Quote (Rawen @ Jun 23 2012 04:10pm)
Ezt hívják epic fantasynek, Martin meg inkább heroic fantasyt ír. És amit leírtál azt úgy nevezik, hogy worldbuilding, én meg azt írtam, hogy pont ezért elismert Tolkien. De amiatt nem akartam összehasonlítani, hogy 2 külön műfaj, ráadásul az egyik high fantasy a másik meg low de attól még amit leírtál az nem teszi hamissá amit én leírtam.
Szerintem pedig de, mert bár abban igazatok adok, hogy összehasonlítani nem is érdemes őket, mert az egyik A a másik B, de ha már megteszik, ne legyen már olyan leírva, hogy a jégésatűzdala mennyivel komplxebb mint a lotr, mert ez így ebben a formában nem igaz. Ha esetleg azt írják, hogy a "fő cselekményszál többrétűbb", vagy hasonló, akkor azt mondom igen, mert tényleg nem egy 14234 fokú képlet a lotr főcselekményszála... De ez csak egy dolog a történetben...