d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev175767778791468Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Sep 15 2012 09:36am
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Sep 17 2012 12:36pm
barroso európai egyesült államokat akar, mert szerinte másként lemaradunk az usától meg kínától
oroszország haragszik az eura mert problémát okozott csak neki hogy kiadtuk a baltást az azerieknek
japán meg kína is problémál
amerika vs arabok

ww3 incoming
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Sep 17 2012 11:35pm
Quote (Senee @ 17 Sep 2012 20:36)
barroso európai egyesült államokat akar, mert szerinte másként lemaradunk az usától meg kínától
oroszország haragszik az eura mert problémát okozott csak neki hogy kiadtuk a baltást az azerieknek
japán meg kína is problémál
amerika vs arabok

ww3 incoming


nope.remeljuk
Member
Posts: 28,789
Joined: Oct 7 2007
Gold: 0.18
Sep 17 2012 11:37pm
Quote (Senee @ 17 Sep 2012 20:36)
barroso európai egyesült államokat akar, mert szerinte másként lemaradunk az usától meg kínától
oroszország haragszik az eura mert problémát okozott csak neki hogy kiadtuk a baltást az azerieknek
japán meg kína is problémál
amerika vs arabok

ww3 incoming


>подразумевающий nem profitálnának ha esetleg ismét nyílt konfliktus lenne a két ország között
az azerieknek vannak ásványkincseik az oroszoknak meg végtelen+1 fegyverük, do the math
Aztán békefenntartás címszó alatt Grúzia2.

This post was edited by ElCapitano on Sep 17 2012 11:39pm
Member
Posts: 19
Joined: Sep 10 2012
Gold: 0.00
Sep 18 2012 03:47am
Quote (ElCapitano @ Sep 18 2012 07:37am)
>подразумевающий nem profitálnának ha esetleg ismét nyílt konfliktus lenne a két ország között
az azerieknek vannak ásványkincseik az oroszoknak meg végtelen+1 fegyverük, do the math
Aztán békefenntartás címszó alatt Grúzia2.


Quote
Oroszországnak rendkívül kellemetlen a történet három okból is. Egyrészt  feszültség alakult ki a Független Államok közösségén belül. Másrészt  a déli határain háborús veszély állt elő. "Harmadrészt  a NATO, mint mindig, be akar +sündörögni+ békefenntartó egységgel. Itt van Irán északi határa és ez már geopolitika" - fejtette ki az orosz állami televízió kommentátora.
   
"Ilyen kását főzött Magyarország és vele együtt az Európai Unió. Egyhamar nem lehet kikanalazni" - tette hozzá a Rosszija 1 televízió Vesztyi Nyegyeli című műsorának elemzője. 


http://atv.hu/cikk/20120910_oroszorszagnak_nagyon_kellemetlen_a_ramil_safarov_ugy
Member
Posts: 6,109
Joined: Jul 25 2011
Gold: 0.00
Sep 18 2012 04:23am
it's happening
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Sep 27 2012 10:54am
http://www.figyelo.hu/cikkek/376522_a_het

Lesz női kvóta
A német parlament felsőháza, az ellenzéki többségű Bundesrat kötelezővé tenné, hogy meghatározott százalékban nőket alkalmazzanak a nagyvállalatok igazgatótanácsában. 2018 januárjától 20, 2023-tól 40 százalékban szabná meg a testület ezt az arányt. A Bundesrat által megszavazott jogszabály az alsóházhoz kerül, ott a kormánypártok vannak többségben, de a kereszténydemokrata politikusok megosztottak a kérdésben, míg a szabad demokraták kvótaellenesek.

értem én, hogy emancipáció, meg női egyenjogúság, de valaki magyarázza már el, hogy szakmailag hogyan fog segíteni egy nagyvállalatot az, hogyha SZABÁLYOZZÁK, hogy az igazgatótanácsban milyen arányban legyenek képviseltetve az egyes nemek???

rákerestem indexen:
http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/09/05/magyarorszagon_bukhat_el_az_unios_noi_kvota/

jézusom...

This post was edited by tevetava on Sep 27 2012 10:55am
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Sep 27 2012 12:48pm
Quote (tevetava @ 27 Sep 2012 18:54)
http://www.figyelo.hu/cikkek/376522%5Fa%5Fhet

Lesz női kvóta
A német parlament felsőháza, az ellenzéki többségű Bundesrat kötelezővé tenné, hogy meghatározott százalékban nőket alkalmazzanak a nagyvállalatok igazgatótanácsában. 2018 januárjától 20, 2023-tól 40 százalékban szabná meg a testület ezt az arányt. A Bundesrat által megszavazott jogszabály az alsóházhoz kerül, ott a kormánypártok vannak többségben, de a kereszténydemokrata politikusok megosztottak a kérdésben, míg a szabad demokraták kvótaellenesek.

értem én, hogy emancipáció, meg női egyenjogúság, de valaki magyarázza már el, hogy szakmailag hogyan fog segíteni egy nagyvállalatot az, hogyha SZABÁLYOZZÁK, hogy az igazgatótanácsban milyen arányban legyenek képviseltetve az egyes nemek???

rákerestem indexen:
http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/09/05/magyarorszagon%5Fbukhat%5Fel%5Faz%5Funios%5Fnoi%5Fkvota/

jézusom...


Erdekes kerdes ez a politologiaban, mashogy allnak a nemek a kulonbozo problemakhoz es neha profitalhat a kozosseg abbol ha vannak noi kepviselok is a parlamentben. Azt viszont hulyesegnek tartom, hogy ilyen magas kvotat szabnanak meg. (de egy 10%os kvotaval megbekelnek siman)

Azert erdekes lenne ha minden munkaban ilyen kvotakat szabnank meg.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Sep 27 2012 12:49pm
Quote (josheide @ Sep 27 2012 07:48pm)

Azert erdekes lenne ha minden munkaban ilyen kvotakat szabnank meg.


csak kisebbségi kvóta ne legyen
Go Back To Magyar Topic List
Prev175767778791468Next
Add Reply New Topic New Poll