d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > 800.000 > Stop 'em
Prev1707172737498Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 22,425
Joined: Jun 21 2005
Gold: 10,967.77
Sep 18 2015 08:26am
Quote (josheide @ Sep 18 2015 03:03pm)
>Angliaban vagyok
>Megjott a szerelo megcsinalni valamit
>Kerdezi hogy honnan vagyok
>magyar
>Gratulalok, szep munka, vedjtek tovabbra is a hatarokat
>koszi, i guess


A szerelő is egy náci disznó.
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Sep 18 2015 08:28am
2018-ban is újra Fidesz!
Member
Posts: 10,552
Joined: Sep 5 2015
Gold: 2,751.03
Sep 18 2015 08:30am
Quote (lacketto @ Sep 18 2015 04:19pm)
átpörgettem a redditet (/r/Europe, /r/Hungary), nem nagyon talaltam olyan postot ami a kormány tevékenységét fikázná és ne lenne a pokolig downvoteolva
tegnap youtubeon is olvastam kommenteket és meglepően jó a külföldi visszhang az itteni dolgokról.
btw érdekelne hogy az EU támogatásával hány km kerítés épült.


Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Sep 18 2015 08:56am
http://valasz.hu/itthon/kitort-a-horvat-magyar-migranshaboru-115141
lassan tényleg elmehet a picsába mindenki körülöttünk :D
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Sep 18 2015 08:59am
Quote (Cpt_Ghost @ Sep 18 2015 03:56pm)
http://valasz.hu/itthon/kitort-a-horvat-magyar-migranshaboru-115141
lassan tényleg elmehet a picsába mindenki körülöttünk :D


en hallottam hogy akormany mozgositja a focidrukkereket, atdobjak oket sziriaba vagy hova oszt rend lesz
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Sep 18 2015 09:01am
Quote (TresholdOfUniverse @ 18 Sep 2015 16:59)
en hallottam hogy akormany mozgositja a focidrukkereket, atdobjak oket sziriaba vagy hova oszt rend lesz


ez jol hangzik
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Sep 18 2015 10:26am
Amugy az egy kicsit tenyleg szomoru, hogy ez a helyzet, ami kialakult, elfeledteti sok emberrel azt, hogy ezelotti idoszakban mit csinalt ez a faszkalap es amennyi szavazatot vesztett mashol, most a migrans kerdes 'megoldasaval' a tobbszoroset nyerte.

En sem vagyok fidesz voter, nem is leszek, ameddig ilyen belpolitikat, (vonatkoztassunk el a migrans kerdestol), de azt boven elismerem, hogy ezt a helyzetet nem tudom, hogy lehetne jobban kezelni es lehet, hogy ez sem tokeletes, ami most folyik, de sokkal jobb, mint amit a bal oldal/nyugati liberalis politikai kitalalt, hogy fogadjuk be 'kerdes nelkul', aki jon.
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Sep 18 2015 10:39am
Quote (Baleee @ Sep 18 2015 05:26pm)
Amugy az egy kicsit tenyleg szomoru, hogy ez a helyzet, ami kialakult, elfeledteti sok emberrel azt, hogy ezelotti idoszakban mit csinalt ez a faszkalap es amennyi szavazatot vesztett mashol, most a migrans kerdes 'megoldasaval' a tobbszoroset nyerte.

