni kb ugyanannyibol, en semmi penzert nem koltoznek vissza

This post was edited by XxPiTyUkAxX on Aug 4 2015 10:17am
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Aug 4 2015 10:24am
Quote (XxPiTyUkAxX @ Aug 4 2015 05:14pm)
becsben elek 2 eve, elso keruletben es a kornyeken siman lehet kapni 1-1.5 szobas lakasokat 800 euro korul
en a belvarostol ~ 25 percre lakom es 408 euroert berlem a lakasomat ami ~ 48 m2
ha a minimalbert keresnem akkor kb alig tudnek felrerakni, vagy semmit, de ha van egy normalis allasod, eg es fold a 2 orszag...nem is beszelve a 13. + 14. havirol
ha pedig van egy normalis baratnod akivel tervezed az eletet, akkor meg egyenesen kiraly

a szorakozas es az alkohol az kibaszott draga, az teny, de itthonra a kajat meg tudod venni kb ugyanannyibol, en semmi penzert nem koltoznek vissza


Amúgy én is rohadtul kiköltöznék, de egész jó a fizum meg az állásom...de maga a magyar valóság eléggé lehangoló.

Daily Budapest: a lakás előtti gépkocsibeálló lehajtóra a BKK felfestett egy ideiglenes buszmegállót és a buszok minden nap a beálló előtt horgonyoznak le. Minden nap kedvesen megkérem a buszsofőrt, hogy álljon már arréb, mert nem tudok behajtani a közel 3 milliós parkolóhelyemre, de minden esetben nekik áll feljebb.

A buszsofőr szerint a BKK a hibás, ő csak szimplán megáll ott, ahova felfestették. A BKK szerint természetesen nem ők a hibásak, hanem aki felfestette! Azt nem kérdeztem meg, hogy a "felfestő" kit hibáztat, de egyértelműen Gyurcsány tehet róla.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Aug 4 2015 10:24am
Quote (XxPiTyUkAxX @ 4 Aug 2015 18:14)
becsben elek 2 eve, elso keruletben es a kornyeken siman lehet kapni 1-1.5 szobas lakasokat 800 euro korul
en a belvarostol ~ 25 percre lakom es 408 euroert berlem a lakasomat ami ~ 48 m2
ha a minimalbert keresnem akkor kb alig tudnek felrerakni, vagy semmit, de ha van egy normalis allasod, eg es fold a 2 orszag...nem is beszelve a 13. + 14. havirol
ha pedig van egy normalis baratnod akivel tervezed az eletet, akkor meg egyenesen kiraly

a szorakozas es az alkohol az kibaszott draga, az teny, de itthonra a kajat meg tudod venni kb ugyanannyibol, en semmi penzert nem koltoznek vissza


Meg aztán meddig tart hazajönni és megvenni egy havi piaadagot :D
Bécs nincs messze...
Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
Aug 4 2015 10:27am
Quote (XxPiTyUkAxX @ 4 Aug 2015 17:14)
becsben elek 2 eve, elso keruletben es a kornyeken siman lehet kapni 1-1.5 szobas lakasokat 800 euro korul
en a belvarostol ~ 25 percre lakom es 408 euroert berlem a lakasomat ami ~ 48 m2
ha a minimalbert keresnem akkor kb alig tudnek felrerakni, vagy semmit, de ha van egy normalis allasod, eg es fold a 2 orszag...nem is beszelve a 13. + 14. havirol
ha pedig van egy normalis baratnod akivel tervezed az eletet, akkor meg egyenesen kiraly

a szorakozas es az alkohol az kibaszott draga, az teny, de itthonra a kajat meg tudod venni kb ugyanannyibol, en semmi penzert nem koltoznek vissza


tfwmfw 1 eve dolgozok ausztriaban de meg nem fizettem lakasra semmit
yolo
Member
Posts: 3,820
Joined: Jan 17 2012
Gold: 6,373.20
Aug 4 2015 10:33am
Quote (CyberPunk666 @ Aug 4 2015 05:24pm)
Meg aztán meddig tart hazajönni és megvenni egy havi piaadagot :D
Bécs nincs messze...


