d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Game Of Thrones > Spoilerspoilerspoiler
Prev16768697071214Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Jul 2 2012 04:49am
Quote (Floodban @ 2 Jul 2012 12:46)
oh my fuck god


Iszonyat egyszerűen van megírva mint szinte minden fantasy sorozat, most ofc az átlag irodalomhoz hasonlítom.

Quote (tevetava @ 2 Jul 2012 12:46)
gondolkoztam én is, hogy elkezdem angolul olvasni, de én félek, hogy egy csomó jelzőt meg kacifántos kifejezéseket nem értenék meg. ennyire könnyűek a könyvek, vagy wat? :wacko:


Lehet csak hozzá vagyok szokva de tényleg semmi nehézségem nem volt. Mondjuk én mindig utáltam szótárazni régebben is, nem fogom megszakítani a feelt miközben olvasok, csak azért mert esetleg nem értem meg, hogy valami hogyan fénylik nem fogok annyit veszíteni mintha abbahagynám amíg megnézem azt a szót.

This post was edited by Rawen on Jul 2 2012 04:51am
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Jul 2 2012 05:00am
Mondjuk nálam inkább az a probléma, hogy sokszor elkalandozok/elgondolkozok valami máson és akkor jön a na most wtfet is olvastam és kezdhetem a bekezdést elölről. Köszönhetem ezt a mangaknak meg az internetnek amik miatt néha nem tudok normálisan odafigyelni hosszabb távon, ráadásul volt egy időszakom amíg kb semmit nem olvastam szóval idő kell, hogy visszaszokjak.
Member
Posts: 31,234
Joined: Dec 12 2005
Gold: 27,943.00
Jul 2 2012 05:44am
Quote (SummertimeClothes @ 2 Jul 2012 12:47)
ha te minden egyes szot ertesz akkor elnezesedet kerem, engem elegge zavar az a 3-5 oldalankent amit nem


mondjuk sose értettem az ilyen szótárazgatós embereket
amikor kb életem első angol könyvét olvastam gimi harmadikban OKTV-re, akkor álltam le szótárazni mindent, mer tudtam, hogy kikérdeznek szavakból
amúgymeg nehogymár szövegkörnyezetből ne lehessen kitalálni, amit nem tudsz
vagy ha onnan se, akkoris egyrészt leszarom, másrészt legalább kb-ra ki lehet találni, mit jelenthet

olyan azért ritkán van, hogy nem értesz egy szót, ésakkor hirtelen a fél könyv értelmét veszti
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Jul 2 2012 05:50am
Quote (bajcli @ 2 Jul 2012 13:44)
mondjuk sose értettem az ilyen szótárazgatós embereket
amikor kb életem első angol könyvét olvastam gimi harmadikban OKTV-re, akkor álltam le szótárazni mindent, mer tudtam, hogy kikérdeznek szavakból
amúgymeg nehogymár szövegkörnyezetből ne lehessen kitalálni, amit nem tudsz
vagy ha onnan se, akkoris egyrészt leszarom, másrészt legalább kb-ra ki lehet találni, mit jelenthet

olyan azért ritkán van, hogy nem értesz egy szót, ésakkor hirtelen a fél könyv értelmét veszti


en is le szoktam szarni altalaban, de az elso par chaptert olvastam gepen es mikor ugyanazt a jelzot mar otodszorre olvastam 3 oldal utan, elegge zavart :<
Member
Posts: 31,234
Joined: Dec 12 2005
Gold: 27,943.00
Jul 2 2012 05:52am
Quote (SummertimeClothes @ 2 Jul 2012 13:50)
en is le szoktam szarni altalaban, de az elso par chaptert olvastam gepen es mikor ugyanazt a jelzot mar otodszorre olvastam 3 oldal utan, elegge zavart :<


hát akkor azt az egy szót megnézed, na bumm
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Jul 2 2012 11:55am
Quote (Rawen @ 2 Jul 2012 12:00)
Mondjuk nálam inkább az a probléma, hogy sokszor elkalandozok/elgondolkozok valami máson és akkor jön a na most wtfet is olvastam és kezdhetem a bekezdést elölről. Köszönhetem ezt a mangaknak meg az internetnek amik miatt néha nem tudok normálisan odafigyelni hosszabb távon, ráadásul volt egy időszakom amíg kb semmit nem olvastam szóval idő kell, hogy visszaszokjak.


jah ilyen nekem is szokott lenni
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Jul 5 2012 07:36am
Bumpolok egyet, most a hétvégén neki fogok állni a ADwDnek.
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Jul 5 2012 08:06am
Quote (Rawen @ 5 Jul 2012 15:36)
Bumpolok egyet, most a hétvégén neki fogok állni a ADwDnek.
http://3.imgland.net/C7ESVy.png


en is elkezdtem :~)
1-2 szot szoktam szotarazni oldalankent altalaban, de igy is eleg lassan haladok tbh :(
most fejeztem be elso reek fejezetet, alig varom a kovetkezot
azert <feast eddig szerintem
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Jul 6 2012 01:38am
http://imgur.com/a/zqtpz



This post was edited by SummertimeClothes on Jul 6 2012 01:38am
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Jul 10 2012 12:13am
Elkezdtem a ADwD-t elolvastam a prologue-ot de hát ez bizony egy kibaszottul hosszú könyv.
Go Back To Magyar Topic List
Prev16768697071214Next
Add Reply New Topic New Poll