En sem vagyok fidesz voter, nem is leszek, ameddig ilyen belpolitikat, (vonatkoztassunk el a migrans kerdestol), de azt boven elismerem, hogy ezt a helyzetet nem tudom, hogy lehetne jobban kezelni es lehet, hogy ez sem tokeletes, ami most folyik, de sokkal jobb, mint amit a bal oldal/nyugati liberalis politikai kitalalt, hogy fogadjuk be 'kerdes nelkul', aki jon.


szerintem meg rohadtul gaz ami itt tortenik, es csak azert tunik Orban Europa hosenek mert az egesz eu egy impotens szarkupac ami honapok alatt semmit sem csinalt de legalabb rontott a helyzeten

ezt a sok embert sosem kellett volna meghivni ide, de ha mar megtortent a baj ezt az egeszet ENSZ segitseggel meg ha lehet torokorszagban, de legkesobb gorogorszagban meg kellett volna allitani. az egesz vilagon azt mutatjak a teveben hogy europan vegig lehet gyalogolni, be lehet koltozni nemetorszagba, svedorszagba

az sem allapot hogy senkit sem fogadunk be, es az se hogy a kozel keleti helyzet rendezese senkinek sem jut eszebe - azt mar amerika megmutatta hogy nyugati modszerekkel csak rontani lehet rajta, de kozel keleti modszerekkel veget lehetne vetni ennek az egesznek, csak gondolom senkinek sincs gyomra a nepirtashoz, meg ott van izrael
Member
Posts: 71,152
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Sep 18 2015 10:43am
Quote (TresholdOfUniverse @ Sep 18 2015 10:55am)
nyilvan mas rendszereket is erint, de ha egy liberalis vilagban akarunk elni akkor liberalis eszkozokkel kell megoldani(nem torvenyekkel leszabalyozni pl)


a valosag sem csak "szaraz tenyekbol" all es itt nem arrol van szo hogy kicsit kiszinezed a torteneseket hogy eladhatobbak legyenek - hanem a torteneseknek csak egy reszet kozlod le azzal a cellal hogy a kozhangulatot a sajat celjaidnak megfeleloen iranyitsd/rossz szinben tuntess fel valakit/valamit.

ertsd: "mgyo vizagyukkal es konnygazzal akadalyozta szegeny szerencsetlen migransokat, gyerekek is megserultek, az UN nemtomkicsodajat sokkoltak az esemenyek"

ezek alapjan ez teljesen normalis?


A helyzet objektív felvázolása szerintem azért nem működik média szinten, mert az információ szintéziséhez gondolkozni kéne. Nem csak a médiának, hanem a befogadó (vagyis nekünk) félnek is.


Nekünk meg fekete-fehér hírek kellenek, amiken nem kell gondolkozni, egyből, sörrel a kezedben is be tudod őket osztályozni. Egy minden oldalról átbeszélt esemény után azt érezzük, hogy tehetetlenek vagyunk, mert nem tudunk mi sem lándzsát törni egyik oldalon sem és ez frusztrál mindenkit.

Szülessen kis zsiráf az állatkertben, meg robbantsanak a mecsetben ... ezek azonnal tiszta érzelmeket váltanak ki.


Egy frappáns haikuban elmondva:

Amikor szívem gyáva és agyam lusta: véleményem van.
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Sep 18 2015 12:26pm
Quote (beni @ Sep 18 2015 05:43pm)
A helyzet objektív felvázolása szerintem azért nem működik média szinten, mert az információ szintéziséhez gondolkozni kéne. Nem csak a médiának, hanem a befogadó (vagyis nekünk) félnek is.


Nekünk meg fekete-fehér hírek kellenek, amiken nem kell gondolkozni, egyből, sörrel a kezedben is be tudod őket osztályozni. Egy minden oldalról átbeszélt esemény után azt érezzük, hogy tehetetlenek vagyunk, mert nem tudunk mi sem lándzsát törni egyik oldalon sem és ez frusztrál mindenkit.

Szülessen kis zsiráf az állatkertben, meg robbantsanak a mecsetben ... ezek azonnal tiszta érzelmeket váltanak ki.


Egy frappáns haikuban elmondva:

Amikor szívem gyáva és agyam lusta: véleményem van.


ebben van idazsag, de ilyen alapon igazabol maradhattunk volna a barlangban is, a fejlodesre torekedni kell
Go Back To Magyar Topic List
Prev1707172737498Next
Add Reply New Topic New Poll