d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev16016026036046051468Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Oct 28 2014 04:29pm
Quote (beni @ 28 Oct 2014 23:28)
A röghözkötésnél már pontosan nem is tudom, hogy mik voltak a feltételek, viszont nekem azzal az volt a bajom, hogy mi van azzal aki 3 évre kimegy Angliába Phd-zni, de aztán visszajönne.


A vegzest koveto 20 evbol valami 5 evet kellett volna Mo-n tolteni ?
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Oct 28 2014 04:30pm
Quote (josheide @ Oct 28 2014 11:29pm)
A vegzest koveto 20 evbol valami 5 evet kellett volna Mo-n tolteni ?


Nem tűnik horrornak. Mondjuk az orvosoknál még mindig probléma, hogy megszerzi a szakvizsgát 5 év alatt és kimegy, de ezt máshogy (fizetéssel, munkakörülmények javításával) gondolnám megvalósíthatónak.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Oct 28 2014 04:32pm
Quote (beni @ 29 Oct 2014 00:24)
Igen, kurva magasak az adók. Amerikában 7-8% az áfa (államonként változik), amihez képest vicces ez a 27%. Az alacsony fizetésű meg valóban szívott az egykulcsossal. Szó volt róla, hogy azt majd kompenzálják, de nem tudom ezzel mi lett.


Igen, de melyik a fontosabb?

A 200k nettó legyen 220, vagy a 70k legyen 75k?

Én ennek bevezetésekor a kompenzálással megbízott ember alatt dolgoztam kettő-három szinttel.
Ennek a biztosa rogán volt.

A gyakorlatban a következő zajlott.

Első hónapban, mindenki egy ilyen 10k-val kevesebbet kapott. Szóltak, hogy jelentse mindenki, hogy mekkora a változás a bérében. Majd a következő hónapban volt, akinek 10, volt akinek 5-10k között volt kevesebb.
Kb 4-5 hónap alatt lett mindenkinek annyi a fizetése, mint azt megelőzően. Persze a közben bebukott pénzt nem kaptuk meg.

Aztán meg rendesen hülyének is néztek minket. Odaül valaki és kiszámolja, hogy mennyit kell adniuk és abból mennyi jön ki. Ezt a jelentsük mennyivel lett kevesebb dolgot csak valami nagyon hülye hiszi el. Ez rogán alatt közvetlenül aki annak a biztosa volt, hogy senki ne kapjon kevesebbet.

Simán csak lenyúltak egy rakat lóvéval, lévén egy csomóan voltunk.
Ofc rogán egyik rokona volt a főnököm. Nem sokat dolgozott, mindent a titkára intézett, de annyira, hogy a titkárnak volt titkárnője, mert tulajdonképpen ő végzett el minden munkát, csak a rogán rokon felvette az igazgatói fizetést, meg aláírta, mait csak ő írhatott alá.

Fideszes korrupció testközelből.

This post was edited by CyberPunk666 on Oct 28 2014 04:33pm
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Oct 28 2014 04:33pm
Quote (beni @ 28 Oct 2014 23:30)
Nem tűnik horrornak. Mondjuk az orvosoknál még mindig probléma, hogy megszerzi a szakvizsgát 5 év alatt és kimegy, de ezt máshogy (fizetéssel, munkakörülmények javításával) gondolnám megvalósíthatónak.


Ha kimegy akkor meg fizet, de csak 20 ev mulva...

Szoval ahhoz kepest hogy teljesen az allam allta volna a kepzest nem kertek sokat.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Oct 28 2014 04:39pm
Quote (CyberPunk666 @ Oct 28 2014 11:32pm)
Igen, de melyik a fontosabb?

A 200k nettó legyen 220, vagy a 70k legyen 75k?

Én ennek bevezetésekor a kompenzálással megbízott ember alatt dolgoztam kettő-három szinttel.
Ennek a biztosa rogán volt.

A gyakorlatban a következő zajlott.

