d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Game Of Thrones > Spoilerspoilerspoiler
Prev16465666768214Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 31,234
Joined: Dec 12 2005
Gold: 27,943.00
Jun 23 2012 08:40am
Quote (Rawen @ 23 Jun 2012 12:37)
A LotR gyerekeknek lett írva, konkrétan az unokáinak. Maga a történet iszonyatosan egyszerű, fogott pár mitológiai klisét és összerakta. Tolkien nem a történet miatt elismert, hanem a világ miatt amit összerakott, a modern fantasy alapjait rakta le, saját nyelvet talált ki, azóta sem csinált senki ilyen komplex világot amivel egy teljesen új műfajt teremtett volna meg de attól még a karakterei meg a story nagyon egyszerűek mivel direkt nem bonyolította túl őket. Ehhez képest a SoIaFben sokkal komplexebbek a karakterek kapcsolatai, élethűbbek a reakcióik,"felnőttesebb" a történet, nincsenek annyira túlidealizálva de attól még nem mondom, hogy jobb lenne.


voucs bajc nél
Member
Posts: 31,234
Joined: Dec 12 2005
Gold: 27,943.00
Jun 23 2012 08:46am


:DDDDDDDDDDDDDDD

Ellaria Sand akkor magyarul Homokos Ellaria?



ezen is felröhögtem, kicsit se gáz, hogy az eredeti angolban a DRAGONS van nagybetűvel szedve (sőt, ha jól emlékszem, az se), itt meg a TÁNC
végülis tényleg tökmindegy, hogy a sárkányok vannak kihangsúlyozva, vagy a tánc... (de ha ennyire nem gondol bele a kiadó, faszér nem csinálták ugyanakkorára a két sort legalább)



ez a sor is tiszta profi újságírás, ahogy látom, meg ilyen "Toliken"-ek a cikkben, etc... tiszta röhej

This post was edited by bajcli on Jun 23 2012 08:46am
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Jun 23 2012 08:50am
Elolvastam a cikket tipikus index stílus, felesleges túlzásokkal meg nagyzolásokkal, hogy jól megnézze mindenki.
Ja és persze tele van typoval :D

This post was edited by Rawen on Jun 23 2012 08:51am
Member
Posts: 7,430
Joined: Sep 29 2009
Gold: 794.44
Jun 23 2012 09:02am
Quote (Rawen @ 23 Jun 2012 11:37)
A LotR gyerekeknek lett írva, konkrétan az unokáinak. Maga a történet iszonyatosan egyszerű, fogott pár mitológiai klisét és összerakta. Tolkien nem a történet miatt elismert, hanem a világ miatt amit összerakott, a modern fantasy alapjait rakta le, saját nyelvet talált ki, azóta sem csinált senki ilyen komplex világot amivel egy teljesen új műfajt teremtett volna meg de attól még a karakterei meg a story nagyon egyszerűek mivel direkt nem bonyolította túl őket. Ehhez képest a SoIaFben sokkal komplexebbek a karakterek kapcsolatai, élethűbbek a reakcióik,"felnőttesebb" a történet, nincsenek annyira túlidealizálva de attól még nem mondom, hogy jobb lenne.


ez se teljesen igy van, de mind1
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Jun 23 2012 09:02am
Quote (bajcli @ 23 Jun 2012 16:46)
http://2.imgland.net/NsRaRM.png

:DDDDDDDDDDDDDDD

Ellaria Sand akkor magyarul Homokos Ellaria?

http://3.imgland.net/e7234m.png

ezen is felröhögtem, kicsit se gáz, hogy az eredeti angolban a DRAGONS van nagybetűvel szedve (sőt, ha jól emlékszem, az se), itt meg a TÁNC
végülis tényleg tökmindegy, hogy a sárkányok vannak kihangsúlyozva, vagy a tánc... (de ha ennyire nem gondol bele a kiadó, faszér nem csinálták ugyanakkorára a két sort legalább)

http://3.imgland.net/zCQ2xg.png

ez a sor is tiszta profi újságírás, ahogy látom, meg ilyen "Toliken"-ek a cikkben, etc... tiszta röhej


most elkepzeltem ahogy grrm szaltozik :mellow:
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Jun 23 2012 09:03am
Quote (kusziyoker @ 23 Jun 2012 17:02)
ez se teljesen igy van, de mind1


