d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev17087097107117121468Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Apr 3 2015 10:00am
Quote (Baleee @ Apr 3 2015 02:59pm)


nincs fent a facebookon :c

megnéztem volna a núdáit
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Apr 6 2015 05:30am
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Apr 6 2015 08:01am
http://444.hu/2015/04/06/hogy-miert-erdemes-az-allamnak-milliardokat-forditania-a-magyar-focira/


Puskás Akadémia-Ferencváros: 3812 fő
Győri ETO-Kecskemét: 1922 fő
Pécsi MFC-DVSC: 1049 fő
Dunaújváros-Nyíregyháza: 879 fő
MTK-Pápa: 420 fő
Diósgyőri VTK-Paks: 2673 fő
Haladás-Honvéd: 2135 fő
Újpest-Videoton: 1295 fő

A League of Legends Hungary csoportban vannak majdnem 36 ezren.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Apr 6 2015 08:14am
Quote (josheide @ 6 Apr 2015 16:01)
http://444.hu/2015/04/06/hogy-miert-erdemes-az-allamnak-milliardokat-forditania-a-magyar-focira/


Puskás Akadémia-Ferencváros: 3812 fő
Győri ETO-Kecskemét: 1922 fő
Pécsi MFC-DVSC: 1049 fő
Dunaújváros-Nyíregyháza: 879 fő
MTK-Pápa: 420 fő
Diósgyőri VTK-Paks: 2673 fő
Haladás-Honvéd: 2135 fő
Újpest-Videoton: 1295 fő

A League of Legends Hungary csoportban vannak majdnem 36 ezren.

tfw még a starcraftos csoportban is 900-an vannak
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Apr 8 2015 02:25pm




https://40.media.tumblr.com/e479955acd948fcd656be7e0da010f17/tumblr_nmhac72lMd1qbgoyio4_540.jpg
https://40.media.tumblr.com/7dd99da7e6363ee9f2c0194dd1cb1691/tumblr_nmhac72lMd1qbgoyio5_540.jpg
https://41.media.tumblr.com/e861dc8c477f977bb889bf2ef01ab12e/tumblr_nmhac72lMd1qbgoyio6_r1_540.jpg
https://40.media.tumblr.com/3939b238c88232cdc4b44b349ff88fc2/tumblr_nmhac72lMd1qbgoyio7_540.jpg

Quote
„Mi az örökkévalóságnak dolgozunk, tudunk várni pár évet” – Semjén a Mandinernek

A katolikus egyházzal való jó viszonyt hozzák a Fidesznek, ugye?

Az sem magától van. Különben életem fő műve, hogy szerepem lehetett Szent István bizánci szentté avatásában, amellyel az 1054-es egyházszakadás óta az első közös szentje lett Keletnek és Nyugatnak. Más egyházpolitikai munkám is maradandónak bizonyult az ingatlanrendezéstől a történelmi egyházakkal kötött szerződésekig. A Fidesz mindenesetre bölcsen felismerte a KDNP értékét, az események pedig igazolták ezt a döntést.

Önök viszont elvileg különböznek a Fidesztől, azért van saját pártjuk.

Minden keresztény párt alapproblémája, hogy ha konzekvensen ragaszkodunk az egyház tanítása szerinti politizáláshoz, az gyakran nem találkozik a közízléssel. Támogatottság híján pedig fennáll a veszély, hogy hitbuzgalmi egylet leszünk, nem pedig a társadalmat valóban alakítani képes politikai erő. A másik lehetőség, hogy nem ragaszkodunk annyira az egyházias dolgokhoz, akkor viszont egy idő után a kiüresedés veszélye leselkedik ránk. Én egyikben sem vagyok partner. Nem akarok hitbuzgalmi egylet elnöke lenni, de olyan néppárté sem, amely nem mer kiállni az egyházias keresztény értékek mellett. Mi semmit sem kényszerülünk feladni és mégis minden célunkat elértük. A Fidesz-KDNP szövetség az igazság-többség problémájára a megoldás. A KDNP ugyanakkor nem egyértelműen jobboldali párt, még akkor sem, ha általában csak egy jobb-bal koordináta-rendszert szokás használni. A nemzet, a család, az egyház értékeinek képviselete miatt mi markánsan jobboldalinak számítunk; a néhai SZDSZ ilyen értelemben szélsőbaloldali párt volt, amely anarchonihilista módon tagadta ezeket az értékeket.

