d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev16106116126136141468Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Oct 30 2014 08:56am
Quote (TuskesVanek @ 30 Oct 2014 15:17)
igen, látta
megkérdezte, hogy mennyire lehet risky, és kapott egy válasz, hogy maximum ennyi és annyi százalék
gondolod, ha előre tudja, hogy kétszer annyi lesz a havi törlesztője, akkor belevág?

amúgy a mi rokonságunkban is vannak érintettek, azért ismerem a témát


nyílvánvalóan ez nincsen benne a pakiban... azért tízszer kedvezőbb mint a nem deviza alapú hitel, mert nincsenek rizikói

megyek is, mindjárt beteszek egy kis pénzt valami jó kis risk-free alapba, hiszen ezeknek akár 40% hozama is lehet -- havonta.
Member
Posts: 4,000
Joined: Mar 11 2014
Gold: 0.05
Oct 30 2014 08:58am
Quote (Anarkin @ Oct 30 2014 03:56pm)
nyílvánvalóan ez nincsen benne a pakiban... azért tízszer kedvezőbb mint a nem deviza alapú hitel, mert nincsenek rizikói

megyek is, mindjárt beteszek egy kis pénzt valami jó kis risk-free alapba, hiszen ezeknek akár 40% hozama is lehet -- havonta.

Member
Posts: 49,980
Joined: Jul 1 2008
Gold: 13,000.00
Oct 30 2014 09:00am
Quote (Anarkin @ Oct 30 2014 02:28pm)
azt adóztatják amit ezerrel tolnak, nem?

mindenen van adó, sms-en is, gondolom az is haladásellenes?
The max is 160 characters, and one character equals one byte of data. Great. In other words, if AT&T charged data downloads at the rate they charge text messages downloading 1MB of data would cost you $1,310.72.

facebook, skype, hangouts; külföldön: viber, whatsapp (északon az emberek 80%-a whatsappol), anyámkínja

"senki" sem smsezik már, várható volt
lassan már telefonálni sem fogunk (fenti külföldi példa), és a tcom cégek szépen lassan internet providerek lesznek a távoli jövőben

én konkrétan leszarom, akkora profitjuk van ezeknek a cégeknek hogy nem sajnálom őket ha az csökken 3%-al
ráadásul jön a DIGI is, kétszer olcsóbb lesz mint akármelyik + amúgy is azzal fog mind a 4 cég marketingelni, hogy konkrétan ők nem drágultak


engem sokkal inkább felbasz a devizahitel, mert amikor egy idióta barom aláír valamit, azt ne másokkal fizettessék már ki

de persze ez csak én vagyok, nem értek hozzá


azert at&t-vel nem kell peldalozni
legzsidobb tarsasag a vilagon
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Oct 30 2014 09:45am
Quote (Anarkin @ 30 Oct 2014 15:28)
azt adóztatják amit ezerrel tolnak, nem?

mindenen van adó, sms-en is, gondolom az is haladásellenes?
The max is 160 characters, and one character equals one byte of data. Great. In other words, if AT&T charged data downloads at the rate they charge text messages downloading 1MB of data would cost you $1,310.72.

facebook, skype, hangouts; külföldön: viber, whatsapp (északon az emberek 80%-a whatsappol), anyámkínja

"senki" sem smsezik már, várható volt
lassan már telefonálni sem fogunk (fenti külföldi példa), és a tcom cégek szépen lassan internet providerek lesznek a távoli jövőben

