d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > General That Feel When Topic > Mutasd Ki érzéseid
Prev16768697071705Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 20,801
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Mar 4 2016 11:29am
Quote (miertvagyokilyenjokerdojel @ Mar 4 2016 06:26pm)
itt nem nagyon tudtak főzni viszonylag biztonságos kaját se, értsd a sültkrumplit is úgy elbasszák, hogy az egyik darab ehetetlenül nyers, a másik meg olyan kemény, hogy bele se megy a villám, nem tudom hogy csinálják
nem hamburgert vettem volna, de a másik 2 menü lehetőség bánonos almás curry (?), illetve tonhalas makaroni volt, ty merkel megintcsak


Sose fogsz többe finomat enni kiveve ha megtanulsz fözni

Ceggel voltam luxusetteremben ahol 200 euros menük vannak, meg az is csak atlagos volt
Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
Mar 4 2016 11:46am
A német konyha és étkezési szokások

A mai német ételek elődei a XVII-XVIII. századi udvaroknál és a polgári házaknál alakultak ki. Az 1800-as évek elejéről származó szakácskönyvek sokféle halat említenek, vadakat, kevesebb zöldséget, főzeléket. A napóleoni háborúkkal a francia konyha is megjelent Németországban, sok ételt átvettek, ill. finomítottak francia mintára. Természetesen itt is eltérések vannak tájegységenként. A Rajna mentén a francia hatás érződik, más jellegű az itt készített borban párolt hús, mint a bajor Alpokban kedvelt szalonnával tűzdelt tejfölös szarvas.

A német konyha főzéshez vajat, növényi olajokat, vagy margarint használ és csak nagyon kevés sertészsírt. A bajor konyha az, amelyik nagyobb mértékben főz sertészsírral.

Kedvelt fűszerük a bors, a szerecsendió, a vadas ételekhez a majoránna és a babérlevél, használják a fahéjat, a szegfűszeget, kismértékben a curryt és a fűszerpaprikát, a zöldpetrezselymet pedig szinte minden ételükhöz.

A németeknél kedveltek a leves jellegű egytálételek, ilyenkor füstölt húst, szalonnát vagy különböző kolbászokat - Wurst - főznek bele.

Jó minőségűek a krémleveseik, de készítenek hurkalevest, sajt-, sörleveseket, burgonya-, zöldség-, hagymalevest, körtelevest vagy a számunkra kissé szokatlan angolnalevest. Változatosan készítik a különböző édesvízi és tengeri halakat, rákokat, kagylókat hidegen és melegen, ezeket adják előételként és főételként is.

Egyik jellegzetes hideg ételük a Hacke Peter, ez darált sertéshús befűszerezve, amit nyersen fogyasztanak. Különböző alapanyagokból készítik a német konyhára jellemző ragukat, lehet borjú, szárnyashús, nyelv, szív, hal stb. Az összedarabolt alapanyagot tejmártással megkötik, sajttal a tetején sütőben megpirítják. A Wurstoknak sok fajtája ismert, így a Bockwurst, Bratwurst, a bajor Wes-Wurst, a frankfurter és egyéb virsli és kolbász fajták.

Az ún. egybesült húsokat - ami lehet marha, sertés, birka, csirke, kacsa - tulajdonképpen bő lében párolják, nem sütik ropogósra. A pároláshoz almabort is használnak, bár náluk is terjed - francia hatásra - a fehér és vörösborok használata. Közkedveltek a különféle vagdaltak, húsgombócok. Ismert ételük a főtt sertéscsülök, amit borsópürével és párolt savanyúkáposztával tálalnak. Ünnepi különlegesség a bajor kenyértésztában sült sonka.

A német konyhára jellemzőek a tejfölös, pikáns mártásban párolt, vadas jellegű ételek. Nem olyan mértékben mint hazánkban, de viszonylag sok sertéshúst fogyasztanak. Köretként sósburgonyát - gyakran egészben főzve - gombócokat, burgonyapürét, zöldségeket adnak. Érdekesebb burgonyaköret a mandulás krokett, a tormás krumpli, vagy a Leniswebwer, ami nem más, mint főtt burgonya palacsintatésztával kisütve. Gyakran készített köretük a párolt édes- és savanyúkáposzta, vöröskáposzta különösen ízletes almával párolva, de sokat fogyasztanak a száraz hüvelyesekből is.

Salátáikhoz olajos, joghurtos, majonézes, kapros dresszingeket készítenek. A salátákat önálló fogásként fogyasztják.

