d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev17547557567577581468Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Aug 4 2015 06:26am
Quote (BOSCH_CEO @ Aug 4 2015 01:18pm)
tényleg nem olvastad el


:(

ilyen tordeletlen szoveget nem is tudok, legfeljebb harom soronkent illik uj bekezdest kezdeni

"de egy gyengén tisztes középosztálybeli életen túl azért elég nehéz eljutni ebben az országban annak aki nem akarja korrumpálni magát"

lehet mast ertunk a tisztes kozeposztaly alatt, de azt az en ismeroseimnek a tulnyomo tobbsege siman eleri - es nem mindenki a BMEn vegzett, sot igazabol alig ismerek BMEseket
Member
Posts: 1,422
Joined: Jul 9 2015
Gold: 0.00
Aug 4 2015 06:28am
Quote (TresholdOfUniverse @ Aug 4 2015 02:26pm)
:(

ilyen tordeletlen szoveget nem is tudok, legfeljebb harom soronkent illik uj bekezdest kezdeni

"de egy gyengén tisztes középosztálybeli életen túl azért elég nehéz eljutni ebben az országban annak aki nem akarja korrumpálni magát"

lehet mast ertunk a tisztes kozeposztaly alatt, de azt az en ismeroseimnek a tulnyomo tobbsege siman eleri - es nem mindenki a BMEn vegzett, sot igazabol alig ismerek BMEseket


akkor valoban egesz mas elkepzelesink vannak a gyengen tisztes kozeposztalybeli eletrol
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Aug 4 2015 06:35am
Csak úgy süt az élettapasztalat ebből a tl;dr-ből.
Member
Posts: 1,422
Joined: Jul 9 2015
Gold: 0.00
Aug 4 2015 06:37am
Quote (-joey- @ Aug 4 2015 02:35pm)
Csak úgy süt az élettapasztalat ebből a tl;dr-ből.




This post was edited by BOSCH_CEO on Aug 4 2015 06:40am
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Aug 4 2015 06:41am
Quote (BOSCH_CEO @ Aug 4 2015 01:37pm)
és akkor csodálkozol, hogy ostoba fasznak tartanak az emberek, meg kinevetik a vitakultúrádat


Ha már a vitakultúráról van szó halkan megsúgom, hogy attól, hogy flamelsz még nem lesz igazad. Amit írtál továbbra is full demagóg, amit némi élettapasztalattal bárki meg tud cáfolni (mint ahogy azt meg is tették helyettem).

Member
Posts: 1,422
Joined: Jul 9 2015
Gold: 0.00
Aug 4 2015 06:51am
Quote (-joey- @ Aug 4 2015 02:41pm)
Ha már a vitakultúráról van szó halkan megsúgom, hogy attól, hogy flamelsz még nem lesz igazad. Amit írtál továbbra is full demagóg, amit némi élettapasztalattal bárki meg tud cáfolni (mint ahogy azt meg is tették helyettem).


ki? milyen érv? az hogy valaki szerint 500k/fő egy családban már tök jó, az egy személyes vélemény, az meg tény, ha ennél jobban akarsz keresni, akkor eléggé limitáltak erre a lehetőségeid ebben az országban.

meg a van egy haverom aki irodavezető úgy, hogy nem fideszes sem cáfolat semmire amit írtam

egy darab érv nem hangzott el

persze az utca egyetemén, ahol isten a tanár, fene nagy élettapasztalatot szereztél, értem én, de látom te leírni semmit nem tudsz még mindig, azon kívül, hogy letaknyosozod a másikat :DD
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Aug 4 2015 06:57am
Quote (BOSCH_CEO @ Aug 4 2015 01:51pm)
ki? milyen érv? az hogy valaki szerint 500k/fő egy családban már tök jó, az egy személyes vélemény, az meg tény, ha ennél jobban akarsz keresni, akkor eléggé limitáltak erre a lehetőségeid ebben az országban.

meg a van egy haverom aki irodavezető úgy, hogy nem fideszes sem cáfolat semmire amit írtam

egy darab érv nem hangzott el

persze az utca egyetemén, ahol isten a tanár, fene nagy élettapasztalatot szereztél, értem én, de látom te leírni semmit nem tudsz még mindig, azon kívül, hogy letaknyosozod a másikat :DD


Viszont aki 3 hete menedzser úr, az már mindent tud az életről. Picit talán le kellene szállni a magas lóról, mert mit ahogy mondtad, érvek itt nem hangzottak el, csak részedről egy jó nagy adag általánosítás, olyan laza önbizalommal előadva, mintha magától az atyaúristentől származna. :D
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Aug 4 2015 06:59am
Quote (BOSCH_CEO @ Aug 4 2015 01:51pm)
ki? milyen érv? az hogy valaki szerint 500k/fő egy családban már tök jó, az egy személyes vélemény, az meg tény, ha ennél jobban akarsz keresni, akkor eléggé limitáltak erre a lehetőségeid ebben az országban.

meg a van egy haverom aki irodavezető úgy, hogy nem fideszes sem cáfolat semmire amit írtam

egy darab érv nem hangzott el

persze az utca egyetemén, ahol isten a tanár, fene nagy élettapasztalatot szereztél, értem én, de látom te leírni semmit nem tudsz még mindig, azon kívül, hogy letaknyosozod a másikat :DD


500 nettó/fő egy családra az már magyarországon egy aranyélet :D miről van szó?
Member
Posts: 1,422
Joined: Jul 9 2015
Gold: 0.00
Aug 4 2015 07:00am
Quote (-joey- @ Aug 4 2015 02:57pm)
Viszont aki 3 hete menedzser úr, az már mindent tud az életről. Picit talán le kellene szállni a magas lóról, mert mit ahogy mondtad, érvek itt nem hangzottak el, csak részedről egy jó nagy adag általánosítás, olyan laza önbizalommal előadva, mintha magától az atyaúristentől származna. :D


külön rágugliztam még a statisztikai adatokra is, nehogy hülyeséget írjak, de még az idézeteket is elolvasgattam amikre referáltam
ez vita, ezek állítások, ezek érvek

az, hogy ezzel te nem tudsz mit kezdeni, sehol sem engem minősÍt

Quote (anyd @ Aug 4 2015 02:59pm)
500 nettó/fő egy családra az már magyarországon egy aranyélet :D miről van szó?


itthon igen
de...
http://www.ksh.hu/docs/hun/xftp/idoszaki/pdf/keresetek_eu.pdf

ez nagyjából úgy néz ki, mondjuk az én családomra nézve:
2,5 millió +apró jut bruttó 5 főre(vegyük bele a barátnőmet is, meg a pénzt amit a szüleitől kap), van 3 ingatlanunk meg 3 autónk

ez az európai sztenderd
itthon, ha e fölé akarsz kerülni, az már komolyabb lemondásokkal jár

és akkor én egyetem mellet dolgozok 40 órában, faterom 50+ órát dolgozik, mivel vezető, barátnőm 20 órában fizetés nélküli gyakornok úgyszint egyetem mellett, jóanyám mivel közalkalmazott picivel kevésbe stresszes, de nem is kap annyit mint én 23 évesen, és nem tud pártfüggetlen maradni

This post was edited by BOSCH_CEO on Aug 4 2015 07:09am
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Aug 4 2015 07:04am
mondjuk 500 ezer forintnál minek többet keresni
mit akarsz venni szijjártó-villát?!
Go Back To Magyar Topic List
Prev17547557567577581468Next
Add Reply New Topic New Poll