unokabatyam recepcios hotelben, keres havi 1600 eurot, baratnoje tanul es mellette dolgozik ~ 1800 eurot keres ha jol tudom (konkretan ra sem kerdeztem hogy mit, mert nem birom es le is szarom)
13. keruletben kulvarosban laknak, hegyekre kilatassal a teraszrol egy 68m2-es lakasban tok nyugodt helyen, havi 700 euroert, 2 kocsi, minden honapban ruha vasarlas, minden heten 3x etteremben eves, konditerem, hozza feherje meg minden szar minden honapban, kocsival meloba jarkalas, meg csomo extra dolog ami nem olcso
3x mennek nyaralni egy evben, wellnesezni eddig az evben voltak vagy 6x es meg felrerakni is tudnak
egy _recepcios_ allassal es amellett, hogy tanul a baratnoje

Quote (beni @ Aug 4 2015 05:24pm)
Amúgy én is rohadtul kiköltöznék, de egész jó a fizum meg az állásom...de maga a magyar valóság eléggé lehangoló.


gyere Beni, megyunk sorozni minden hetvegen :D

This post was edited by XxPiTyUkAxX on Aug 4 2015 10:34am
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Aug 4 2015 10:33am
Quote (CyberPunk666 @ Aug 4 2015 04:24pm)
Meg aztán meddig tart hazajönni és megvenni egy havi piaadagot :D
Bécs nincs messze...


6 karton koccintós a lidlbe minden hónap elején
xd

megvan a havi szórakozás
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Aug 4 2015 10:35am
Quote (XxPiTyUkAxX @ Aug 4 2015 05:14pm)
becsben elek 2 eve, elso keruletben es a kornyeken siman lehet kapni 1-1.5 szobas lakasokat 800 euro korul
en a belvarostol ~ 25 percre lakom es 408 euroert berlem a lakasomat ami ~ 48 m2
ha a minimalbert keresnem akkor kb alig tudnek felrerakni, vagy semmit, de ha van egy normalis allasod, eg es fold a 2 orszag...nem is beszelve a 13. + 14. havirol
ha pedig van egy normalis baratnod akivel tervezed az eletet, akkor meg egyenesen kiraly

a szorakozas es az alkohol az kibaszott draga, az teny, de itthonra a kajat meg tudod venni kb ugyanannyibol, en semmi penzert nem koltoznek vissza


Nem is az a kérdés, hogy mennyiért költöznél vissza, hanem, hogy mennyiért érdemes kiköltözni.

Jara azzal kezdte, hogy az itteni középvezetői fizetést az ottani minimálbérrel és szakmunkásbérrel hasonlította össze, aminek kb. semmi értelme.

A beni által postolt link alapján ~2500 nettót kellene keresnem, hogy megmaradjon ugyanaz a színvonal, mint ami most van itthon. Az kb. 4000 bruttó. Mivel ennyit ezidáig még nem ajánlottak, ezért egyelőre kösz nem.

A 13-14. havi amúgy tényleg fasza dolog.

Amúgy a te postodra voltam kíváncsi.

This post was edited by -joey- on Aug 4 2015 10:36am
Member
Posts: 3,820
Joined: Jan 17 2012
Gold: 6,373.20
Aug 4 2015 10:37am
Quote (-joey- @ Aug 4 2015 05:35pm)
Nem is az a kérdés, hogy mennyiért költöznél vissza, hanem, hogy mennyiért érdemes kiköltözni.

Jara azzal kezdte, hogy az itteni középvezetői fizetést az ottani minimálbérrel és szakmunkásbérrel hasonlította össze, aminek kb. semmi értelme.

A beni által postolt link alapján ~2500 nettót kellene keresnem, hogy megmaradjon ugyanaz a színvonal, mint ami most van itthon. Az kb. 4000 bruttó. Mivel ennyit ezidáig még nem ajánlottak, ezért egyelőre kösz nem.

A 13-14. havi amúgy tényleg fasza dolog.


nem is azert irtam, csak gondoltam beirom az eddigi tapasztalataimat, ha mar a szeretett varosban lakom, amirol szo volt eppen
en imadok itt elni
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Aug 4 2015 10:37am
Quote (XxPiTyUkAxX @ Aug 4 2015 05:33pm)

gyere Beni, megyunk sorozni minden hetvegen :D


nálatok is zárva vannak a boltok vasárnap

fuckthisshit
Go Back To Magyar Topic List
Prev17617627637647651468Next
Add Reply New Topic New Poll