d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev17077087097107111468Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Mar 30 2015 03:17pm
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Mar 31 2015 06:47am
mai szarásom: 2 egyforma méretü szarrúd, viszonylag száraz

ez illik szerintem a politika topicba
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Mar 31 2015 12:54pm
Quote (nandras)
ha eddig még nem kapott senki agyfaszt harrachtól, meg a retardált bandájától, akkor most fog :(

Riporter vs. Harrach Péter:

– Mit szól ahhoz, hogy a vasárnapi boltbezárások miatt nehéz helyzetbe kerültek a felsőoktatási intézményekben tanulók, mert sokan dolgoztak ilyen hétvégi munkákat? Önök hogyan látják, problémának tartják ezt?

– Nem tartom problémának.

– Miért?

– Mert ez nem probléma.

– De hát ők azt mondják, hogy…

sajnos a videót nem tudom beilleszteni, de az alábbi linken megtekinthető.

figyelem! mindenki csak a saját felelősségére nézze meg, de az sem árt, ha készenlétben tartunk egy lélegeztetőkészüléket, valamint valakit, aki ért az elsősegélyhez.

http://index.hu/mindekozben/poszt/2015/03/31/egyetemista_vagy_es_mostantol_nem_kapsz_munkat_vasarnap_a_kdnp_megmondja_mi_bajod_van/


Mert csak!
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Apr 1 2015 07:25am
:XD

Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Apr 1 2015 09:12am
Member
Posts: 31,132
Joined: May 29 2006
Gold: 22,701.42
Trader: Trusted
Apr 2 2015 02:49am


^^^^^^


___
_


Igen Tisztelt Miniszterelnök Úr!

Bár egyesek rugóznak ezen a megszólításon (egy bizonyos levél kapcsán), szerintem semmi baj nincs vele. Hiszen az "Igen Tisztelt"nem Önnek, hanem az Ön által betöltött hivatalnak szól.

Tudom, mostanában sok támadás éri. De Ön harcol, mint egy Pannon Rozsomák a szittya pusztában.
Derékig turulszarban, lobogó szemöldökkel, vihartól tépett mellszőrzettel fordul szembe a méltatlan ellenséggel. Mit fordul? Forog! Mert körkörösen támadnak a gazok!

Nincs egyedül a harcában, megannyi professzorok, szellemiek és honvédők, csapat és hímtagok, lovagok és lovaginák, aggok és régen holtak, trafikosok, új földesurak és sok egyéb alakulatok küzdenek Önnel együtt. Ha kell, a Század végéig, vagy még tovább.

Értünk harcolnak. A mi javainkért. Konkrétan.
Ezért aztán lenne egy tiszteletteljes kérésem:
Amikor utoljára nálam jártak, véletlenül zsebre tetszettek tenni ezt-azt.
Nem rossz szándékból, tudom én. Szórakozottságból. Mert Önök jól szórakoznak.

Viszont - szintén véletlenül - itt is hagytak több dolgot, amire meg nekem nincs szükségem. Cserét ajánlok.
Kérném vissza a következő értékeimet:

Köztársaság.
Demokrácia.
Alkotmány.
Jog és lehetőség a munkához, tanuláshoz, emberhez méltó élethez.
Lelkiismereti- és vallásszabadság.
Társadalmi szolidaritás.
A sajtó szabadsága, függetlensége.
A jogalkotás függetlensége.
Az igazságszolgáltatás függetlensége.
Az Alkotmánybíróság függetlensége.
A Jegybank függetlensége.
A szakszervezetek függetlensége.
A Parlament eredeti funkciója.
A mindenkori Köztársasági Elnök becsülete.
Múlt.
Jelen.
Jövő.

Vannak egyéb eltűnt értékek, bár azok más jellegűek. Biztosan véletlenül valamelyik harcostársa szorgos honvédéstől izzadt, "Igen Tisztelt" tenyeréhez tapadt.

Magánnyugdíj.
12 állami gazdaság.
Trafikok.
Állami földbérletek.
Hirdetési felületek.
Újságok.
Televíziók.
Rádiók.
Színházak.
Múzeumok.
Filmgyártás.
Cafeteria piac.
Nyelvoktatás.
Tankönyv piac.
Uniós pénzek.
Beruházások.

