Azt is leszögezi, hogy Magyarország nem jóléti állam, hanem munkaalapú társadalom, ahol a kormány célja a teljes foglalkoztatottság. Nem
fizetünk segélyt, ha az állampolgárok nem nyújtanak cserébe valamit - mondja, hozzátéve, hogy alacsony egykulcsos adónk viszont van. Amikor
a magyar rendszert próbálják definiálni az ideológusok, azon morfondíroznak,
hogy mi is az a munkaalapú társadalom, mondja Orbán, majd
hasonlatot hoz, szerinte olyan ez, mint a pornó: nem tudja az ember definiálni, mi az, de ha látja, felismeri. http://hvg.hu/gazdasag/20150621_Hallgassa_meg_hogyan_beszel_Orban_arrol_h