d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev17467477487497501468Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jul 26 2015 01:22pm
nvm leszarom

This post was edited by Senee on Jul 26 2015 01:26pm
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Jul 27 2015 02:07am
Gondolkodtam, hogy a szervilizmusba vagy ide postoljam, Orbanka tusvanyosi beszede (teljes, tl;dr):

http://www.napigazdasag.hu/cikk/51168/



Quote
És ki gondolta volna rajtunk kívül, hogy 2014 végére Magyarország lesz a második leggyorsabban növekvő ország az egész Európai Unióban?

Quote
Mint ahogy jó néhány brüsszeli pénzügyi és politikai erőközpont is abban érdekelt, hogy eltöröljék a nemzeti kereteket, meggyengítsék a nemzetállami szuverenitást, és felszámolják a nemzeti identitásokat. Képzeljék el, mivé lenne Magyarország, ha 2014-ben a baloldal alakíthatott volna kormányt? Riasztó gondolat, mégis egy pillanatig képzeljük el: egy-két év, és nem ismernénk rá a saját hazánkra, nem ismernénk rá Magyarországra, olyanok lennénk, mint egy nagy menekülttábor, afféle közép-európai Marseille. Látható, nemcsak a medve nem játék, a parlamenti választás sem az.

Quote
Amit mi, magyarok csinálunk, kétségkívül sikeres, de mivel nem illik bele Brüsszel ideológiai elképzeléseibe, vagyis nem gyengíti, hanem erősíti a magyar nemzeti és állami szuverenitást, onnan nézve mégis kárhoztatandó. Ezért nem boldogul az Európai Unió a görög válsággal sem, ami egy gyakorlati probléma, amire egy gyakorlati megoldást kellene találni.

Quote
Talán sokaknak még emlékezetes, hogy a 2008-as válságot követően az első ország, amely nemzetközi mentőcsomagra szorult, nem Görögország volt, hanem Magyarország. 2010-et követően mégis sikerült eljutnunk oda, hogy Magyarország egyike annak a kisszámú tagországnak, amelynek a nemzeti össztermék százalékában kifejezett adóssága nem nőtt, hanem csökkent. Ha érdemben akarjuk értékelni és megbecsülni a magyarok erőfeszítéseit, akkor vigyázó szemeinket vessük Görögországra.

Quote
A magyar gazdaságtörténetben ritka, az utóbbi évtizedekben pedig egyedülálló, hogy egyszerre javulnak a gazdaság külső és belső egyensúlyi mutatói, és közben növekszik a gazdaság. Mindeközben sikerült két korábbi hibát kijavítani, vagyis kivezettük a lakossági devizahiteleket, amivel egy pénzügyi összeomlást előztünk meg, és ezzel egy időben a korábban privatizált stratégiai vagyontárgyakat sikerült visszavennünk közösségi tulajdonba, ami a magyar nemzeti szuverenitás egyik alapkérdése.

Quote
A konzultáció eredményei tehát azt mutatják, hogy a magyarok nem akarnak törvénytelen bevándorlókat, és nem osztozkodnak az európai baloldal szellemi ámokfutásában. Magyarország döntött, és a magyar emberek így döntöttek. Ez azt jelenti, hogy mi egy biztos és stabil ország, egységes és kiegyensúlyozott nemzet akarunk maradni abban a bizonytalan világban, amely körülvesz bennünket. Mert ugyan valószínűleg igazam lehet abban, hogy a világban ma bármi megtörténhet, de talán nem tévedek, ha azt gondolom, hogy mindannyian azt akarjuk, hogy ezzel szemben Magyarország olyan ország legyen, ahol nem történhet meg bármi.


This post was edited by Baleee on Jul 27 2015 02:24am
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Jul 27 2015 02:20am
Quote (Baleee @ Jul 27 2015 09:07am)
Gondolkodtam, hogy a szervilizmusba vagy ide postoljam, Orbanka tusvanyosi beszede (teljes, tl;dr):

http://www.napigazdasag.hu/cikk/51168/

https://41.media.tumblr.com/8a41ceb6613903b5ce5b66e3c96ac8f8/tumblr_ns4t2yxMax1qjlvaxo1_1280.jpg


Tetszik, ahogy játszik a számokkal. Először kijelenti, hogy a 8 millió kiküldött kérdőívből 1.2 millió kérdőívet küldtek vissza, majd folytatja azzal, hogy a magyarok több mint kétharmada meg négyötöde szerint. :D

This post was edited by -joey- on Jul 27 2015 02:24am
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Jul 27 2015 02:32am
Quote (-joey- @ 27 Jul 2015 10:20)
Tetszik, ahogy játszik a számokkal. Először kijelenti, hogy a 8 millió kiküldött kérdőívből 1.2 millió kérdőívet küldtek vissza, majd folytatja azzal, hogy a magyarok több mint kétharmada meg négyötöde szerint. :D


Igen, azon rohogok en is. Reprezentativ a felmeres am kurvara, amikor a kerdoiven csak az o szempontjaikbol elonyos valaszok talalhatok. :DDDDD
Nem csoda, hogy nem kuldte vissza csak 15%-a. Az, hogy a FIDESZ szavazoi meg megtettek es igy gondoljak, az nem jelenti azt, hogy az orsz x/y-a igy gondolja.
Nevetseges ez az egesz.