Néhány dolog itt maradt. Gondolom, az Önök Igen Tisztelt zsebéből potyoghatott ki honvédés közben.
Vissza szeretném adni, mert nekem nincs rájuk szükségem:

Magas ÁFA.
Egekbe szökő deviza árfolyam.
Különféle apróbb, nagyobb hadseregek.
Tandíj.
Létbizonytalanság.
Évi 30-40 ezer bezárt vállalkozás.
Ellátatlan emberek tömegei.
Éhezés.
Nyomor.
Munkanélküliség.
Közmunkások serege.
Félelem.
Azerbajdzsánok.
Kínaiak.
Oroszok.
Önkormányzatok adóssága.
Stadionok.
Közgép.
Mindenféle jogcímen bevezetett sarcok tucatjai.
Saját képükre formált Választási Törvény.
Alaptörvény.
Hazugságok.
Torzítások.
Hagymázas álmok.
Szobrok.
Terek.
Paks II. (Ezt nem tudom, kérem-e? Beszéljük meg!)

Kérem vissza továbbá a gyerekeimet, akik külföldre kényszerültek. Olyan félmillióan vannak. (Tévesen tetszik tudni, nem inasnak mentek, hogy aztán visszahozzák a tudást.)
Remélem, nem hozom kellemetlen helyzetbe a kérésemmel.
Ha mégis, az sem baj. Legalább nem leszek egyedül a rossz érzéseimmel.
Ha sikerül a cserét lebonyolítanunk, nem feszegetem a söralátét méretű adóbevallás ügyét.

Maradok tiszteletlen:

Egy választópolgár.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Apr 2 2015 07:36am
Fidesz: “éveken át lehetett lopni az emberek pénzét”

A Fidesz-frakció szerint a szocialistáknak a kormányzásuk alatt kellett volna feljelenteniük a csaló brókereket. A Fidesz-frakció reagálásában úgy fogalmazott: ellentétben a szocialisták kormányzásával, amikor “éveken át zavartalanul lehetett ellopni az emberek pénzét”, a mostani kabinet a nyomozóhatóságokkal, a pénzügyi felügyelettel, a kártalanító alapokkal és a parlamenttel mindent megtesz “a szocialista brókerbotrányok” feltárásáért, a brókerpiac rendbetételéért, a mielőbbi kártalanításért és a szélhámosok felelősségre vonásáért - írták közleményükben a kormánypártiak
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Apr 2 2015 07:45am
Quote (Baleee @ Apr 2 2015 02:36pm)
Fidesz: “éveken át lehetett lopni az emberek pénzét”

A Fidesz-frakció szerint a szocialistáknak a kormányzásuk alatt kellett volna feljelenteniük a csaló brókereket. A Fidesz-frakció reagálásában úgy fogalmazott: ellentétben a szocialisták kormányzásával, amikor “éveken át zavartalanul lehetett ellopni az emberek pénzét”, a mostani kabinet a nyomozóhatóságokkal, a pénzügyi felügyelettel, a kártalanító alapokkal és a parlamenttel mindent megtesz “a szocialista brókerbotrányok” feltárásáért, a brókerpiac rendbetételéért, a mielőbbi kártalanításért és a szélhámosok felelősségre vonásáért - írták közleményükben a kormánypártiak


geci szocik 5 éve nincsnek hatalmon, azt így is robbantgatják a brókerbotrányokat, ráadásul mindenféle fideszközeli embert is belekvernek, hogy tuti legyen a móka :DDDD


nem értem azokat az embereket, akik elhiszik ezt az egészet. szerintem azok azt is elhinék, ha viktor azt mondaná, mostantól az ég pedig vörös, és a zsidók tehetnek róla!
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Apr 2 2015 07:48am
Quote (jarabekg @ 2 Apr 2015 15:45)
geci szocik 5 éve nincsnek hatalmon, azt így is robbantgatják a brókerbotrányokat, ráadásul mindenféle fideszközeli embert is belekvernek, hogy tuti legyen a móka :DDDD


nem értem azokat az embereket, akik elhiszik ezt az egészet. szerintem azok azt is elhinék, ha viktor azt mondaná, mostantól az ég pedig vörös, és a zsidók tehetnek róla!



Miert? Nem?

Oroszoktol voroslik ez az orszag evtizedek ota.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Apr 3 2015 08:59am
Go Back To Magyar Topic List
Prev17077087097107111468Next
Add Reply New Topic New Poll