d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev16666676686696704765Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 5,907
Joined: Feb 3 2012
Gold: 43.51
Oct 27 2015 04:07pm
Quote (CyberPunk666 @ 27 Oct 2015 22:52)
Ez a kérdés már bennem is felmerült párszor, amikor a kibaszott deklinációkat, konjugációkat és egyéb baromságokat kellett tanulni.

Mindenből volt több fajta, azon belül még nemek. Deklináció van 5, de ez még szétoszlik 3 nemre (15), és szerencsére ilyen i-tővű agyalágyultságok is vannak még.

egy kurva szó szótári alakja hatezer alakból áll:
video videre vidi visum -> ennyi kibaszott alakot kell tudni, hogy használhasd a lát igét, és ez minden kibaszott igénél ilyen.

Jah, van vagy 30 féle igeragozás, de mindjárt megnézem mennyi pontosan...


De vismajor kioktat, hogy nem korcs nyelv a német, amikor neki még az anyanyelve is kihívás.


nem is igaz, elsőben nincs neutrum :angel:
Member
Posts: 31,234
Joined: Dec 12 2005
Gold: 27,943.00
Oct 27 2015 04:16pm
Quote (TresholdOfUniverse @ 27 Oct 2015 22:50)
ezert jo a magyar

tok egyertelmu a nevelo
nincsenek nemek
csak harom igeido van
es meg hianyzik egy rakas buzisag ami a tobbi nyelvet feleslegesen bonyolitja


csak mashogy mukodik mint a legtobb nyelv es sok a kivetel

amugy szerintem nemrossz a nemet, es a nyelvtana sem tul bonyolult csak szigoru


meg az is tok egyertelmu, hogy a helyhatarozorag a -ban/-ben

kiveve amikor varosnev + -an/-en

meg amikor -ett

meg meg 1000+1 ilyen faszsag van a magyarban, ami total megmagyarazhatatlan
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Oct 27 2015 04:23pm
Quote (bajcli @ 28 Oct 2015 00:16)
meg az is tok egyertelmu, hogy a helyhatarozorag a -ban/-ben

kiveve amikor varosnev + -an/-en

meg amikor -ett

meg meg 1000+1 ilyen faszsag van a magyarban, ami total megmagyarazhatatlan


most akkor nem vagy büszkemagyar???
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Oct 27 2015 04:25pm
Nemettel en is sokaig hadilabon alltam, de egy idö utan beletörödtem hogy ezt van ezt kell szeretni. Meg mindig zavar mondjuk beszelgetes közben hogy folyton a nevelökre kell figyelnem.
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Oct 27 2015 04:28pm
Quote (CyberPunk666 @ Oct 27 2015 10:52pm)
Ez a kérdés már bennem is felmerült párszor, amikor a kibaszott deklinációkat, konjugációkat és egyéb baromságokat kellett tanulni.

Mindenből volt több fajta, azon belül még nemek. Deklináció van 5, de ez még szétoszlik 3 nemre (15), és szerencsére ilyen i-tővű agyalágyultságok is vannak még.

egy kurva szó szótári alakja hatezer alakból áll:
video videre vidi visum -> ennyi kibaszott alakot kell tudni, hogy használhasd a lát igét, és ez minden kibaszott igénél ilyen.

Jah, van vagy 30 féle igeragozás, de mindjárt megnézem mennyi pontosan...


De vismajor kioktat, hogy nem korcs nyelv a német, amikor neki még az anyanyelve is kihívás.


nagyon kioktattalak, valóban
Member
Posts: 10,552
Joined: Sep 5 2015
Gold: 2,751.03
Oct 27 2015 04:29pm
Quote (bajcli @ Oct 28 2015 12:16am)
meg az is tok egyertelmu, hogy a helyhatarozorag a -ban/-ben

kiveve amikor varosnev + -an/-en

meg amikor -ett

meg meg 1000+1 ilyen faszsag van a magyarban, ami total megmagyarazhatatlan

wut
magas/mély/vegyes hangrendű szó eldönti, hogy mikor melyik

meg aki anyanyelvi szinten beszéli az ezt már érzi, németben névelőket meg minden köznévnél feleslegesen meg kell tanulni
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Oct 27 2015 04:30pm
Quote (miertvagyokilyenjokerdojel @ Oct 27 2015 11:29pm)
wut
magas/mély/vegyes hangrendű szó eldönti, hogy mikor melyik

meg aki anyanyelvi szinten beszéli az ezt már érzi, németben névelőket meg minden köznévnél feleslegesen meg kell tanulni


Szegeden
Debrecenben
Jol eldontotte
Member
Posts: 42,982
Joined: Apr 14 2006
Gold: 3,000.00
Member
Posts: 10,552
Joined: Sep 5 2015
Gold: 2,751.03
Oct 27 2015 04:34pm
Quote (Vismajor @ Oct 28 2015 12:30am)
Szegeden
Debrecenben
Jol eldontotte


szeged is meg a debrecen is magas hangrendű szó, amihez magas hangrendű toldalék jön itt
lehet ebben is van pár kivétel, de hogy te most már megint miről beszélsz, vagy hogy egyáltalán minek válaszolok neked azt magam sem tudom :wacko:
Member
Posts: 31,234
Joined: Dec 12 2005
Gold: 27,943.00
Oct 27 2015 04:39pm
Quote (miertvagyokilyenjokerdojel @ 27 Oct 2015 23:34)
szeged is meg a debrecen is magas hangrendű szó, amihez magas hangrendű toldalék jön itt
lehet ebben is van pár kivétel, de hogy te most már megint miről beszélsz, vagy hogy egyáltalán minek válaszolok neked azt magam sem tudom :wacko:


de azt nem donti el, hogy -ban/ben, vagy -an/en, vagy -ett, az 100% onkenyes, semmi nem kormanyozza
Go Back To Magyar Topic List
Prev16666676686696704765Next
Add Reply New Topic New Poll