d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Unconditional Basic Income > Feltetel Nelkuli Alapjovedelem
Prev15678918Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 31,127
Joined: May 29 2006
Gold: 22,978.27
Trader: Trusted
Nov 21 2014 04:24pm
Quote (josheide @ 22 Nov 2014 00:15)
Ismetlem onmagam, de...

Ne ugy gondolj az alapjovedelemre mint egy olyan osszeg, amivel az emberek kenyelmesen elpizzakolawowozhatnak otthon. Ez egy relative kis osszeg lenne, ami az alapveto szuksegleteket biztositana, hogy az emberek az atmeneti idoszakokban konnyebben kepezzek magukat es ne kelljen minden munkalehetoseget azonnal elfogadniuk, mert kulonben ehenhalnanak....
Igy lenyegeben az emberek megkapnak a lehetoseget, hogy egy jobban fizeto, biztosabb, szamukra megfelelobb allast talaljanak.

Mig a munkanelkuli segelyt csak akkor kapod mikor nem dolgozol, ezzel szemben az alapjovedelmet akkor is kapnad ha dolgoznal. Tehat motivacios szempontbol meg elonyos is a dolog.


Amit vázolsz az egy fajta munkanélküli segély.
Ha meg dolgoznál, akkor mi szükséged lenne + alapjövedelemre? Akkor inkább emeljék meg a minimálbért. Az azért logikusabb lenne. Mert így az, aki havi 1 milliót keres ugyanúgy megkapná azt a kis összeget, mint aki a minimálbérből az éhhalál küszöbén téblábol.

Milyen motivációt nyújt valami, ami konstans? Bármilyen példát mondhatsz az élet bármely területéről.
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Nov 21 2014 04:25pm
nem olvastam el
Member
Posts: 31,127
Joined: May 29 2006
Gold: 22,978.27
Trader: Trusted
Nov 21 2014 04:27pm
Quote (RRC @ 22 Nov 2014 00:25)
nem olvastam el


Azt lett volna az igazi csoda, ha el tudod olvasni. :o
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Nov 21 2014 04:41pm
Quote (josheide @ Nov 21 2014 11:15pm)
Ismetlem onmagam, de...

Ne ugy gondolj az alapjovedelemre mint egy olyan osszeg, amivel az emberek kenyelmesen elpizzakolawowozhatnak otthon. Ez egy relative kis osszeg lenne, ami az alapveto szuksegleteket biztositana, hogy az emberek az atmeneti idoszakokban konnyebben kepezzek magukat es ne kelljen minden munkalehetoseget azonnal elfogadniuk, mert kulonben ehenhalnanak....
Igy lenyegeben az emberek megkapnak a lehetoseget, hogy egy jobban fizeto, biztosabb, szamukra megfelelobb allast talaljanak.

Mig a munkanelkuli segelyt csak akkor kapod mikor nem dolgozol, ezzel szemben az alapjovedelmet akkor is kapnad ha dolgoznal. Tehat motivacios szempontbol meg elonyos is a dolog.


ez igazabol csak az alsobb retegeken segitene(ha valaki komolyabb fizetesbol elt, lakasa, csaladja, autoja van egy kisebb osszeg alig tolja ki a tartalekait), de ez igaz a munkanelkuli segelyre is

amugy a megalazkodasos liberalis marhasagon kivul van meg indok emellett a rendszer mellett?
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 21 2014 04:47pm
Quote (RiNGiSpiLeR @ 21 Nov 2014 23:24)
Amit vázolsz az egy fajta munkanélküli segély.
Ha meg dolgoznál, akkor mi szükséged lenne + alapjövedelemre? Akkor inkább emeljék meg a minimálbért. Az azért logikusabb lenne. Mert így az, aki havi 1 milliót keres ugyanúgy megkapná azt a kis összeget, mint aki a minimálbérből az éhhalál küszöbén téblábol.

Milyen motivációt nyújt valami, ami konstans? Bármilyen példát mondhatsz az élet bármely területéről.


Aki ugy erzi nincs ilyen segelyre szuksege lemondhatna rola.

A minimalber emelese egyertelmuen torzitja a munkaeropiaci viszonyokat. Ha emelik a minimalbert emberek elvesztik az allasukat. Basic econ.

A dolog konstans jelleget pedig probald ujragondolni... Keresel mondjuk 165k -t + 35k basic income. Hirtelen munkanelkuli leszel. Ha nem lenne basic incomeod akkor a megtakaritasaidbol (ha van barmennyi) kene megelned mig talalsz egy uj munkat.
Ha nincs basic income, es nincs megtakaritasod, akkor nagy szarban vagy. Persze igenyelhetsz munkanelkuli segelyt de mint mar leirtam, az egy hosszadalmas, megalazo procedure.
Tehat kenytelen vagy gyorsan munkat talalni, meg ha az joval kevesebbet is fizet is.
Basic incomemmal legalabb valameddig kihuzod.

