d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Bug Szomorú Története
Prev167891027Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 4,823
Joined: Jan 18 2009
Gold: 11.00
Jun 16 2014 03:24pm
Quote (xGurke @ 16 Jun 2014 22:22)
biztos a gazdasági egyetemet végzett zsidó fog a laborban kutatni


neeeem dehogy is.. a milliárdos orvos professzor aki hipokrátészi esküt tett
aki persze pénzeli azt egészet

This post was edited by chad05 on Jun 16 2014 03:25pm
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jun 16 2014 03:24pm
Quote (xGurke @ Jun 16 2014 09:21pm)
tényleg kurva szánalmas vagy


te is kidolgozod majd a lelked, hogy legyenek biomechanikai robotok meg titániumötvözettel lehessen potolni a leszakadt végtagokat amiket aggyal mozgatsz

de minek
mire ezt eléred leszel 60 éves
benne van életed munkája
egész életedben gürcöltél, tepertél, hadakoztál/végigvittél
hogy majd a köv generációk profitáljanak belőle
minek
sokat fog ám számítani hat láb mélyen ki hogyan élvezkedik az egész életnyi kemény munkádon
ahelyett hogy összeszednél pénzt egy laza nyugodt boldog élethez és szarnál az egészre
ez a csofat emberiség nem ér egy levegövételt sem
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Jun 16 2014 03:27pm
Quote (chad05 @ Jun 16 2014 09:53pm)
fater gyógyszergyárban melózik, tőle tudom, hogy ebbe beleszámítják a több évnyi kutatást meg minden lófaszt.. óriási költség egy ilyet kifejleszteni, és ezt a befektetést akarják megtéríteni, ezért is van, hogy idővel lemennek bizonyos gyógyszer árai
persze mindettől függetlenül elég undorító dolog, de ezek a gyógyszergyárak gondolom mind magánkézben vannak, és senki sem költ el 100csillió dollárt a saját zsebéből, hogy néhány ezren/szánezren/millióan meggyógyuljanak

ennyire nem rendes az ember :(


hát ezek azért nem annyira elvont gyogyszerek hogy akkora költség legyen mint ha valami olyan betegségre fejlesztenék ki amitől összesen 10000 ember szenved az egész világban.. akkor ennyi erővel a tetanusz is kerülhetne ennyi pénzbe, szerintem több rákos beteg lesz évente mint ahány tetanusz oltásra szükség van mondjuk

főleg hogy külföldön mondjuk már 10-20 éve megvannak ugyanezek, nemhiszem hogy a semmiből fejlesztenék ki

This post was edited by BmA_BeMyAngel on Jun 16 2014 03:27pm
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jun 16 2014 03:27pm
afk fürcsi
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Jun 16 2014 03:27pm
Quote (chad05 @ Jun 16 2014 10:24pm)
neeeem dehogy is.. a milliárdos orvos professzor aki hipokrátészi esküt tett
aki persze pénzeli azt egészet


Arrol akiröl beszeltem annak van orvosi titulusa, bar nem hiszem hogy sokat dolgozott orvoskent.

http://en.wikipedia.org/wiki/Daniel_Vasella
Member
Posts: 19,078
Joined: Feb 4 2009
Gold: 77.00
Jun 16 2014 03:29pm
:(
Member
Posts: 4,823
Joined: Jan 18 2009
Gold: 11.00
Jun 16 2014 03:30pm
Quote (BmA_BeMyAngel @ 16 Jun 2014 22:27)
hát ezek azért nem annyira elvont gyogyszerek hogy akkora költség legyen mint ha valami olyan betegségre fejlesztenék ki amitől összesen 10000 ember szenved az egész világban.. akkor ennyi erővel a tetanusz is kerülhetne ennyi pénzbe, szerintem több rákos beteg lesz évente mint ahány tetanusz oltásra szükség van mondjuk


igazából erre nem tudok mit mondani

talán a rák elleni gyógyszer kifejlesztésének ideje lassabb, ezért drágább, igazából fogalmam sincs, csak próbáltam megindokolni, hogy miért kerül ekkora összegbe egy olcsó előállítási költségű bogyó/lötty

This post was edited by chad05 on Jun 16 2014 03:31pm
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Jun 16 2014 03:33pm
Quote (chad05 @ Jun 16 2014 10:30pm)
igazából erre nem tudok mit mondani

talán a rák elleni gyógyszer kifejlesztésének ideje lassabb, ezért drágább, igazából fogalmam sincs, csak próbáltam megindokolni, hogy miért kerül ekkora összegbe egy olcsó előállítási költségű bogyó/lötty


énse tudom, de szar az egész
Member
Posts: 11,460
Joined: May 13 2006
Gold: 0.16
Jun 16 2014 03:34pm
mes a tetanus oltás az csak 1 oltás, 1 kemoterápias ciklus 5 napból áll, 1 nap kaptam 9 üveg kemot, szóval 4,5 liter / nap +1x fél liter átmosófolyadék

szóval 1 kemoterápiás kezelés 22,5 liter kemoterápiás méreg
ebből volt nekem 7 , szóval összesen kb 150liter ment le.. annak azért lehet valóban megvan az ára

This post was edited by AngryBug on Jun 16 2014 03:35pm
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Jun 16 2014 03:38pm
Quote (AngryBug @ Jun 16 2014 10:34pm)
mes a tetanus oltás az csak 1 oltás, 1 kemoterápias ciklus 5 napból áll, 1 nap kaptam 9 üveg kemot, szóval 4,5 liter / nap +1x fél liter átmosófolyadék

szóval 1 kemoterápiás kezelés 22,5 liter kemoterápiás méreg
ebből volt nekem 7 , szóval összesen kb 150liter ment le.. annak azért lehet valóban megvan az ára


de azért a 3millió forint még mindig túl sok szerintem. főleg hogy ez 1 halálos betegség aminél rászorulsz a kezelésre, nem túl fair
Go Back To Magyar Topic List
Prev167891027Next
Add Reply New Topic New Poll