d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev16186196206216221468Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Oct 31 2014 11:57am
Quote (ToldiSenior @ 31 Oct 2014 18:52)
offtopic

Egyébként korrigálom magam, utánaolvastam, nincs olyan IQ teszt, ami ne büntetné a blöffölést. A pszichológus csak annyit akart nekem mondani, hogy "Te ToldiSenior, hogyhogy csak 51 feladatot oldottál meg (és nem mind a 60-at)? Hogyhogy csak 127 az IQ-d és nem 160 (ha hibátlanul nyomtad volna mind a 60 kérdést)? Ezzel ma itt első lettél, de ne bízd el magad! Nem vagy tökéletes!" :) :D LoL RofL


125 feletti IQ-t mar csak specialis IQ teszttel szoktak merni, amit altalaban a Mensa adminisztral. Gondolom a katonasagban nem a Mensa verziot toltetik.

Faraszto egy troll vagy.
Member
Posts: 2,708
Joined: Feb 16 2008
Gold: 2,280.00
Oct 31 2014 12:01pm
Quote (josheide @ Oct 31 2014 06:57pm)
125 feletti IQ-t mar csak specialis IQ teszttel szoktak merni, amit altalaban a Mensa adminisztral. Gondolom a katonasagban nem a Mensa verziot toltetik.

Faraszto egy troll vagy.



szerintem egyszerűen vettek egy 60 perces IQ tesztet és adtak rá 30 percet hogy megcsináljuk. Igazából tényleg nem volt nehéz. Mondom, jelentkezz katonának és találkozol vele.

a szám (127) természetesen fiktív, nem mondtak nekem számot és ezt csak a sztori kedvéért raktam bele :) :D
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Oct 31 2014 12:04pm
Quote (josheide @ 31 Oct 2014 19:57)
125 feletti IQ-t mar csak specialis IQ teszttel szoktak merni, amit altalaban a Mensa adminisztral. Gondolom a katonasagban nem a Mensa verziot toltetik.

Faraszto egy troll vagy.


A mensa általános tesztje, amit alapból íratnak az 135-ig mér. (Másként nem tudná eldönteni, hogy lehetsz-e tag)

De amúgy a pontszám semmit nem jelent az a lényeg, hogy az eloszlás hogy van belőve.
A régi teszteken 125-150 voltak a határok, 150 kellett a tagsághoz, de most már 115-130, de ez ugyanaz csak más az eloszlás. A régi 150 ugyanúgy a best 2%-ot jelentette, ahogy most a 130 is a best 2%-ot jelenti.

Szóval van olyan eloszlású iq teszt is, ahol a 125 az csak átlagos felső határa. (ami a mostani verzióban 115-nek felel meg)

This post was edited by CyberPunk666 on Oct 31 2014 12:06pm
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Oct 31 2014 12:04pm
Quote (ToldiSenior @ 31 Oct 2014 19:01)
szerintem egyszerűen vettek egy 60 perces IQ tesztet és adtak rá 30 percet hogy megcsináljuk. Igazából tényleg nem volt nehéz.Mondom, jelentkezz katonának és találkozol vele.
a szám (127) természetesen fiktív, nem mondtak nekem számot és ezt csak a sztori kedvéért raktam bele :) :D


Katonasagban IQ tesztet csinalni olyan, mint ovodaban Harcosok klubjat szervezni....

Quote (CyberPunk666 @ 31 Oct 2014 19:04)
A mensa általános tesztje, amit alapból íratnak az 135-ig mér. (Másként nem tudná eldönteni, hogy lehetsz-e tag)

De amúgy a pontszám semmit nem jelent az a lényeg, hogy az eloszlás hogy van belőve.
A régi teszteken 125-150 voltak a határok, 150 kellett a tagsághoz, de most már 115-130, de ez ugyanaz csak más az eloszlás. A régi 150 ugyanúgy a best 2%-ot jelentette, ahogy most a 130 is a best 2%-ot jelenti.


true dat, en most igy fejbol csak a 24 eves korosztalyig bezarolagos online tesztjuknek a hatarait tudtam. Afelett kell bemenni es szemelyesen komolyabb tesztet irni.