Mellesleg az egeszet a leggazdagabb reteg adoztatasabol fedeznek. Olyanok adoztatasabol, akinek a fogyasztasi hatarhajlandosaga elenyeszo.

Amugy asszem Piketty irt mostanaban a gazdagokrol egy erdekes szosszenetet. (soon nobeldij)

Nem hiszem, hogy sokan amellett ervelnetek, hogy nem kene jobban megadoztatni pl. a Lloyd bank CEOjat aki evi ~400.000.000 ft korul keres + evi 800.000.000 ft bonuszt tesz zsebre + reszvenyek es juttatasok.

(Amugy en is erosen szkeptiks vagyok az egesszel kapcsolatban, de szeretek vitatkozni)
Member
Posts: 42,982
Joined: Apr 14 2006
Gold: 3,000.00
Nov 21 2014 04:55pm
Quote (josheide @ Nov 21 2014 11:47pm)
Aki ugy erzi nincs ilyen segelyre szuksege lemondhatna rola.

A minimalber emelese egyertelmuen torzitja a munkaeropiaci viszonyokat. Ha emelik a minimalbert emberek elvesztik az allasukat. Basic econ.

A dolog konstans jelleget pedig probald ujragondolni... Keresel mondjuk 165k -t + 35k basic income. Hirtelen munkanelkuli leszel. Ha nem lenne basic incomeod akkor a megtakaritasaidbol (ha van barmennyi) kene megelned mig talalsz egy uj munkat.
Ha nincs basic income, es nincs megtakaritasod, akkor nagy szarban vagy. Persze igenyelhetsz munkanelkuli segelyt de mint mar leirtam, az egy hosszadalmas, megalazo procedure.
Tehat kenytelen vagy gyorsan munkat talalni, meg ha az joval kevesebbet is fizet is.
Basic incomemmal legalabb valameddig kihuzod.

Mellesleg az egeszet a leggazdagabb reteg adoztatasabol fedeznek. Olyanok adoztatasabol, akinek a fogyasztasi hatarhajlandosaga elenyeszo.

Amugy asszem Piketty irt mostanaban a gazdagokrol egy erdekes szosszenetet. (soon nobeldij)

Nem hiszem, hogy sokan amellett ervelnetek, hogy nem kene jobban megadoztatni pl. a Lloyd bank CEOjat aki evi ~400.000.000 ft korul keres + evi 800.000.000 ft bonuszt tesz zsebre + reszvenyek es juttatasok.

(Amugy en is erosen szkeptiks vagyok az egesszel kapcsolatban, de szeretek vitatkozni)


kurva irritalo, hogy nem birsz egy mondatot leirni magyarul
Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
Nov 21 2014 05:00pm
Quote (Taszilo.^ @ 21 Nov 2014 23:55)
kurva irritalo, hogy nem birsz egy mondatot leirni magyarul


anarkin2
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Nov 21 2014 05:02pm
Quote (josheide @ Nov 21 2014 11:47pm)
Aki ugy erzi nincs ilyen segelyre szuksege lemondhatna rola.

A minimalber emelese egyertelmuen torzitja a munkaeropiaci viszonyokat. Ha emelik a minimalbert emberek elvesztik az allasukat. Basic econ.

A dolog konstans jelleget pedig probald ujragondolni... Keresel mondjuk 165k -t + 35k basic income. Hirtelen munkanelkuli leszel. Ha nem lenne basic incomeod akkor a megtakaritasaidbol (ha van barmennyi) kene megelned mig talalsz egy uj munkat.
Ha nincs basic income, es nincs megtakaritasod, akkor nagy szarban vagy. Persze igenyelhetsz munkanelkuli segelyt de mint mar leirtam, az egy hosszadalmas, megalazo procedure.
Tehat kenytelen vagy gyorsan munkat talalni, meg ha az joval kevesebbet is fizet is.
Basic incomemmal legalabb valameddig kihuzod.

Mellesleg az egeszet a leggazdagabb reteg adoztatasabol fedeznek. Olyanok adoztatasabol, akinek a fogyasztasi hatarhajlandosaga elenyeszo.

Amugy asszem Piketty irt mostanaban a gazdagokrol egy erdekes szosszenetet. (soon nobeldij)

Nem hiszem, hogy sokan amellett ervelnetek, hogy nem kene jobban megadoztatni pl. a Lloyd bank CEOjat aki evi ~400.000.000 ft korul keres + evi 800.000.000 ft bonuszt tesz zsebre + reszvenyek es juttatasok.