Desszertként gyümölcsös lepényeket, tortákat készítenek vagy margarinkrémes tejszínes tortát. Igazi különlegesség a tejszínes túrókrémtortájuk. Kedvelik a Kucheneket - kalácsnak, süteménynek lehetne fordítani - és az osztrákokhoz hasonlóan a smarnikat, a morzsaféléket, így a császármorzsát, a daramorzsát stb.

A franciáktól és a svájciaktól átvették a sajtfogyasztás szokását. Sokféle és jó minőségű kenyeret, péksüteményt készítenek, ezek közül kedveltebbek a barna rozslisztből sütött termékek.

Kávéjuk a hosszúra főzött és viszonylag gyenge filterkávé, ehhez több kávé kell, de az átfolyó forróvíz nem lúgozza ki nagyon. A kávéhoz tejet vagy tejszínt adnak.

A sör a nemzeti italuk, de elsősorban a Rajna mentén jó minőségű borokat termelnek. A fehérborokat jól behűtve fogyasztják. Kiváló minőségűek a pálinkafélék, így a Korn, Steinhager, Wiliams /körtepálinka/, Himbergeist stb., ezeket is jól behűtve kedvelik.

A napi étkezési ritmusuk átlagos. A három főétkezés mellett tízóraira wurst-okat kolbászféléket és pácolt halakat fogyasztanak. Hagyományai vannak a délutáni kávézásnak, amihez süteményeket fogyasztanak.
Member
Posts: 42,998
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Mar 4 2016 01:28pm
Quote (GoreKnight9 @ 4 Mar 2016 19:46)
a bajor Wes-Wurst.


Ez weiss-wurst akar lenni?

Voltam a bajor részen egy családnál, mindenből gombócot csináltak. Nem tudtam mire vélni ezt a mániát, aztán mikor étterembe mentünk, akkor jöttem rá, hogy ez az egész térség közös fétise.

A weiss wurst viszont kurvajó.
Member
Posts: 45,902
Joined: Oct 8 2006
Gold: 59.00
Mar 4 2016 01:29pm
tfw soha nem lesz autentikus brit akcentusom

Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
Mar 4 2016 01:30pm
Quote (CyberPunk666 @ 4 Mar 2016 20:28)
Ez weiss-wurst akar lenni?

Voltam a bajor részen egy családnál, mindenből gombócot csináltak. Nem tudtam mire vélni ezt a mániát, aztán mikor étterembe mentünk, akkor jöttem rá, hogy ez az egész térség közös fétise.

A weiss wurst viszont kurvajó.


implikalod bazdmeg hogy akar 1 szot is elolvastam a random tldr szarbol
gg
Member
Posts: 29,401
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Mar 4 2016 01:34pm
Az érzés amikor benn vagyok a boschban azért mert külső munkákat programozok napi 10-12 órát, maximum profit.

This post was edited by fahrii on Mar 4 2016 01:34pm
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Mar 4 2016 01:48pm
Quote (fahrii @ Mar 4 2016 08:34pm)
Az érzés amikor benn vagyok a boschban azért mert külső munkákat programozok napi 10-12 órát, maximum profit.


csak eszre ne vegye bosch_ceo
Member
Posts: 42,998
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Mar 4 2016 02:13pm
Quote (fahrii @ 4 Mar 2016 21:34)
Az érzés amikor benn vagyok a boschban azért mert külső munkákat programozok napi 10-12 órát, maximum profit.


Én bent tanultam mindig. :D
Member
Posts: 29,401
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Mar 4 2016 04:09pm
Quote (CyberPunk666 @ 4 Mar 2016 22:13)
Én bent tanultam mindig. :D


Ja az a másik amit szoktam :D
Hihetetlen mértékben megy a kummantás itt amúgy. De nem csak gyakornokoknál.
Member
Posts: 17,322
Joined: Apr 29 2007
Gold: 26.00
Mar 4 2016 04:15pm
Quote (fahrii @ 4 Mar 2016 23:09)
Ja az a másik amit szoktam :D
Hihetetlen mértékben megy a kummantás itt amúgy. De nem csak gyakornokoknál.


Senki sem robot, 40-50 évet lehúznak az emberek ilyen helyeken. Ha megállás nélkül dolgozni kéne sokkal több lenne az ámokfutós gyilkos.
Go Back To Magyar Topic List
Prev16768697071705Next
Add Reply New Topic New Poll