d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Izmos Vitatopic Attempt # 2 > Vote Or Die
Prev167891012Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Nov 8 2014 07:11am
Quote (anyd @ 8 Nov 2014 13:29)
Akkor elmondom. Bér a legjobb motivaloerok egyike hogy allast valtson az ember


de levi
a példánkban szó sincs róla, hogy mennyi bért kapnak itt, vagy mennyi bért kapnak máshol
ha teszem azt geci jó a bér ott is ahova a kérdés szól, akkor nem valószínű, hogy keresgélni fog állást a jobb anyagi helyzetből jövő, míg a másik már esélyesebb. És nem is feltétlen jobb fizetést jelent a jobb ajánlat, közelebb van az anyjához, kiscicák rohangálnak az irodában, vagy kecskét áldoznak ebédszünetben mittomén, ereszd el a fantáziád.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Nov 8 2014 07:20am
Ha meg tudsz élni a fizetésedből, akkor a jobb munkahelyi légkör >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> kicsivel több pénz.

A kicsivel nyilván relatíve. De mondjuk a mostani helyről egy átlagosra csak legalább 50%-os béremelkedésért mennék el, mert ide imádok bejárni, és úgy sakkozom az időmet, hogy minél többet lehessek bent.

Heti 33 órát voltam előző hónapban, miközben a suliban is van heti 18 órám, (és persze kb 1 óra a kettő közötti út).

Nem mennék el egy fos helyre csak a pénz miatt. Ahhoz annyi kellene, hogy azzal szignifikánsabban gazdagabb legyek, és azt is csak egy ideig csinálnám, hogy legyen tartalékom, annyi pénzem, amit már érdemes befektetni...


A jó munkahely a jó élet egyik legfontosabb eleme. Ott töltöd a legtöbb idődet életedben.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 8 2014 07:37am
Quote (josheide @ 8 Nov 2014 10:32)
Tegyuk fel, hogy ugyanarra lesznek kepesek a munkaban. Csupan az ut ami soran oda jutottak mas.


De ez faszsag, nem lesznek ugyan arra kepesek, mert mondjuk tegyul fel ugyan annyi ido alatt ertek el, egyiknek 'melyebbrol' kellett indulnia, esetleg dolgoznia is kellett mellette, hogy tanulhasson, etc, ameddig a masiknak 'csak' tanulnia kellett, szabadidejeben szorakozhatott, etc.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Nov 8 2014 07:38am
Quote (Baleee @ 8 Nov 2014 14:37)
De ez faszsag, nem lesznek ugyan arra kepesek, mert mondjuk tegyul fel ugyan annyi ido alatt ertek el, egyiknek 'melyebbrol' kellett indulnia, esetleg dolgoznia is kellett mellette, hogy tanulhasson, etc, ameddig a masiknak 'csak' tanulnia kellett, szabadidejeben szorakozhatott, etc.


ha megtanultak ugyan azt, semmivel nem lesz jobb akinek vergodnie kell
Member
Posts: 445
Joined: Oct 14 2014
Gold: 0.00
Nov 8 2014 07:44am
Quote (Cpt_Ghost @ Nov 8 2014 03:38pm)
ha megtanultak ugyan azt, semmivel nem lesz jobb akinek vergodnie kell


Mer ne lenne jobb, teljesen mas ember lesz, nem ugyanazt az utat jartak vegig

Quote (anyd @ Nov 8 2014 02:29pm)
Akkor elmondom. Bér a legjobb motivaloerok egyike hogy allast valtson az ember

A legjobb meg az ha egy fasz a fonokod)
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 8 2014 07:46am
Quote (Cpt_Ghost @ 8 Nov 2014 15:38)
ha megtanultak ugyan azt, semmivel nem lesz jobb akinek vergodnie kell


Ha arrol szol a tema, hogy melyiket tudjuk jobban kizsakmanyolni, termeszetesen Zsofit, mert o tobbet fog elviselni, mielott tovabb lepne, tudvan, milyen szar helyrol szarmazik es felti az allasat es kesobb telik be anala a pohar, addig Anna lehet elkuldi az anyjaba a fonoket, ha azt mondja neki, hogy delutan meg ott kene maradnod.
Member
Posts: 13,320
Joined: Jul 19 2008
Gold: 21,598.00
Nov 8 2014 07:55am
szerintem ez függ hogy milyen állásra, pl. kutatómunka, ahova kellenek az ötletek és gondolkodást igénylő munka, oda jobb lesz Zsófi, ami pedig ilyen unalmas, nulla kihívással rendelkező munka, oda inkább Anna.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Nov 8 2014 08:02am
Mennyi előítélet.

A szegények közt is van bőven, aki beleszarik és utána sír, meg a gazdagok közt is aki komolyan veszi.

Én csak azért szavaztam a szegényebbre, hogy ha nincs mit ennie, akkor legyen. De amúgy a többi mind csak sztereotip dolog.

Gondolom joshi célja is ez volt ezzel a topiccal. Tuti valami tantárgyához kell.
Member
Posts: 13,320
Joined: Jul 19 2008
Gold: 21,598.00
Nov 8 2014 08:04am
Quote (CyberPunk666 @ 8 Nov 2014 15:02)
Mennyi előítélet.

A szegények közt is van bőven, aki beleszarik és utána sír, meg a gazdagok közt is aki komolyan veszi.

Én csak azért szavaztam a szegényebbre, hogy ha nincs mit ennie, akkor legyen. De amúgy a többi mind csak sztereotip dolog.

Gondolom joshi célja is ez volt ezzel a topiccal. Tuti valami tantárgyához kell.


amúgy ez, elég kevés háttérinfo van a két emberről hogy ez alapján döntsünk
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Nov 8 2014 08:05am
Quote (anyd @ Nov 8 2014 01:04pm)
Elég jó az érved, de azért kifejthetnéd. Azt állítod nincs hatással a bér arra hogy az emberek mikent neznek uj munkahely irant?


Csak sajnalni tudom azt akinek munkavallalasnal a penz fobb befolyasolasi tenyezo
Az ilyenek érdemlik meg hogy szar munkajuk legyen es megnyomorodjanak mikozben sirnak hogy szar a munkajuk
Csapagy csapagy a csapagy

This post was edited by xGurke on Nov 8 2014 08:06am
Go Back To Magyar Topic List
Prev167891012Next
Add Reply New Topic New Poll