Do continue
Member
Posts: 49,806
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jun 23 2012 09:03am
Quote (Rawen @ Jun 23 2012 11:37am)
A LotR gyerekeknek lett írva, konkrétan az unokáinak. Maga a történet iszonyatosan egyszerű, fogott pár mitológiai klisét és összerakta. Tolkien nem a történet miatt elismert, hanem a világ miatt amit összerakott, a modern fantasy alapjait rakta le, saját nyelvet talált ki, azóta sem csinált senki ilyen komplex világot amivel egy teljesen új műfajt teremtett volna meg de attól még a karakterei meg a story nagyon egyszerűek mivel direkt nem bonyolította túl őket. Ehhez képest a SoIaFben sokkal komplexebbek a karakterek kapcsolatai, élethűbbek a reakcióik,"felnőttesebb" a történet, nincsenek annyira túlidealizálva de attól még nem mondom, hogy jobb lenne.


először irtam vagy 10 sort, de aztán inkább mégse
nagyon nem értek egyet, de ezen nem fogunk összeveszni
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Jun 23 2012 09:04am
Quote (Vismajor @ 23 Jun 2012 17:03)
először irtam vagy 10 sort, de aztán inkább mégse
nagyon nem értek egyet, de ezen nem fogunk összeveszni


Nincs ezen semmi összeveszés de ha nem írtok semmit csak, hogy ez nem így van akkor fak u gooby
Member
Posts: 49,806
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jun 23 2012 09:07am
Quote (Rawen @ Jun 23 2012 04:04pm)
Nincs ezen semmi összeveszés de ha nem írtok semmit csak, hogy ez nem így van akkor fak u gooby


Tanulnom kell
mindenestre annyit, h a fantasy többek között épp azért fantasy, mert a főcselekmény szál sokkal kevesebbet teszi ki a megvalósításban mint más műfajoknál
pl lehet, hogy egyszerű a lotr "fő" cselekményszála, de kiscsillió mellékág kapcsolódik hoá(utalások a hobbitra, a szilmarilokra, etc), ráadásul rengeteg a főcselekményvonalból "kiinduló" kérdésed, amikre mind választ kapsz utánajárva. Sokkal de sokkal összetettebb mint grrm történetei. Nem attól lesz komplex vmi mert 12 szereplő helyett 65 van, és fejezetenként ugrálunk ide oda...
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Jun 23 2012 09:10am
Quote (Vismajor @ 23 Jun 2012 17:07)
Tanulnom kell
mindenestre annyit, h a fantasy többek között épp azért fantasy, mert a főcselekmény szál sokkal kevesebbet teszi ki a megvalósításban mint más műfajoknál
pl lehet, hogy egyszerű a lotr "fő" cselekményszála, de kiscsillió mellékág kapcsolódik hoá(utalások a hobbitra, a szilmarilokra, etc), ráadásul rengeteg a főcselekményvonalból "kiinduló" kérdésed, amikre mind választ kapsz utánajárva. Sokkal de sokkal összetettebb mint grrm történetei. Nem attól lesz komplex vmi mert 12 szereplő helyett 65 van, és fejezetenként ugrálunk ide oda...


Ezt hívják epic fantasynek, Martin meg inkább heroic fantasyt ír. És amit leírtál azt úgy nevezik, hogy worldbuilding, én meg azt írtam, hogy pont ezért elismert Tolkien. De amiatt nem akartam összehasonlítani, hogy 2 külön műfaj, ráadásul az egyik high fantasy a másik meg low de attól még amit leírtál az nem teszi hamissá amit én leírtam.

This post was edited by Rawen on Jun 23 2012 09:14am
Go Back To Magyar Topic List
Prev16465666768214Next
Add Reply New Topic New Poll