d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Unconditional Basic Income > Feltetel Nelkuli Alapjovedelem
Prev167891018Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 21 2014 05:27pm
Quote (Anarkin @ Nov 21 2014 11:13pm)
én ebből csak azt szűrtem le hogy toljuk át a pénzt attól aki napi 16 órát dolgozik annak aki napi 16 órát wowozik
milyen remek ötlet :D!


egy normális világban ez így lenne

pl annak a ceonak is mi a fasznak annyi millio
havi 1-et simán ideadhatna
ö ugyis szeret dolgozni biztos azért csinálja még mindig az az élete
nekem meg a wow meg a játék
igy mindenki nyer
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 22 2014 01:46am
Quote (TresholdOfUniverse @ 22 Nov 2014 00:02)
en csak egy suttyo vagyok, de ennek fenyeben tegyuk a munkanelkuli segelyt gyorsabba es kevesbe megalazova?

ha megadoztatod a gazdagokat az abbol befojo pizt illik olyasmire koltetni ami az o erdekuk nem? a csorok kisegitese nem eppen az erdekuk //random senee idezet//


A munkanelkuli segelyt is abba az iranyba viszik el jobb helyeken, hogy ha valaki munkanelkuli lesz akkor automatikusan kapod es viszonylag nagy aranyban a fizetesedhez kepest.

De a hosszusagaval aranyosan csokken a merteke es kozben vegig kepzesekkel segitik a munkanelkulieket.

Vannak helyek (pl. Anglia ilyen volt egy darabig), ahol a munkanelkuli segely feltetele volt, hogy aktivan keress munkat, es ha az bizonyos felteteleknek megfelelt, akkor el kellett fogadnod vagy elvesztetted a segelyed.
Ez a rendszer belekenyszerit embereket rossz es rosszabb valasztasokba.


Quote (Taszilo.^ @ 21 Nov 2014 23:55)
kurva irritalo, hogy nem birsz egy mondatot leirni magyarul


Bocsi de en ezeket angolul tanultam es nehez valtogatni...

Quote (RiNGiSpiLeR @ 22 Nov 2014 00:11)
Persze, hogy a minimálbér emelés torzít és az állások elvesztéséhez vezet egy bizonyos %-ban, de abba gondolj bele, hogy ha a felnőtt lakosság minden hónapban kapna + 30k huf-ot (ami nem elég semmire) alapjövedelemként, akkor az az államháztartásból havi szinten 240 000 000 000 (240 milliárd) forintot vonna el, ami éves szinten 2 880 mrd ft. Ami majd' 10%-a Magyarország GDP-jének. Ezt kinek az adójából tudnád kigazdálkodni? :D

Magyarország gazdasága tutira nem bírná ki. Az, hogy egy nagyon erős iparral vagy irdatlan mennyiségű ásványkinccsel rendelkező ország gazdasága miként tolerálná, az más kérdés (lásd: Dubaj, ahol asszem van alapjövedelem, de hát nahh...)


Azt vagod, hogy most tobb mint a gdp 10%-a megy el mindenfele szocialis juttatasokra? Az alapjovedelem kivaltana / ujrastrukturalna sok letezo juttatast.

Magyarorszag valoszinuleg meg nem kesz erre. De egy nagyon fejlett nyugati joleti allamban lehet, hogy elkezdhetnenek kacerkodni az otlettel.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 22 2014 02:51am
Ehhez kepest nalunk az van, hogy aki kap allaskeresesi tamogatast, azt ha olyan es behivjak kozfoglalkoztatas kereteben, mondjuk helyi epitkezesre, felujitasra dolgozni (szakmara gondolok: Komuves, acs, villanyszerelo, etc) van aki rohan az orvoshoz, hogy igazoljon vmit neki, amiert nem tud bemenni. Aztan helyette behivnak mast 2-3 honapra, annak meg addig is jar. De ugyanez nyilvan mukodik azoknal is akiket soprogetni hivnanak.
Member
Posts: 31,127
Joined: May 29 2006
Gold: 22,978.27
Trader: Trusted
Nov 22 2014 07:14am
Quote (josheide @ 22 Nov 2014 09:46)
A munkanelkuli segelyt is abba az iranyba viszik el jobb helyeken, hogy ha valaki munkanelkuli lesz akkor automatikusan kapod es viszonylag nagy aranyban a fizetesedhez kepest.

De a hosszusagaval aranyosan csokken a merteke es kozben vegig kepzesekkel segitik a munkanelkulieket.

Vannak helyek (pl. Anglia ilyen volt egy darabig), ahol a munkanelkuli segely feltetele volt, hogy aktivan keress munkat, es ha az bizonyos felteteleknek megfelelt, akkor el kellett fogadnod vagy elvesztetted a segelyed.
Ez a rendszer belekenyszerit embereket rossz es rosszabb valasztasokba.




Bocsi de en ezeket angolul tanultam es nehez valtogatni...



Azt vagod, hogy most tobb mint a gdp 10%-a megy el mindenfele szocialis juttatasokra? Az alapjovedelem kivaltana / ujrastrukturalna sok letezo juttatast.

Magyarorszag valoszinuleg meg nem kesz erre. De egy nagyon fejlett nyugati joleti allamban lehet, hogy elkezdhetnenek kacerkodni az otlettel.