Első hónapban, mindenki egy ilyen 10k-val kevesebbet kapott. Szóltak, hogy jelentse mindenki, hogy mekkora a változás a bérében. Majd a következő hónapban volt, akinek 10, volt akinek 5-10k között volt kevesebb.
Kb 4-5 hónap alatt lett mindenkinek annyi a fizetése, mint azt megelőzően. Persze a közben bebukott pénzt nem kaptuk meg.

Aztán meg rendesen hülyének is néztek minket. Odaül valaki és kiszámolja, hogy mennyit kell adniuk és abból mennyi jön ki. Ezt a jelentsük mennyivel lett kevesebb dolgot csak valami nagyon hülye hiszi el. Ez rogán alatt közvetlenül aki annak a biztosa volt, hogy senki ne kapjon kevesebbet.

Simán csak lenyúltak egy rakat lóvéval, lévén egy csomóan voltunk.
Ofc rogán egyik rokona volt a főnököm. Nem sokat dolgozott, mindent a titkára intézett, de annyira, hogy a titkárnak volt titkárnője, mert tulajdonképpen ő végzett el minden munkát, csak a rogán rokon felvette az igazgatói fizetést, meg aláírta, mait csak ő írhatott alá.

Fideszes korrupció testközelből.


Igen, anno én is átéreztem azt, hogy 90ből 5 ezer jobban tud fájni, mint egy tehetősebbnek ennyi nyereség. Viszont összességében, társadalmi szinten vagy minden szempontot mérlegelve úgy érzed, hogy nem lett jobb a helyzet?
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Oct 28 2014 04:49pm
Quote (beni @ 29 Oct 2014 00:39)
Igen, anno én is átéreztem azt, hogy 90ből 5 ezer jobban tud fájni, mint egy tehetősebbnek ennyi nyereség. Viszont összességében, társadalmi szinten vagy minden szempontot mérlegelve úgy érzed, hogy nem lett jobb a helyzet?


Szerintem rosszabbul élünk, mint 4-6 éve.
Az árak sokkal gyorsabban nőttek, mint a fizetések.

A tehetséges, sikeres, szorgalmas ismerőseim java külföldön van, a buta és lusta, meg vagy el sem ment, vagy visszakényszerült.
Az ismeretségi körömben Görögország, Csehország, Norvégia, Anglia, USA, Ausztrália, Németország, Ausztria, Szlovákia mind szerepel a listán, ahová olyanok mentek, akik besokalltak itt.
Van köztük mérnök, orvos, bölcsész, programozó, buszsofőr, életművész, sikeres vállalkozó, pincér...
Egyik sem akar visszajönni. Még Prágából sem, meg Szlovákiából sem. Szóval nem kell még a nyugati gazdagság sem mindegyiknek.


Igen, rosszabb lett, mint volt. Aki elég jó, azoknak nagy része elmegy. Aki meg nem elég jó hozzá, az itt reked. Hiába van elkötelezett tehetség. A hígulás, akkor is bekövetkezik.


Alapvetően nem vagyok rasszista, de nem lehet nem észrevenni, hogy egyre több az a sztereotip cigány (nem tanul, nem dolgozik, igénytelen).
Szemmel láthatóan jelentősen megnőtt az arányuk, és pont most nőtt fel az első igazán durva generációjuk. A rendszer váltás utáni gyerekgyártás futószalagon, mostanra nőtt fel, és már megszületett a harmadik generáció 25 év alatt.

This post was edited by CyberPunk666 on Oct 28 2014 04:55pm
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Oct 28 2014 04:59pm
Quote (CyberPunk666 @ Oct 28 2014 11:49pm)
Szerintem rosszabbul élünk, mint 4-6 éve.
Az árak sokkal gyorsabban nőttek, mint a fizetések.

A tehetséges, sikeres, szorgalmas ismerőseim java külföldön van, a buta és lusta, meg vagy el sem ment, vagy visszakényszerült.
Az ismeretségi körömben Görögország, Csehország, Norvégia, Anglia, USA, Ausztrália, Németország, Ausztria, Szlovákia mind szerepel a listán, ahová olyanok mentek, akik besokalltak itt.
Van köztük mérnök, orvos, bölcsész, programozó, buszsofőr, életművész, sikeres vállalkozó, pincér...
Egyik sem akar visszajönni. Még Prágából sem, meg Szlovákiából sem. Szóval nem kell még a nyugati gazdagság sem mindegyiknek.


