d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mekprogramozzuk Topic
Prev17172737475249Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Nov 26 2014 12:51pm
Quote (xGurke @ Nov 26 2014 07:42pm)
this
mert aztán ha ne adj isten elkezd nőni a dolog, akkor nagyobb szenvedés kiirtani az egész fos keretrendszert és sajátot csinálni
egyszerűbb nulláról kezdeni, de szerintem itt egy webprogos sincs

megírom gui nélkül ilyen konzolos programnak, mit szólsz beni?


ebből sem értettem sok mindent

nekem egy olyan oldal kéne, ami lepipálja idővel a facebookot, szóval nem freewebes domain lenne
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Nov 26 2014 12:54pm
Quote (beni @ Nov 26 2014 06:51pm)
ebből sem értettem sok mindent

nekem egy olyan oldal kéne, ami lepipálja idővel a facebookot, szóval nem freewebes domain lenne


a domain a neve az oldalnak
a tárhely ahol a fájlok vannak
az adatbázis ahol az adatok vannak
a keretrendszer, joomla, meg ilyenek, amiket feltöltesz, "instalálsz" és adnak egy jó alapot ha a nagymamád lekvárboltjához akarsz valami kis easy weblapot összedobni, amiben talán webshop is van, adatbázist is kezel, etc
ha komolyabb dolgot akarsz, akkor fizetsz valakinek aki ért hozzá

ja a végét poénból írtam, hogy egy ilyen weblapot tudnék neked írni:


This post was edited by xGurke on Nov 26 2014 12:55pm
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Nov 26 2014 12:56pm
Quote (xGurke @ Nov 26 2014 07:54pm)
a domain a neve az oldalnak
a tárhely ahol a fájlok vannak
az adatbázis ahol az adatok vannak
a keretrendszer,  joomla, meg ilyenek, amiket feltöltesz, "instalálsz" és adnak egy jó alapot ha a nagymamád lekvárboltjához akarsz valami kis easy weblapot összedobni, amiben talán webshop is van, adatbázist is kezel, etc
ha komolyabb dolgot akarsz, akkor fizetsz valakinek aki ért hozzá


Jah, ennyit értek. Igazából fizetnék is érte, csak jobb lenne összetársulni valakivel, és garázs startupot létrehozni, mint ki tudja mennyit beleölni az oldal fejlesztésébe. Persze valamennyit simán rászánnék.
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Nov 26 2014 12:57pm
Quote (beni @ Nov 26 2014 06:56pm)
Jah, ennyit értek. Igazából fizetnék is érte, csak jobb lenne összetársulni valakivel, és garázs startupot létrehozni, mint ki tudja mennyit beleölni az oldal fejlesztésébe. Persze valamennyit simán rászánnék.


hát akkor érdemes lenne keresni 2-3-4 embert akik értenek hozzá, meg netán egy-két egyetistát, akiknek a fos melót ki lehet osztani
nem tudom, én eddig csak ilyen joomla kaliberű oldalakat csináltam, de az teljesen komolytalan
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Nov 26 2014 12:58pm
Quote (xGurke @ Nov 26 2014 07:57pm)
hát akkor érdemes lenne keresni 2-3-4 embert akik értenek hozzá, meg netán egy-két egyetistát, akiknek a fos melót ki lehet osztani
nem tudom, én eddig csak ilyen joomla kaliberű oldalakat csináltam, de az teljesen komolytalan


Nálunk az informatikus azt mondta, hogy a joomlanak van mindenféle add-onja és szerinte azzal is meg lehetne csinálni. De kicsit szkeptikus voltam.
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Nov 26 2014 01:00pm
Quote (beni @ Nov 26 2014 07:58pm)
Nálunk az informatikus azt mondta, hogy a joomlanak van mindenféle add-onja és szerinte azzal is meg lehetne csinálni. De kicsit szkeptikus voltam.


ezekhez altalaban minel tobb ilyet adsz hozza pluszba, annal keszekuszabb, lassabb elbaszottabb lesz az egesz

az hogy azok az addonok rendesen egyuttmukodjonek az szakembert is igenyel, aki aza dott motort ismeri es tudja szerkeszteni
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Nov 26 2014 01:04pm
Quote (TresholdOfUniverse @ Nov 26 2014 08:00pm)
ezekhez altalaban minel tobb ilyet adsz hozza pluszba, annal keszekuszabb, lassabb elbaszottabb lesz az egesz

az hogy azok az addonok rendesen egyuttmukodjonek az szakembert is igenyel, aki aza dott motort ismeri es tudja szerkeszteni


:\

És mennyi lenne egy normális honlapot összedoni?
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Nov 26 2014 01:05pm
Quote (beni @ Nov 26 2014 06:58pm)
Nálunk az informatikus azt mondta, hogy a joomlanak van mindenféle add-onja és szerinte azzal is meg lehetne csinálni. De kicsit szkeptikus voltam.


eddig igaz a mondat
érted, ez olyan mintha egy homokozóban akarnál felépíteni egy várost
hiába van mindenféle lapátod, meg vödröd, attól még nem lesz belőle semmi, csak egy ideig eljátszadozol :D
hasonlat of the day
Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
Nov 26 2014 01:05pm
Quote (beni @ 26 Nov 2014 20:04)
:\

És mennyi lenne egy normális honlapot összedoni?


pm njag
ja o nemtudja
huehue
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Nov 26 2014 01:09pm
Quote (xGurke @ Nov 26 2014 07:42pm)
this
mert aztán ha ne adj isten elkezd nőni a dolog, akkor nagyobb szenvedés kiirtani az egész fos keretrendszert és sajátot csinálni
egyszerűbb nulláról kezdeni, de szerintem itt egy webprogos sincs

megírom gui nélkül ilyen konzolos programnak, mit szólsz beni?


Mi az hogy kinövi a dolgot? A NASA az egesz intranetjet Drupalban csinalta (mivel nem volt eleg jo a szemelyreszabott CMS amit keszitettek), ennel komplexebb rendszer nem hiszem hogy sok oldalhoz kell.
Nyilvan kezdheti elöröl is az egeszet, de akkor jelentösen több munka van a dologban, webprojektekre meg pont az a jellemzö, hogy szorit a hataridö.

Ezt az oldalt fel eve kezdtük el öten (nyilvan mast is csinaltunk mellette), es meg mindig nincs kesz, ez alapjan beninek (nem vagyon kepben a tapasztalataval, de gondolom nincs 30+ ev tapasztalata), also hangon is egy ev lenne összeraknia egy epkezlab social media portalt, ha a semmiböl kezdi az egeszet.

http://www.gruner.ch/en/

This post was edited by Karan2_Returned on Nov 26 2014 01:10pm
Go Back To Magyar Topic List
Prev17172737475249Next
Add Reply New Topic New Poll