Szóval szerinted a mindenkinek 30 000 ft-ot osszunk dolog felválthatná az egész szociális juttatási rendszert? Majd a nyugdíjasoknak is akkor adsz 30k-t havonta, mert csak ennyi jár. Meg a közgyógyról nem is beszélve. Apu szed olyan gyógyszert, amiből 1 doboz (havi adag) 50 000 ft lenne, így meg kb. ingyen van. Majd a 70 000 ft-os rokkantsági nyugdíjából, ami már csak 30 000 lenne, simán ki tudná fizetni.

Te most komolyan azt mondod, hogy a komplett szociális hálót nyírjuk csak azért, hogy minden ember kapjon minden hónapban egy kis pluszpénzt?

Pont azt érnéd el, ami ellen szólna ez az egész, a népesség alsó 10%-a pár éven belül egyszerűen kihalna.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 22 2014 07:17am
Quote (RiNGiSpiLeR @ 22 Nov 2014 14:14)
Szóval szerinted a mindenkinek 30 000 ft-ot osszunk dolog felválthatná az egész szociális juttatási rendszert? Majd a nyugdíjasoknak is akkor adsz 30k-t havonta, mert csak ennyi jár. Meg a közgyógyról nem is beszélve. Apu szed olyan gyógyszert, amiből 1 doboz (havi adag) 50 000 ft lenne, így meg kb. ingyen van. Majd a 70 000 ft-os rokkantsági nyugdíjából, ami már csak 30 000 lenne, simán ki tudná fizetni.

Te most komolyan azt mondod, hogy a komplett szociális hálót nyírjuk csak azért, hogy minden ember kapjon minden hónapban egy kis pluszpénzt?

Pont azt érnéd el, ami ellen szólna ez az egész, a népesség alsó 10%-a pár éven belül egyszerűen kihalna.


Mint mar mondtam, en is ellene vagyok az otletnek, de szeretek vitatkozni.

Amugy a nyugdij az egy hozzajarulasra alapulo juttatas, az nem szunne meg.
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 22 2014 07:34am
Quote (josheide @ Nov 22 2014 01:17pm)
Mint mar mondtam, en is ellene vagyok az otletnek, de szeretek vitatkozni.

Amugy a nyugdij az egy hozzajarulasra alapulo juttatas, az nem szunne meg.


már megszűnt jfyi hahaha
at least mire te odaérsz már nem lesz

persze neked nem is fog kelleni, ha okos vagy; összesikkasztasz magadnak két életre valót
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Nov 22 2014 07:41am
Quote (Senee @ Nov 21 2014 11:27pm)
egy normális világban ez így lenne

pl annak a ceonak is mi a fasznak annyi millio
havi 1-et simán ideadhatna
ö ugyis szeret dolgozni biztos azért csinálja még mindig az az élete
nekem meg a wow meg a játék
igy mindenki nyer


qsojámá senee
leírod minden topic minden oldalára 3x ugyan azt a szánalmas és unalmas vergődő szövegedet
tényleg unalmas már
vagy találj ki valami újat vagy csak ne postolj
rengeteg időt pazarolsz a wowozásból azzal, hogy ide írogatod a hülyeségeidet
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 22 2014 07:49am
Quote (xGurke @ Nov 22 2014 01:41pm)
qsojámá senee
leírod minden topic minden oldalára 3x ugyan azt a szánalmas és unalmas vergődő szövegedet
tényleg unalmas már
vagy találj ki valami újat vagy csak ne postolj
rengeteg időt pazarolsz a wowozásból azzal, hogy ide írogatod a hülyeségeidet


te meg ugyanolyan unalmasan ugyanazoknak az embereknek ugyanazt a flamet/bántást nyomod
az is unalmas

dolgozz inkább a csocsógépeden ehelyett a temérdek useless emberekre fordított idő helyett
+blokkolj - ha megnézed nem sokan beszélgetnek már velem (lehet emiatt, hogy mindig ugyanazt írom) szóval nem lesz probléma hogy nem érted mit ír más mert rám reagál

és nem, nem fogok mást kitalálni mert ezek a dolgok nyomják a szivemnek a gongyát
arról írok ami bánt vagy bennem van rekedve
ha téged szórakoztat szórakoztat - ha nem akkor nem
leszarom

This post was edited by Senee on Nov 22 2014 07:50am
Member
Posts: 31,127
Joined: May 29 2006
Gold: 22,978.27
Trader: Trusted
Nov 22 2014 07:54am
Quote (josheide @ 22 Nov 2014 15:17)
Mint mar mondtam, en is ellene vagyok az otletnek, de szeretek vitatkozni.

Amugy a nyugdij az egy hozzajarulasra alapulo juttatas, az nem szunne meg.


Tudom, én is csak érvelek, no offense. :hug:

De gondolom erről tanultál és ezért kérdezed, az előadáson mivel indokolták pro-kontra?
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 22 2014 08:19am
Quote (RiNGiSpiLeR @ 22 Nov 2014 14:54)
Tudom, én is csak érvelek, no offense. :hug:

De gondolom erről tanultál és ezért kérdezed, az előadáson mivel indokolták pro-kontra?


Sajnos nem tanultam errol melyebben, nem vagyok eleg kozgazdasz ehhez.
Go Back To Magyar Topic List
Prev167891018Next
Add Reply New Topic New Poll