Igen, rosszabb lett, mint volt. Aki elég jó, azoknak nagy része elmegy. Aki meg nem elég jó hozzá, az itt reked. Hiába van elkötelezett tehetség. A hígulás, akkor is bekövetkezik.


Ez nem vitás, hogy külföldön jobb a fizetés meg az életszínvonal és nálunk minden buzi drága. Én csak abban nem vagyok biztos, hogy ez a fidesz hibája, illetve hogy gyorsabb e a drágulás üteme, mint a fizetés emelkedésének mértéke. Ezt amúgy mire alapozod? Vagy csak általános elégedetlenség érzet?

Az infláció alacsony eléggé és az egy fogyasztói kosárhoz kötődik. Nyilván benne van a cukor meg a rezsi (ami ezért vagy azért olcsó) de mondjuk a redőnybeszerelés költsége nincs, szóval nyilván nem teljeskörű, de mi olyan van, ami indokolatlanul megdrágult?
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Oct 28 2014 05:04pm
Quote (beni @ 29 Oct 2014 00:59)
Ez nem vitás, hogy külföldön jobb a fizetés meg az életszínvonal és nálunk minden buzi drága. Én csak abban nem vagyok biztos, hogy ez a fidesz hibája, illetve hogy gyorsabb e a drágulás üteme, mint a fizetés emelkedésének mértéke. Ezt amúgy mire alapozod? Vagy csak általános elégedetlenség érzet?

Az infláció alacsony eléggé és az egy fogyasztói kosárhoz kötődik. Nyilván benne van a cukor meg a rezsi (ami ezért vagy azért olcsó) de mondjuk a redőnybeszerelés költsége nincs, szóval nyilván nem teljeskörű, de mi olyan van, ami indokolatlanul megdrágult?


Én azt látom, hogy az étel drágább lett jelentősen. Ha a mindennapi életet nézzük ezt érzem. Tudom, hogy vannak ilyen fogyasztói kosarak, nem tudom pontosan mit mérnek, de szerintem például a hús ára sokat emelkedett az elmúlt években.
Az olcsóbb húsok, főleg, tehát pont a minimum ár az ami a legtöbbet. Vagy a felvágottak.
Illetve, amit még követek az az elektronikai cikkek ára, ott nagyon durván felmentek az árak a magas euro és dollár miatt.

A fidesz meg amúgy nem egyedüli hibás az alaphelyzetben, de abban hibás, hogy a 2/3-as többségét meg sem próbálta arra felhasználni, hogy jó legyen.

This post was edited by CyberPunk666 on Oct 28 2014 05:05pm
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Oct 28 2014 05:08pm
Quote (CyberPunk666 @ Oct 29 2014 12:04am)
Én azt látom, hogy az étel drágább lett jelentősen. Ha a mindennapi életet nézzük ezt érzem. Tudom, hogy vannak ilyen fogyasztói kosarak, nem tudom pontosan mit mérnek, de szerintem például a hús ára sokat emelkedett az elmúlt években.
Az olcsóbb húsok, főleg, tehát pont a minimum ár az ami a legtöbbet. Vagy a felvágottak.
Illetve, amit még követek az az elektronikai cikkek ára, ott nagyon durván felmentek az árak a magas euro és dollár miatt.

A fidesz meg amúgy nem egyedüli hibás az alaphelyzetben, de abban hibás, hogy a 2/3-as többségét meg sem próbálta arra felhasználni, hogy jó legyen.


Mit kellett volna tenni?

Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Oct 28 2014 05:11pm
Quote (beni @ 29 Oct 2014 00:08)
Mit kellett volna tenni?


Kicsit kiszamithatobb politikat folytathattak volna.
Go Back To Magyar Topic List
Prev16016026036046051468Next
Add Reply New Topic New Poll