Csokkent a realber, amiota ezek a szarok vannak.
Beskatulyazzak az embereket a kozmunkaba, ahonnan nem tudnak szabadulni. Munkahelyek szunnek meg, mindenhol a rombolas, kozutak szarok.
Csokkent az egeszsegugyre, oktatasra forditott tamogatasok nagysaga jelentosen (milyen bazdmeg, amikor egy ELTE-TTK-nal a tanaroknak kretara, papirlapra, stb nincs penze (a vegyszereket, laboreszkozoket is gyogyszergyarak/kozmetikai fejlesztocegek, stb megszunese utan tarhaljak ossze azok a tanaraink, akiknek van nemi ismerettsege) a tanszekeken, ok hordjak be, kutatointezetek a BSc-t nem fogjak tamogatni).
Elvonjak a penzt a gyermekjolettel foglalkozo csoportoktol is, 1 eve volt egy cikk, hogy a focira onnan csoportositottak at nagyon ugyesen trukkosen.
Stadionokat epitunk, meg Olimpia rendezesehez szukseges letesitmenyeket, aminek a rendezeset nem valoszinu, hogy megnyerjuk, masreszrol pedig az Olimpiak utani erdeklodes az emberek oldalarol is csokkent az utobbi alkalmaknal + a legtobb olimpia baromi veszteseges, Gorogoknek is 'segitett' abban, hogy ide jussank.

Nott a GDP-nk, vagy mit mond meg? Mi nott? a Kozmunkatol? Alig van bazdmeg olyan ceg az orszagban, aki valoban novelni tudja a GDP-t. Ami nagyreszt magyar tualjdonu, jelentos profitot, fejlesztest csinal itthon.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Jul 27 2015 02:46am
Jah, ez volt a masik, amin rohogtem:
http://mandiner.hu/cikk/20150726_semmi_koze_a_bevandorlokhoz_es_a_kormanykampanyhoz_a_szegedi_egyetemista_megveresenek

Megfenyegettek, hogy kiutasitjak csaladjaval egyutt, ha azt terjeszti, hogy azert vertek meg, mert bevandorlonak neztek?! :D
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jul 27 2015 02:47am
Quote (Baleee @ Jul 27 2015 08:32am)
Igen, azon rohogok en is. Reprezentativ a felmeres am kurvara, amikor a kerdoiven csak az o szempontjaikbol elonyos valaszok talalhatok. :DDDDD
Nem csoda, hogy nem kuldte vissza csak 15%-a. Az, hogy a FIDESZ szavazoi meg megtettek es igy gondoljak, az nem jelenti azt, hogy az orsz x/y-a igy gondolja.
Nevetseges ez az egesz.

Csokkent a realber, amiota ezek a szarok vannak.
Beskatulyazzak az embereket a kozmunkaba, ahonnan nem tudnak szabadulni. Munkahelyek szunnek meg, mindenhol a rombolas, kozutak szarok.
Csokkent az egeszsegugyre, oktatasra forditott tamogatasok nagysaga jelentosen (milyen bazdmeg, amikor egy ELTE-TTK-nal a tanaroknak kretara, papirlapra, stb nincs penze (a vegyszereket, laboreszkozoket is gyogyszergyarak/kozmetikai fejlesztocegek, stb megszunese utan tarhaljak ossze azok a tanaraink, akiknek van nemi ismerettsege) a tanszekeken, ok hordjak be, kutatointezetek a BSc-t nem fogjak tamogatni).
Elvonjak a penzt a gyermekjolettel foglalkozo csoportoktol is, 1 eve volt egy cikk, hogy a focira onnan csoportositottak at nagyon ugyesen trukkosen.
Stadionokat epitunk, meg Olimpia rendezesehez szukseges letesitmenyeket, aminek a rendezeset nem valoszinu, hogy megnyerjuk, masreszrol pedig az Olimpiak utani erdeklodes az emberek oldalarol is csokkent az utobbi alkalmaknal + a legtobb olimpia baromi veszteseges, Gorogoknek is 'segitett' abban, hogy ide jussank.

Nott a GDP-nk, vagy mit mond meg? Mi nott? a Kozmunkatol? Alig van bazdmeg olyan ceg az orszagban, aki valoban novelni tudja a GDP-t. Ami nagyreszt magyar tualjdonu, jelentos profitot, fejlesztest csinal itthon.


dolgozni kell keményebben és nem sirni, hogy ez nem jó, az nem jó
minden jó!! miattad tart az ország ott ahol mert nem hajtod ki a beled is
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Jul 27 2015 02:48am
Quote (Senee @ 27 Jul 2015 10:47)
dolgozni kell keményebben és nem sirni, hogy ez nem jó, az nem jó
minden jó!! miattad tart az ország ott ahol mert nem hajtod ki a beled is


En kihajtom. :( Tanulok orrba-szajba, hogy megtobbet dolgozhassak es tanulhassak. :(
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jul 27 2015 02:49am
Quote (Baleee @ Jul 27 2015 08:48am)
En kihajtom. :( Tanulok orrba-szajba, hogy megtobbet dolgozhassak es tanulhassak. :(


beni egy kibaszott fasz
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Jul 27 2015 03:10am
Quote (Senee @ Jul 27 2015 09:49am)
beni egy kibaszott fasz


ezt az o eseteben a jetivel szoktak kombinalni

newfag
Go Back To Magyar Topic List
Prev17467477487497501468Next
Add Reply New Topic New Poll