én konkrétan leszarom, akkora profitjuk van ezeknek a cégeknek hogy nem sajnálom őket ha az csökken 3%-al
ráadásul jön a DIGI is, kétszer olcsóbb lesz mint akármelyik + amúgy is azzal fog mind a 4 cég marketingelni, hogy konkrétan ők nem drágultak


engem sokkal inkább felbasz a devizahitel, mert amikor egy idióta barom aláír valamit, azt ne másokkal fizettessék már ki

de persze ez csak én vagyok, nem értek hozzá


ja, mer az életben nem történhetnek olyan szar dolgok ami miatt hitelt kell felvenned
rite
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Oct 30 2014 09:57am
Quote (sylke @ Oct 30 2014 03:45pm)
ja, mer az életben nem történhetnek olyan szar dolgok ami miatt hitelt kell felvenned
rite


erről nekem speciel az a véleményem, már amit a környezetembe láttam ( szüleim ismerősei) ,hogy 2-4. házat vettek hitelből aztán kezdett el sírni a szájuk amikor jött a fos, de én is azt nézetett vallom ,hogy amikor felveszi a hitelt ne azt érezze hogy a bank az span azért ad.
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Oct 30 2014 10:20am
Quote (sylke @ 30 Oct 2014 16:45)
ja, mer az életben nem történhetnek olyan szar dolgok ami miatt hitelt kell felvenned
rite


ki mondta hogy nem..

amúgy amiről beszélünk az miben is más mint a forex?
vagy csak én olvasom el háromszor még a telekomos szerződést is, amit két évre kötök és 7000 forintról szól?

ja, én is megszívhattam volna, de akkor se a bank irányítja az árfolyamokat
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Oct 30 2014 11:39am
Quote (rapiddani @ 30 Oct 2014 17:57)
erről nekem speciel az a véleményem, már amit a környezetembe láttam ( szüleim ismerősei) ,hogy 2-4. házat vettek hitelből aztán kezdett el sírni a szájuk amikor jött a fos, de én is azt nézetett vallom ,hogy amikor felveszi a hitelt ne azt érezze hogy a bank az span azért ad.


ja, de nem mindenki ezér vesz fel hitelt
aztán ez az anarkin féle mentalitás hogy HÁ MINEK VESZ FEL HITELT GECO HA BESZOPHATJA LOLOL eléggé kiakaszto tud lenni
kissé korlátolt a gyerek :S
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Oct 30 2014 12:15pm
Quote (sylke @ 30 Oct 2014 18:39)
ja, de nem mindenki ezér vesz fel hitelt
aztán ez az anarkin féle mentalitás hogy HÁ MINEK VESZ FEL HITELT GECO HA BESZOPHATJA LOLOL eléggé kiakaszto tud lenni
kissé korlátolt a gyerek :S


de amugy en elso kezbol latom, hogy nagyjabol hogy neznek ki ezek a deviza hitelek
gecire nem letfontossagu dologra ment a legtobb, ilyenek hogy auto meg mittomen, ha forint alapu hitelt nem tudja megfizetni akkor nem tudom minek akar venni egyaltalan, vallalja a magasabb kockazatu hitelt aztan rinyal ha belebukja, mikozben kb szerencse jatek a spekulacio, mert akarhogyis aki deviza hitelt vesz fel, az bizony spekulal.
Az a baj, hogy nagyon regre nyulik vissza, hogy miert keptelenek a magyar emberek a hiteleket normalisan kezelni, es tobbek kozott ezert tartunk ott ahol, jo lenne mar megtanulnia az embereknek, hogy ez hogy mukodik, tokeletes tanulo penz lett volna hagyni oket ehenhalni, de igy meg azt fogjak megtanulni az emberek, hogy a csunya rossz bank milyen gonosz es majd viktor megved.
Member
Posts: 17,322
Joined: Apr 29 2007
Gold: 26.00
Oct 30 2014 12:23pm
2 haverom is CHF alapú hitelt fizet. Egyikük Bern mellett vett lakást, a másik meg Zürich környékén. Nem panaszkodnak.
Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
Oct 30 2014 12:24pm
Quote (ace07 @ 30 Oct 2014 20:23)
2 haverom is CHF alapú hitelt fizet. Egyikük Bern mellett vett lakást, a másik meg Zürich környékén. Nem panaszkodnak.


huehue
Go Back To Magyar Topic List
Prev16106116126136141468Next
Add Reply New Topic New Poll