d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev16676686696706714765Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 10,552
Joined: Sep 5 2015
Gold: 2,751.03
Oct 27 2015 04:52pm
Quote (bajcli @ Oct 28 2015 12:39am)
de azt nem donti el, hogy -ban/ben, vagy -an/en, vagy -ett, az 100% onkenyes, semmi nem kormanyozza


ja most má értem mit irt vis ok
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Oct 27 2015 05:24pm
Quote (Vismajor @ 27 Oct 2015 22:38)
Azért az egyik legkomplettebb nyelvtanú, legősibb germán nyelvre csak nem mondanám h korcs


most komolyan úgy érvelsz valami mellett, hogy ősi és komplex?
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Oct 27 2015 05:24pm
Quote (Anarkin @ Oct 28 2015 12:24am)
most komolyan úgy érvelsz valami mellett, hogy ősi és komplex?


Nem érvelek mellette
Csak nem tudom mitől lenne korcs (keverék)
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Oct 27 2015 05:28pm
Quote (miertvagyokilyenjokerdojel @ 27 Oct 2015 23:29)
wut
magas/mély/vegyes hangrendű szó eldönti, hogy mikor melyik

meg aki anyanyelvi szinten beszéli az ezt már érzi, németben névelőket meg minden köznévnél feleslegesen meg kell tanulni


ami meg ugye koztudottan easiest dolog a vilagon
Member
Posts: 23,647
Joined: Jan 17 2010
Gold: 0.00
Oct 28 2015 01:10am
de szeretek én ötkor kelni
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Oct 28 2015 02:02am
Quote (TrollBoss @ 28 Oct 2015 09:10)
de szeretek én ötkor kelni


Menni kell az epitkezesre segedmunkasnak.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Oct 28 2015 02:03am
Quote (bajcli @ 28 Oct 2015 00:39)
de azt nem donti el, hogy -ban/ben, vagy -an/en, vagy -ett, az 100% onkenyes, semmi nem kormanyozza


Dehogy nem.
Orban Viktor kormanyoz mindent.
#buszkemagyar

This post was edited by Baleee on Oct 28 2015 02:04am
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Member
Posts: 8,212
Joined: Oct 10 2012
Gold: 206.00
Oct 28 2015 04:22am
Quote (CyberPunk666 @ Oct 27 2015 11:52pm)
Ez a kérdés már bennem is felmerült párszor, amikor a kibaszott deklinációkat, konjugációkat és egyéb baromságokat kellett tanulni.

Mindenből volt több fajta, azon belül még nemek. Deklináció van 5, de ez még szétoszlik 3 nemre (15), és szerencsére ilyen i-tővű agyalágyultságok is vannak még.

egy kurva szó szótári alakja hatezer alakból áll:
video videre vidi visum -> ennyi kibaszott alakot kell tudni, hogy használhasd a lát igét, és ez minden kibaszott igénél ilyen.

Jah, van vagy 30 féle igeragozás, de mindjárt megnézem mennyi pontosan...


De vismajor kioktat, hogy nem korcs nyelv a német, amikor neki még az anyanyelve is kihívás.


majd kukkants bele a finn nyelvtanba egyszer :D
Member
Posts: 23,647
Joined: Jan 17 2010
Gold: 0.00
Oct 28 2015 05:43am
Quote (Baleee @ Oct 28 2015 09:02am)
Menni kell az epitkezesre segedmunkasnak.


te nem kelsz ilyen korán?

úgy hallottam a hobbitok szorgos népek
Go Back To Magyar Topic List
Prev16676686696706714765Next
Add Reply New Topic New Poll