Quote (ToldiSenior @ Oct 31 2014 01:53pm)
Ez offtopic, bocs, de ha valaki katonai alkalmasságvizsgálatra megy és az IQ tesztig eljut, akkor blöfföljön bátran, mert a pszichológussal való beszélgetésből számomra az derült ki, hogy a rossz válaszok nem érnek mínusz pontot (tehát nem USA teszt típus)
Mert van harminc perced hatvan feladatra, tehát kb fél perc/megoldás átlagtempóval kell(ene) haladnod. Az eleje persze nagyon könnyű (alsótagozatos matektudás-szintű számsorok, lineáris, mértani stb) aztán már jönnek a komolyabb feladatok (mindenhol van asszem 6 vagy 8 megoldás, tehát mechanikusan javítható, csak karikázni kell, nem kell sehova írni még szavakat sem). De a végén van pár szöveges feladat, amit végigolvasni is több, mint fél perc, és nincs nálad plusz papír, mindent fejben kell számolni, szóval szerintem lehetetlen megcsinálni, hibátlan csak az lehet, aki szerencsésen blöfföl...
a régi katonai IQ tesztet (sorozás anno 2000. április 11.) meg lehetett csinálni hibátlanra, mert volt rá elég idő... emlékeim szerint kb ugyanennyi feladat volt, kb ugyanilyenek,de egy egész óra volt rá... Ismerőseim közül párnak megmondta a pszichológus a kielemzéskor, hogy gratulál, mert hibátlan lett...
This post was edited by ToldiSenior on Oct 31 2014 07:00am