(Amugy en is erosen szkeptiks vagyok az egesszel kapcsolatban, de szeretek vitatkozni)


en csak egy suttyo vagyok, de ennek fenyeben tegyuk a munkanelkuli segelyt gyorsabba es kevesbe megalazova?

ha megadoztatod a gazdagokat az abbol befojo pizt illik olyasmire koltetni ami az o erdekuk nem? a csorok kisegitese nem eppen az erdekuk //random senee idezet//
Member
Posts: 31,127
Joined: May 29 2006
Gold: 22,978.27
Trader: Trusted
Nov 21 2014 05:11pm
Quote (josheide @ 22 Nov 2014 00:47)
Aki ugy erzi nincs ilyen segelyre szuksege lemondhatna rola.

A minimalber emelese egyertelmuen torzitja a munkaeropiaci viszonyokat. Ha emelik a minimalbert emberek elvesztik az allasukat. Basic econ.

A dolog konstans jelleget pedig probald ujragondolni... Keresel mondjuk 165k -t + 35k basic income. Hirtelen munkanelkuli leszel. Ha nem lenne basic incomeod akkor a megtakaritasaidbol (ha van barmennyi) kene megelned mig talalsz egy uj munkat.
Ha nincs basic income, es nincs megtakaritasod, akkor nagy szarban vagy. Persze igenyelhetsz munkanelkuli segelyt de mint mar leirtam, az egy hosszadalmas, megalazo procedure.
Tehat kenytelen vagy gyorsan munkat talalni, meg ha az joval kevesebbet is fizet is.
Basic incomemmal legalabb valameddig kihuzod.

Mellesleg az egeszet a leggazdagabb reteg adoztatasabol fedeznek. Olyanok adoztatasabol, akinek a fogyasztasi hatarhajlandosaga elenyeszo.

Amugy asszem Piketty irt mostanaban a gazdagokrol egy erdekes szosszenetet. (soon nobeldij)

Nem hiszem, hogy sokan amellett ervelnetek, hogy nem kene jobban megadoztatni pl. a Lloyd bank CEOjat aki evi ~400.000.000 ft korul keres + evi 800.000.000 ft bonuszt tesz zsebre + reszvenyek es juttatasok.

(Amugy en is erosen szkeptiks vagyok az egesszel kapcsolatban, de szeretek vitatkozni)


Persze, hogy a minimálbér emelés torzít és az állások elvesztéséhez vezet egy bizonyos %-ban, de abba gondolj bele, hogy ha a felnőtt lakosság minden hónapban kapna + 30k huf-ot (ami nem elég semmire) alapjövedelemként, akkor az az államháztartásból havi szinten 240 000 000 000 (240 milliárd) forintot vonna el, ami éves szinten 2 880 mrd ft. Ami majd' 10%-a Magyarország GDP-jének. Ezt kinek az adójából tudnád kigazdálkodni? :D

Magyarország gazdasága tutira nem bírná ki. Az, hogy egy nagyon erős iparral vagy irdatlan mennyiségű ásványkinccsel rendelkező ország gazdasága miként tolerálná, az más kérdés (lásd: Dubaj, ahol asszem van alapjövedelem, de hát nahh...)
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Nov 21 2014 05:13pm
Quote (josheide @ 21 Nov 2014 23:47)
Aki ugy erzi nincs ilyen segelyre szuksege lemondhatna rola.

A minimalber emelese egyertelmuen torzitja a munkaeropiaci viszonyokat. Ha emelik a minimalbert emberek elvesztik az allasukat. Basic econ.

A dolog konstans jelleget pedig probald ujragondolni... Keresel mondjuk 165k -t + 35k basic income. Hirtelen munkanelkuli leszel. Ha nem lenne basic incomeod akkor a megtakaritasaidbol (ha van barmennyi) kene megelned mig talalsz egy uj munkat.
Ha nincs basic income, es nincs megtakaritasod, akkor nagy szarban vagy. Persze igenyelhetsz munkanelkuli segelyt de mint mar leirtam, az egy hosszadalmas, megalazo procedure.
Tehat kenytelen vagy gyorsan munkat talalni, meg ha az joval kevesebbet is fizet is.
Basic incomemmal legalabb valameddig kihuzod.

Mellesleg az egeszet a leggazdagabb reteg adoztatasabol fedeznek. Olyanok adoztatasabol, akinek a fogyasztasi hatarhajlandosaga elenyeszo.

Amugy asszem Piketty irt mostanaban a gazdagokrol egy erdekes szosszenetet. (soon nobeldij)

Nem hiszem, hogy sokan amellett ervelnetek, hogy nem kene jobban megadoztatni pl. a Lloyd bank CEOjat aki evi ~400.000.000 ft korul keres + evi 800.000.000 ft bonuszt tesz zsebre + reszvenyek es juttatasok.

(Amugy en is erosen szkeptiks vagyok az egesszel kapcsolatban, de szeretek vitatkozni)


én ebből csak azt szűrtem le hogy toljuk át a pénzt attól aki napi 16 órát dolgozik annak aki napi 16 órát wowozik
milyen remek ötlet :D!

bold: két hétig, amíg megjön a számlák fele?
Go Back To Magyar Topic List
Prev15678918Next
Add Reply New Topic New Poll