d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev16656666676686694765Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Oct 27 2015 03:20pm
elkezdtem németezni
2 * 1.5 óra után megmondtam a tanárnak h én ezt a nyelvet sosem fogom tudni szeretni, köszi mindent
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Oct 27 2015 03:22pm
Quote (Anarkin @ 27 Oct 2015 23:20)
elkezdtem németezni
2 * 1.5 óra után megmondtam a tanárnak h én ezt a nyelvet sosem fogom tudni szeretni, köszi mindent


Ich mag nicht deutsch.

btw honnan jött ez a "megmutatom cpnek, hogy milyen egy igazi iroda" dolog?

This post was edited by CyberPunk666 on Oct 27 2015 03:23pm
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Oct 27 2015 03:29pm
Quote (CyberPunk666 @ 27 Oct 2015 22:22)
Ich mag nicht deutsch.

btw honnan jött ez a "megmutatom cpnek, hogy milyen egy igazi iroda" dolog?


a masik topicba valaszoltam, itt meg csak leirom ezt a pluszegyert
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Oct 27 2015 03:32pm
Quote (Anarkin @ 27 Oct 2015 23:29)
a masik topicba valaszoltam, itt meg csak leirom ezt a pluszegyert


auf deutsch!

Istenem, hogy lehet egy nyelv ennyire ronda, korcs, undorító? Komolyan...



This post was edited by CyberPunk666 on Oct 27 2015 03:34pm
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Oct 27 2015 03:37pm
Quote (CyberPunk666 @ 27 Oct 2015 22:32)
auf deutsch!

Istenem, hogy lehet egy nyelv ennyire ronda, korcs, undorító? Komolyan...

https://www.bmeme.hu/memes/2013/06/2857_6m9ahx6uz3_thumb.jpg


szerintem jo nyelv a nemet)
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Oct 27 2015 03:38pm
Quote (CyberPunk666 @ Oct 27 2015 10:32pm)
auf deutsch!

Istenem, hogy lehet egy nyelv ennyire ronda, korcs, undorító? Komolyan...

https://www.bmeme.hu/memes/2013/06/2857_6m9ahx6uz3_thumb.jpg


Azért az egyik legkomplettebb nyelvtanú, legősibb germán nyelvre csak nem mondanám h korcs
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Oct 27 2015 03:46pm
Quote (Vismajor @ 27 Oct 2015 23:38)
Azért az egyik legkomplettebb nyelvtanú, legősibb germán nyelvre csak nem mondanám h korcs


A latin nyelvtana még komplexebb és talán még ősibb is, bár ezt nem tudom, de az még a németnél is nagyobb korcs.
4 évig kellett tanulnom azt is.

De nem értem a korcssághoz mi köze a nyelvtannak?
Amúgy minden nyelv korcs, amiben ilyen tanulj névelőket minden kibaszott főnévhez szintű dolgok vannak.

Minden nyelvet utálok az angolon kívül.

This post was edited by CyberPunk666 on Oct 27 2015 03:47pm
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Oct 27 2015 03:47pm
Quote (CyberPunk666 @ 27 Oct 2015 23:46)
A latin nyelvtana még komplexebb és talán még ősibb is, bár ezt nem tudom, de az még a németnél is nagyobb korcs.
4 évig kellett tanulnom azt is.

Minden nyelvet utálok az angolon kívül.


?
minek
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Oct 27 2015 03:50pm
Quote (CyberPunk666 @ Oct 27 2015 10:46pm)
A latin nyelvtana még komplexebb és talán még ősibb is, bár ezt nem tudom, de az még a németnél is nagyobb korcs.
4 évig kellett tanulnom azt is.

De nem értem a korcssághoz mi köze a nyelvtannak?
Amúgy minden nyelv korcs, amiben ilyen tanulj névelőket minden kibaszott főnévhez szintű dolgok vannak.

Minden nyelvet utálok az angolon kívül.


ezert jo a magyar

tok egyertelmu a nevelo
nincsenek nemek
csak harom igeido van
es meg hianyzik egy rakas buzisag ami a tobbi nyelvet feleslegesen bonyolitja


csak mashogy mukodik mint a legtobb nyelv es sok a kivetel

amugy szerintem nemrossz a nemet, es a nyelvtana sem tul bonyolult csak szigoru
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Oct 27 2015 03:52pm
Quote (sylke @ 27 Oct 2015 23:47)
?
minek


Ez a kérdés már bennem is felmerült párszor, amikor a kibaszott deklinációkat, konjugációkat és egyéb baromságokat kellett tanulni.

Mindenből volt több fajta, azon belül még nemek. Deklináció van 5, de ez még szétoszlik 3 nemre (15), és szerencsére ilyen i-tővű agyalágyultságok is vannak még.

egy kurva szó szótári alakja hatezer alakból áll:
video videre vidi visum -> ennyi kibaszott alakot kell tudni, hogy használhasd a lát igét, és ez minden kibaszott igénél ilyen.

Jah, van vagy 30 féle igeragozás, de mindjárt megnézem mennyi pontosan...


De vismajor kioktat, hogy nem korcs nyelv a német, amikor neki még az anyanyelve is kihívás.

This post was edited by CyberPunk666 on Oct 27 2015 03:53pm
Go Back To Magyar Topic List
Prev16656666676686694765Next
Add Reply New Topic New Poll