d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Beszélgessünk A Munkáról > Vita Attempt Vol Sok
Prev167891016Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 19 2014 02:15pm
Quote (Cpt_Ghost @ 19 Nov 2014 21:13)
a profi sportolo (vagy akar e-sportolo) milyen erteket teremt szerinted, ha a poker nem? Mert a poker versenyeket is nezik az emberek, es az is szorakozast nyujt a nezoknek, es ezekszerint ez nem teremt erteket.


Olvasd tovabb a topicot!

es 50k postig meg sem allunk
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Nov 19 2014 02:16pm
Quote (josheide @ 19 Nov 2014 21:15)
Olvasd tovabb a topicot!

es 50k postig meg sem allunk


olvasom eppen, de marhasagot beszelsz most szerintem.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 19 2014 02:17pm
Quote (Cpt_Ghost @ 19 Nov 2014 21:16)
olvasom eppen, de marhasagot beszelsz most szerintem.


Nem gyoztel meg.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Nov 19 2014 02:18pm
Quote (josheide @ 19 Nov 2014 21:17)
Nem gyoztel meg.


Quote (josheide @ 19 Nov 2014 21:03)
Ha azzal hogy kartyazol, szamitogepes jatekot jatszol, teniszezel, vagy barmi mas... kepes vagy embereket szorakoztatni (~erteket teremteni) akkor lehet azt munkanak tekinteni. De onmagukban, ezek az elfoglaltsagok nem szamitanak munkanak.

Ha minden nap elmaszatolnam a szaromat egy darab papiron, nem hivnatok festonek, nem gondolnatok, hogy munkat vegzek.

De ha egy ido utan olyat lennek kepes alkotni amit meg senki mas, es masok ezt szepnek latnak, ok ezt erteknek tartanak, akkor az elfoglaltsagom hirtelen munkanak szamitana. (es meg az is lehet hogy sok forro dollart is keresnek)

"Beauty is in the eye of the beholder"

szerintem


Egy ido utan, de az nem is versenyzik, aki a szarkenegetos reszenel jar a pokernek, hanem az, aki mar szorakoztat is leginkabb.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Nov 19 2014 02:18pm
Quote (josheide @ 19 Nov 2014 22:17)
Nem gyoztel meg.


ehol gyec ezkla
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Nov 19 2014 02:19pm
Quote (josheide @ Nov 19 2014 09:09pm)
Uuu igen ezt mar szeretem, filozofiai kerdeseknel meghuzni egy hatarerteket.

Hany embernek kell ertekelnie a papirjaimat amikre szarral maszatoltam, hogy munkanak tekitsd ? Ha 1 ember ertekeli es ad erte 1 vagon penzt akkor mar dolgoztam? vagy ketto ? Sokkal tobb ?


Akkor amig azt az egy festmenyt festetted dolgoztal termeszetesen. Erteket teremtettel egy masik ember szamara, penzt kaptal erte, mi kell meg ahhoz, hogy beleferjen a munka definiciojaba szamodra?

Quote (josheide @ Nov 19 2014 09:06pm)
Vagy ha krokodilt fozok itthon es azt arulom? Vegulis kereslet lenne ra, oke, hogy az emberek akik megveszik tolem tonkreteszik vele az eletuket, de szamukra szorakozast biztositok.

Akkor most a krokodildilerkedes munka vagy sem ?


Sok politikus tevekenysege sem merul ki tobben, mint a tarsadalmi karokozasban, penzt kapsz erte, szorakoztatot az embereket ami nekik ertek, attol meg hogy ez illegalis, attol szerintem munka.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 19 2014 02:20pm
Quote (Cpt_Ghost @ 19 Nov 2014 21:18)
Egy ido utan, de az nem is versenyzik, aki a szarkenegetos reszenel jar a pokernek, hanem az, aki mar szorakoztat is leginkabb.


Es nem is zarom ki annak a lehetoseget, hogy aki masokat ezzel kepes szorakoztatni annak a pokerjatekat tekinthetjuk akar munkanak is. De ezzel a megkozelitessel kb. barmit tekinthetunk annak, amit eleg sokan ertekelnek.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 19 2014 02:22pm
Quote (jarabekg @ 19 Nov 2014 21:19)
Akkor amig azt az egy festmenyt festetted dolgoztal termeszetesen. Erteket teremtettel egy masik ember szamara, penzt kaptal erte, mi kell meg ahhoz, hogy beleferjen a munka definiciojaba szamodra?



Sok politikus tevekenysege sem merul ki tobben, mint a tarsadalmi karokozasban, penzt kapsz erte, szorakoztatot az embereket ami nekik ertek, attol meg hogy ez illegalis, attol szerintem munka.


Na akkor mentem szarni. de viszem a laptopot nehogy lemaradjak barmi izgirol.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Nov 19 2014 02:22pm
Ha a szórakoztatás a feltétele, akkor senee is dolgozik a hunsubon.

Kezdjétek el utalni a fizetését.

This post was edited by CyberPunk666 on Nov 19 2014 02:22pm
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 19 2014 02:23pm
Quote (CyberPunk666 @ 19 Nov 2014 21:22)
Ha a szórakoztatás a feltétele, akkor senee is dolgozik a hunsubon.

Kezdjétek el utalni a fizetését.


A szorakoztatas is valami ertekteremtes.
Go Back To Magyar Topic List
Prev167891016Next
Add Reply New Topic New Poll