De igazabol tok mind1, foloslegesen pazaroljuk a karaktert Toldira.

This post was edited by josheide on Oct 31 2014 12:06pm
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Oct 31 2014 12:10pm
Quote (ToldiSenior @ 31 Oct 2014 20:01)
szerintem egyszerűen vettek egy 60 perces IQ tesztet és adtak rá 30 percet hogy megcsináljuk. Igazából tényleg nem volt nehéz. Mondom, jelentkezz katonának és találkozol vele.

a szám (127) természetesen fiktív, nem mondtak nekem számot és ezt csak a sztori kedvéért raktam bele :) :D


Mondjuk egy iq teszt a standardizálás miatt sok millió forint és rendszeresen standardizálni kell, hogy belőhessék az átlagot 100-ra.
Esetleg kiszervezett mensa tesztet már lehet csinálni normálisan is, de ők meg rendesen csinálnák végig, nem ilyen elbaszottan.


Egyébként vannak olyan iq tesztek ahol a feladatok mennyisége úgy van belőve, hogy lehetetlen végigcsinálni, de azok ilyen több órás tesztek, ahol azt is mérik, hogy mennyire fáradsz és tudsz koncentrálni, nem fél-egy órás.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Oct 31 2014 12:12pm
Quote (josheide @ 31 Oct 2014 20:04)
Katonasagban IQ tesztet csinalni olyan, mint ovodaban Harcosok klubjat szervezni....



true dat, en most igy fejbol csak a 24 eves korosztalyig bezarolagos online tesztjuknek a hatarait tudtam. Afelett kell bemenni es szemelyesen komolyabb tesztet irni.

De igazabol tok mind1, foloslegesen pazaroljuk a karaktert Toldira.


Szerintem az a diákteszt el van baszva. Annyira nevetségesen könnyű, hogy szerintem direkt ilyen csalinak van berakva, hogy írj rendeset pénzért.
Elvileg variálja a feladatokat a szinted szerint, én többször kitöltöttem és mindig szinte ugyanaz a megoldás menete, csak mások mondjuk a geometriai formák meg ilyenek. Az elv ami mentén gondolkodni kell az viszont nagyon egysíkú.
Tudod-e értelmezni ugyanazt a feladatot kör helyett háromszöggel. Kb ilyen érzésem volt végig.

Az a teszt egyáltalán nem jött be.

Egyszer majd elmegyek és megírom a rendes tesztjüket, de az remélem nem ilyen fos, mint az a diákos verzió.

This post was edited by CyberPunk666 on Oct 31 2014 12:13pm
Member
Posts: 34,954
Joined: May 17 2006
Gold: 0.00
Oct 31 2014 12:14pm
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Oct 31 2014 12:16pm
Nekem 110 korul van az iqm, nektek mennyi? Btw van egy ismerosom aki 145-155 szokott elerni teszteken
Member
Posts: 34,954
Joined: May 17 2006
Gold: 0.00
Oct 31 2014 12:19pm
Quote (anyd @ 31 Oct 2014 19:16)
Nekem 110 korul van az iqm, nektek mennyi? Btw van egy ismerosom aki 145-155 szokott elerni teszteken


nekem 69
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Oct 31 2014 12:19pm
Quote (anyd @ 31 Oct 2014 19:16)
Nekem 110 korul van az iqm, nektek mennyi? Btw van egy ismerosom aki 145-155 szokott elerni teszteken


En sose mertem. Felek, hogy kiderulne rolam, hogy atlag alatt vagyok.
Go Back To Magyar Topic List
Prev16186196206216221468Next
Add Reply New Topic New Poll