úgy van, hogy elfogják őket illegális határátkelésért, elkezdik az idegenrendészeti eljárást szegeden, aztán ha menedékjogért folyamodnak, akkor kapnak egy vonatjegyet debrecenbe ahol ennek végbe kéne hogy menjen
a keletiből általában külföldre mennek, nem debrecenbe