Quote (Vismajor @ 23 Jun 2012 17:07)
Tanulnom kell
mindenestre annyit, h a fantasy többek között épp azért fantasy, mert a főcselekmény szál sokkal kevesebbet teszi ki a megvalósításban mint más műfajoknál
pl lehet, hogy egyszerű a lotr "fő" cselekményszála, de kiscsillió mellékág kapcsolódik hoá(utalások a hobbitra, a szilmarilokra, etc), ráadásul rengeteg a főcselekményvonalból "kiinduló" kérdésed, amikre mind választ kapsz utánajárva. Sokkal de sokkal összetettebb mint grrm történetei. Nem attól lesz komplex vmi mert 12 szereplő helyett 65 van, és fejezetenként ugrálunk ide oda...
Ezt hívják epic fantasynek, Martin meg inkább heroic fantasyt ír. És amit leírtál azt úgy nevezik, hogy worldbuilding, én meg azt írtam, hogy pont ezért elismert Tolkien. De amiatt nem akartam összehasonlítani, hogy 2 külön műfaj, ráadásul az egyik high fantasy a másik meg low de attól még amit leírtál az nem teszi hamissá amit én leírtam.
This post was edited by Rawen on Jun 23 2012 09:14am