Öt éve nincsenek a parlamentben.

Jó, csak az évtizedes harc belém ivódott… A lényeg, hogy van egy másik koordináta-rendszer is, a munkáé és a tőkéé. Keresztény pártként mi azt mondjuk, hogy a munka az elsődleges, s a tőkének mindig van társadalmi vetülete. Ebben a koordinátarendszerben mi tehát mérsékelt baloldaliak vagyunk, a néhai SZDSZ pedig szélsőjobboldali volt, hiszen a tőke primátusát, ráadásul a multinacionális tőke primátusát képviselte.

Ha már tőke és primátus. Amikor Erdő Péter prímás is Tarsoly Csabával üzletelt, lehet hitelesen tőkeellenesnek lenni?

Aki életében bármilyen kapcsolatban volt Tarsoly Csabával, az összefüggésbe kerül a Quaestor tisztességtelen ügyeivel is? Az Esztergomi Főegyházmegyének a prímási bor termék miatt volt köze a Quaestorhoz. Nagyon nem korrekt, amikor fotókat mutogatnak és azt sugallják általuk, mintha az egyház benne lett volna valami tisztességtelen ügyben. Én soha életemben nem találkoztam Tarsoly Csabával, de politikában élő emberként én is rengeteg emberrel találkozom. Amíg nincs tudomásom arról, hogy az adott illető erkölcsileg vállalhatatlant művelt, miért ne találkoznék az illetővel?

Sokakkal kell? Orbánt mintha sokkal inkább Lázár János helyettesítené, nem ön, a hivatalos miniszterelnök-helyettes.

Lázár János a kancellária jellegű ügyeket viszi a Miniszterelnökségen, ami nem ütközik az én feladataimmal. Már csak azért sem, mert az én portfólióm körülbelül: Goethe és a világegyetem. A nemzetpolitika persze nagyon hangsúlyos benne. Életcélom, hogy a ciklus végére meglegyen az egymillió új magyar állampolgár. Érzelmileg, személyesen is az. Anyám erdélyi: én tudom, milyen az, amikor valakit egy életen át bozgoroznak. A honosítással nekik szolgáltatunk igazságot.

Az RMDSZ-szel való fideszes-kormányzati kiegyezés az ön sikere?

Az RMDSZ-szel való kiegyezést szorgalmaztam. Elfogadom természetesen, hogy egy nagy szövetségben, amilyen a Fidesz-KDNP, mindenkinek megvan a maga baráti köre, amely politikai hatásokkal is járhat. Ez egyébként helyes. Annál erősebb a magyarság szövete. A személyes kapcsolatok viszont nem egyenlőek egy kormány politikájával. Azt kell látni, hogy ha az RMDSZ nem jutna be a bukaresti parlamentbe, akkor oda nem egy másik magyar párt fog kerülni, hanem csak román pártok, és akkor a magyar politizáló értelmiség ideológiai alapon előbb-utóbb beolvadna a román pártokba és vége lenne a magyar képviseletnek. Egyúttal az RMDSZ-t arra kell buzdítani, hogy visszatérjen a szövetségi jelleghez és integrálja azokat, akiket lehet. Kelemen Hunorral mindenesetre történelmi lépést tettünk meg, kölcsönös bizalom van az RMDSZ és a magyar kormány között. Ennek eredményeként a honosításban immár az RMDSZ is részt vesz.

[Stumpf András nagyinterjúja Semjén Zsolttal a Mandineren.]


This post was edited by Baleee on Apr 8 2015 02:29pm
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Apr 8 2015 05:12pm
Quote (josheide @ 9 Apr 2015 00:34)
Szerintem 20 - 30 ev mulva oriasi kereslete lesz olyan turaknak amiknek az lesz a celja, hogy lehugyozhassak az ilyen fergek sirjait.

Lehet mar most el kene kezdenem szervezni.


De legyen csaladi kedvezmeny, hogy egyutt lehessenek addig is!
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Apr 13 2015 03:17am
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Apr 13 2015 03:25am
Quote (TresholdOfUniverse @ Apr 13 2015 09:17am)


Mr Orban, a keen footballer

:XD
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Apr 13 2015 12:18pm


ja hogy legyen mire felakasztani az összes rohadt gecit
Go Back To Magyar Topic List
Prev17087097107117121468Next
Add Reply New Topic New Poll