d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Game Of Thrones > Spoilerspoilerspoiler
Prev16566676869214Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 49,806
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jun 23 2012 09:18am
Quote (Rawen @ Jun 23 2012 04:10pm)
Ezt hívják epic fantasynek, Martin meg inkább heroic fantasyt ír. És amit leírtál azt úgy nevezik, hogy worldbuilding, én meg azt írtam, hogy pont ezért elismert Tolkien. De amiatt nem akartam összehasonlítani, hogy 2 külön műfaj, ráadásul az egyik high fantasy a másik meg low de attól még amit leírtál az nem teszi hamissá amit én leírtam.


Szerintem pedig de, mert bár abban igazatok adok, hogy összehasonlítani nem is érdemes őket, mert az egyik A a másik B, de ha már megteszik, ne legyen már olyan leírva, hogy a jégésatűzdala mennyivel komplxebb mint a lotr, mert ez így ebben a formában nem igaz. Ha esetleg azt írják, hogy a "fő cselekményszál többrétűbb", vagy hasonló, akkor azt mondom igen, mert tényleg nem egy 14234 fokú képlet a lotr főcselekményszála... De ez csak egy dolog a történetben...
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Jun 23 2012 09:22am
Quote (Vismajor @ 23 Jun 2012 17:18)
Szerintem pedig de, mert bár abban igazatok adok, hogy összehasonlítani nem is érdemes őket, mert az egyik A a másik B, de ha már megteszik, ne legyen már olyan leírva, hogy a jégésatűzdala mennyivel komplxebb mint a lotr, mert ez így ebben a formában nem igaz. Ha esetleg azt írják, hogy a "fő cselekményszál többrétűbb", vagy hasonló, akkor azt mondom igen, mert tényleg nem egy 14234 fokú képlet a lotr főcselekményszála... De ez csak egy dolog a történetben...


Elolvastad te amit írtam? :D Nem véletlenül mondtam, hogy a kommentelőnek valószínűleg fogalma sincs arról mit beszél és hogy csak bizonyos szempontból van igaza.
Member
Posts: 49,806
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jun 23 2012 09:25am
Quote (Rawen @ Jun 23 2012 04:22pm)
Elolvastad te amit írtam? :D Nem véletlenül mondtam, hogy a kommentelőnek valószínűleg fogalma sincs arról mit beszél és hogy csak bizonyos szempontból van igaza.


el, de mivel nem földrajzzal kapcsolatos, előfordulhat, h nem fogtam fel
Member
Posts: 7,430
Joined: Sep 29 2009
Gold: 794.44
Jun 23 2012 10:48am
Quote (Rawen @ 23 Jun 2012 16:03)
Do continue


Holnap válaszolok, csak most 16óra hagymaszedés után már az első mondatnak is harmadjára futok neki...
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Jun 27 2012 10:50am
Semmi mondandóm de napokig nem voltam szóval +1 meg bump és amúgy nemsokára befejezem a 4. könyvet.

This post was edited by Rawen on Jun 27 2012 10:50am
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Jun 27 2012 10:56am
Faszom h egy konyvtarba sincs bennt a konyv. Megvenni meg nem akarom, se telefonon olvasni.
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Jun 27 2012 10:56am
Quote (Vismajor @ Jun 23 2012 04:18pm)
Szerintem pedig de, mert bár abban igazatok adok, hogy összehasonlítani nem is érdemes őket, mert az egyik A a másik B, de ha már megteszik, ne legyen már olyan leírva, hogy a jégésatűzdala mennyivel komplxebb mint a lotr, mert ez így ebben a formában nem igaz. Ha esetleg azt írják, hogy a "fő cselekményszál többrétűbb", vagy hasonló, akkor azt mondom igen, mert tényleg nem egy 14234 fokú képlet a lotr főcselekményszála... De ez csak egy dolog a történetben...


legyunk objektivak

a jegestuzdalaban nyiltabban buzik a buzik mint a gyurukurabn
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Jun 27 2012 11:00am
Quote (TresholdOfUniverse @ 27 Jun 2012 18:56)
legyunk objektivak

a jegestuzdalaban nyiltabban buzik a buzik mint a gyurukurabn


Amúgy én Samet mindig kicsit buzinak éreztem miközben olvastam a könyvet, a filmben valahogy annyira nem.

This post was edited by Rawen on Jun 27 2012 11:00am
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Jun 27 2012 11:10am
Quote (fahrii @ Jun 27 2012 05:56pm)
Faszom h egy konyvtarba sincs bennt a konyv. Megvenni meg nem akarom, se telefonon olvasni.


ezért vettem kindlet. 18k volt
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Jun 27 2012 11:12am
Quote (anyd @ 27 Jun 2012 18:10)
ezért vettem kindlet. 18k volt


az hozza a konyv szinvonalat?
Go Back To Magyar Topic List
Prev16566676869214Next
Add Reply New Topic New Poll