d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Daily Filozofia Topic
Prev167891013Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jan 2 2015 08:55am
Quote (CyberPunk666 @ 2 Jan 2015 15:50)
Az hova számít, hogy te fizeted ki még két másik ember helyett is az utat, akik nem fizetnek? Meg mások kórházi ellátását is fizeted, az miért nem "segély"?


Mert en is hasznalom, es nem csak odaadom az egesz fizetesemet onkenytelenul masnak
Ket kulon vilag
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 2 2015 08:56am
Quote (Cpt_Ghost @ 2 Jan 2015 15:54)
Sikerult kiragadnod a lenyeget
Ne legyel mar fasz


Mikor egy szolgaltatast vesz az allam egy masik ember szamara a te adoforintjaidbol, attol fuggetlenul, hogy az hasznos vagy sem, az nem segely?

Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 2 2015 09:00am
Quote (Cpt_Ghost @ 2 Jan 2015 16:55)
Mert en is hasznalom, es nem csak odaadom az egesz fizetesemet onkenytelenul masnak
Ket kulon vilag


A családi pótlékot is te fizeted a rengeteg munkanélküli cigánynak, akik ellenek vagy 5+ gyereket.
Ennyi gyerekre már nem kis összegek járnak.
Te fizeted az ő ellátásukat és miattuk (is) kell sokat várnod a rendelőben és ők is kapják azt a májat/vesét, amire neked is szükséged lehet.

Szóval önkénytelenül odabaszod szinte az egész fizetésedet másnak.
Csak másként nevezik, hogy ne lázadozz. Ha kijelölnének egy cigánycsaládot, hogy akkor mostantól közvetlenül menj oda és adj nekik 20 ezret havonta, majd menj el az orvoshoz és adj a kezébe 10000-et havonta és így tovább, akkor fel lennél háborodva. Pedig ugyanez történik. Még a cigányos része is így van.
Abból a pénzből meg olyanokat kezelnek, akik egész életükben ittak és dohányoztak, és azért kapsz szar ellátást, mert ők leszívják a rendszerből a pénzt.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jan 2 2015 09:03am
Quote (josheide @ 2 Jan 2015 15:56)
Mikor egy szolgaltatast vesz az allam egy masik ember szamara a te adoforintjaidbol, attol fuggetlenul, hogy az hasznos vagy sem, az nem segely?


Most te mirol is beszelsz? En arrol beszeltem, infrastruktura alatt tripla idezojelben hogy barmi amit en igenybetudok venni ha szuksegem van ra, tehat mondjuk kozutak vs az amit nem, tehat a lakatoseknak kiosztott segelyke, azert egyszerusitem le mert kibaszott bonyolult es sokretegu egy allamnak a koltsegvetese, de ezt nem gondolom hogy reszleteznem kellene, es megvagyok rola gyozodve, hogy a segelyke tipusba eso ujraelosztott javak a koltsegvetes egy halovany toredeket kepezik, es meg mindig nem az egesz fizetesem per vagyonom akaratomon kivuli masra valo atruhazasa tortenik, mint az OP-Ban szereplo peldaban, es ezert nem is hasonlo a ketto problema a sulyat tekintve
Imadok telefonrol regenyt irni

This post was edited by Cpt_Ghost on Jan 2 2015 09:06am
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jan 2 2015 09:05am
Quote (CyberPunk666 @ 2 Jan 2015 16:00)
A családi pótlékot is te fizeted a rengeteg munkanélküli cigánynak, akik ellenek vagy 5+ gyereket.
Ennyi gyerekre már nem kis összegek járnak.
Te fizeted az ő ellátásukat és miattuk (is) kell sokat várnod a rendelőben és ők is kapják azt a májat/vesét, amire neked is szükséged lehet.

Szóval önkénytelenül odabaszod szinte az egész fizetésedet másnak.
Csak másként nevezik, hogy ne lázadozz. Ha kijelölnének egy cigánycsaládot, hogy akkor mostantól közvetlenül menj oda és adj nekik 20 ezret havonta, majd menj el az orvoshoz és adj a kezébe 10000-et havonta és így tovább, akkor fel lennél háborodva. Pedig ugyanez történik. Még a cigányos része is így van.
Abból a pénzből meg olyanokat kezelnek, akik egész életükben ittak és dohányoztak, és azért kapsz szar ellátást, mert ők leszívják a rendszerből a pénzt.


Jo majd reagalok ha felertem bpre
Member
Posts: 22,595
Joined: Jun 5 2005
Gold: 10,257.50
Jan 2 2015 09:13am
Cecíliának
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Jan 2 2015 09:38am
Quote (josheide @ Jan 2 2015 02:01pm)
Kepzelj el harom gyereket Annat, Belat, es Ceciliat. Az a feladatod, hogy a harom gyerek kozul az egyiknek odaadj egy furulyat.
A harom gyerek a kovetkezokepp ervel (egyikuk sem hazudik):

Anna: Add nekem a furulyat, mert csak en tudok jatszani rajta.

Bela: Add nekem a furulyat, mert a tobbieknek vannak mas jatekaik is, en szegeny vagyok es csak ez a furulyam lenne.

Cecilia: Add nekem a furulyat, mert en faragtam.

Nincs jo valasz, kivancsi vagyok a velemenyetekre.

inb4 anyadnak, es variaciok erre a temara :D


Ha Cecilia farag meg kettot es Anna megtanitja a masik kettonek hofgyan kell rajta jatszani mindenkinek lehet furulyaja es Bela boldogan lengetheti a voros zaszlo az ember, a nep es az egyenloseg boldog taboraban!
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Jan 2 2015 09:40am
köcsög cp nem ad brazzers accountot :s
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Jan 2 2015 09:44am
Quote (RRC @ Jan 2 2015 04:40pm)
köcsög cp nem ad brazzers accountot :s


megérdemled az elmúlt félévben a hunsubon nyújtott viselkedésedért?

This post was edited by BmA_BeMyAngel on Jan 2 2015 09:45am
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jan 2 2015 09:48am
Quote (TresholdOfUniverse @ Jan 2 2015 03:38pm)
Ha Cecilia farag meg kettot es Anna megtanitja a masik kettonek hofgyan kell rajta jatszani mindenkinek lehet furulyaja es Bela boldogan lengetheti a voros zaszlo az ember, a nep es az egyenloseg boldog taboraban!


hat es az a baj h egyre több béla van
anna meg cecilia meg nem gyözi munkával



a főbélák meg akik elosztják a pénzt (persze maguknak a legtöbbet)
és annát meg cecit gyötrik h dolgozzon többet mert még kéne 2 stadion

This post was edited by Senee on Jan 2 2015 09:50am
Go Back To Magyar Topic List
Prev167891013Next
Add Reply New Topic New Poll