d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev16116126136146151468Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Oct 30 2014 12:55pm
Quote (Cpt_Ghost @ 30 Oct 2014 20:15)
de amugy en elso kezbol latom, hogy nagyjabol hogy neznek ki ezek a deviza hitelek
gecire nem letfontossagu dologra ment a legtobb, ilyenek hogy auto meg mittomen, ha forint alapu hitelt nem tudja megfizetni akkor nem tudom minek akar venni egyaltalan, vallalja a magasabb kockazatu hitelt aztan rinyal ha belebukja, mikozben kb szerencse jatek a spekulacio, mert akarhogyis aki deviza hitelt vesz fel, az bizony spekulal.
Az a baj, hogy nagyon regre nyulik vissza, hogy miert keptelenek a magyar emberek a hiteleket normalisan kezelni, es tobbek kozott ezert tartunk ott ahol, jo lenne mar megtanulnia az embereknek, hogy ez hogy mukodik, tokeletes tanulo penz lett volna hagyni oket ehenhalni, de igy meg azt fogjak megtanulni az emberek, hogy a csunya rossz bank milyen gonosz es majd viktor megved.


de akkor felmerül a kérdés hogy
és akkor mivan?
én is elsö kézböl láttam
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Oct 30 2014 01:24pm
Quote (sylke @ 30 Oct 2014 19:55)
de akkor felmerül a kérdés hogy
és akkor mivan?
én is elsö kézböl láttam


meg mindig birosagi vegrehajto faterom es ilyen emberek az ugyfelei tobbnyire
szerintem barkinel tobbet latok ilyet innen
Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
Oct 30 2014 01:32pm
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Oct 30 2014 01:35pm
Quote (sylke @ Oct 30 2014 07:55pm)
de akkor felmerül a kérdés hogy
és akkor mivan?
én is elsö kézböl láttam


Syl nem tudom hogy mit nem ertesz azon h nem a hitellel van a baj hanem azokkal akik az arfolyammal spekulaltak alacsony torleszto reszletre, es most nem vallaljak a felelosseget.
azok akik forint alapu hitelt vettek fel, vagy fizettek arfolyam gatat nem spekulaltak es nem is adosodtak el.
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Oct 30 2014 01:36pm
Quote (Cpt_Ghost @ 30 Oct 2014 21:24)
meg mindig birosagi vegrehajto faterom es ilyen emberek az ugyfelei tobbnyire
szerintem barkinel tobbet latok ilyet innen


és akkor ez azt jelenti hogy _mindenki_ ezt csinálta vagy mi
még mindig senkit nem érdekel hogy te hány példát láttál, lehet hogy 20x annyian meg az ellenpélda

erre az utolso mondatra igazán büszke vagyok
igyis hagyom szerintem

This post was edited by sylke on Oct 30 2014 01:37pm
Member
Posts: 23,789
Joined: May 23 2006
Gold: 70,255.00
Oct 30 2014 01:40pm
Quote (Cpt_Ghost @ 30 Oct 2014 20:15)
de amugy en elso kezbol latom, hogy nagyjabol hogy neznek ki ezek a deviza hitelek
gecire nem letfontossagu dologra ment a legtobb, ilyenek hogy auto meg mittomen, ha forint alapu hitelt nem tudja megfizetni akkor nem tudom minek akar venni egyaltalan, vallalja a magasabb kockazatu hitelt aztan rinyal ha belebukja, mikozben kb szerencse jatek a spekulacio, mert akarhogyis aki deviza hitelt vesz fel, az bizony spekulal.
Az a baj, hogy nagyon regre nyulik vissza, hogy miert keptelenek a magyar emberek a hiteleket normalisan kezelni, es tobbek kozott ezert tartunk ott ahol, jo lenne mar megtanulnia az embereknek, hogy ez hogy mukodik, tokeletes tanulo penz lett volna hagyni oket ehenhalni, de igy meg azt fogjak megtanulni az emberek, hogy a csunya rossz bank milyen gonosz es majd viktor megved.


azt mégsem látod hogy nem a devizahitel miatti spekulációval volt a fő probléma, hanem hogy azon felül még ráraktak a bankok minden hitelre/törlesztőre egy csomó extraprofitot
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Oct 30 2014 02:00pm
Quote (dihep @ 30 Oct 2014 20:40)
azt mégsem látod hogy nem a devizahitel miatti spekulációval volt a fő probléma, hanem hogy azon felül még ráraktak a bankok minden hitelre/törlesztőre egy csomó extraprofitot


ezek csak egy kis töredéke ennek az egész történetnek, nem? fix árfolyam, ..
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Oct 30 2014 02:02pm
Quote (dihep @ 30 Oct 2014 20:40)
azt mégsem látod hogy nem a devizahitel miatti spekulációval volt a fő probléma, hanem hogy azon felül még ráraktak a bankok minden hitelre/törlesztőre egy csomó extraprofitot


Mi az hogy extraprofit ?
Member
Posts: 17,322
Joined: Apr 29 2007
Gold: 26.00
Oct 30 2014 02:09pm
Quote (dihep @ 30 Oct 2014 20:40)
azt mégsem látod hogy nem a devizahitel miatti spekulációval volt a fő probléma, hanem hogy azon felül még ráraktak a bankok minden hitelre/törlesztőre egy csomó extraprofitot


Ja mert a bankok ilyen gonosz gecik. Nem is pista bácsi volt fogyatékos aki nem olvasta el a szerződését, nem gondolt bele, hogy egy 5 év múlva mennyit fog érni a magyar forint. Emlékszem még amikor fősulira jártam, jelentkeztem egy ilyen "független pénzügyi tanácsadó" melóra. Az első előadásnál kijöttem annál a résznél amikor elhangzott, hogy a svájci frank alapú hitel milyen jó mert alacsony a kamat és majd kevesebb forint lesz a chf mert a magyar gazdaság meg fog erősödni. Ez 2006-ban volt.

Az meg megint más téma, hogy hányan vettek +3 lakást, hogy majd milyen fasza lesz ilyen olcsón hozzájutni. Tök jó, hogy most ezt a pár balfaszt próbálják "megmenteni".
Member
Posts: 56
Joined: Oct 25 2014
Gold: 0.00
Oct 30 2014 03:05pm
Szebb jövőt testvérem.
Go Back To Magyar Topic List
Prev16116126136146151468Next
Add Reply New Topic New Poll