d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Önfeláldozásos Poll > And
Prev156789Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 20 2014 03:03pm
Quote (RiNGiSpiLeR @ 20 Nov 2014 23:01)
Nagyon szívesen! ^_^

Akváriumot is kérsz hozzá? :)


Inkabb egy kemot.
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Nov 20 2014 03:03pm
Quote (RiNGiSpiLeR @ Nov 20 2014 09:01pm)
Nagyon szívesen! ^_^

Akváriumot is kérsz hozzá? :)


pls stop
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Nov 20 2014 03:16pm
Quote (RiNGiSpiLeR @ Nov 20 2014 07:09pm)
Jó, de miért tartják az emberek ennyire fontosnak a saját létüket?
Régebben az emberek hazájukért/családjukért vagy akár egy barátjukért/bajtársukért is simán bármikor eldobták mindenük, ami volt (az életüket), mert igazából senkinek sincs több mint saját maga, de persze az érzés lehet opcionális...


Hülye kérdés, de miért fontos 1 millió másik ember élete?

Quote (RiNGiSpiLeR @ Nov 20 2014 07:59pm)
Jó, de miért számít jobban két érzelmileg hozzád közelebb álló ember élete, mint más 999,998 emberé?


Ha kipusztul a kertedben lévő tuja azt is jobban megkönnyezed, mint a hírekben hallott kínai tömegszerencsétlenséget.

This post was edited by beni on Nov 20 2014 03:18pm
Member
Posts: 31,126
Joined: May 29 2006
Gold: 23,175.02
Trader: Trusted
Nov 20 2014 03:39pm
Quote (beni @ 20 Nov 2014 23:16)
Hülye kérdés, de miért fontos 1 millió másik ember élete?



Ha kipusztul a kertedben lévő tuja azt is jobban megkönnyezed, mint a hírekben hallott kínai tömegszerencsétlenséget.


Te így gondolod, de vannak olyan emberek, akik ha hallanak egy hírt, hogy szökőár/földrengés, stb. történt valahol, akkor mindent hátrahagyva mennek és segítenek. Afrikában tevékenykedő segélyszervezet dolgozóiról nem is beszélve. Sokan kockáztatják az életüket is akár azért, hogy más embertársukon segítsenek. Sokszor csak néhány emberért, nem 1 millióért... Szerintem az emberiség túlnyomó része túl sok jelentőséget tulajdonít saját maga létezésének és leginkább csak az önös érdekek hajtják. Valahol ezért tart ott a világ most ahol.

This post was edited by RiNGiSpiLeR on Nov 20 2014 03:40pm
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Nov 20 2014 03:41pm
Quote (RiNGiSpiLeR @ Nov 20 2014 10:39pm)
Te így gondolod, de vannak olyan emberek, akik ha hallanak egy hírt, hogy szökőár/földrengés, stb. történt valahol, akkor mindent hátrahagyva mennek és segítenek. Afrikában tevékenykedő segélyszervezet dolgozóiról nem is beszélve. Sokan kockáztatják az életüket is akár azért, hogy más embertársukon segítsenek. Sokszor csak néhány emberért, nem 1 millióért... Szerintem az emberiség túlnyomó része túl sok jelentőséget tulajdonít saját maga létezésének és leginkább csak az önös érdekek hajtják. Valahol ezért tart ott a világ most ahol.


oda is adom mindenem egy allat menhelynek
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Nov 20 2014 03:41pm
Quote (RiNGiSpiLeR @ 20 Nov 2014 19:59)
Jó, de miért számít jobban két érzelmileg hozzád közelebb álló ember élete, mint más 999,998 emberé?


amikor a macskam meghalt, 3 napig sirtam

bemondjak a tvben hogy meghalt 300.000 ember a tsunamiban, letudom harom "bazdmeg :O"-el

de igazabol az is jobban megvisel ha 2 ora alatt megismerek egy fôhôst aki a film vegen meghal

ezt igy csunya leirni, de szerintem ez annyira nem radikalis
Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
Nov 20 2014 03:42pm
Quote (TresholdOfUniverse @ 20 Nov 2014 22:41)
oda is adom mindenem egy allat menhelynek


You are pants sir
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Nov 20 2014 03:42pm
Quote (RiNGiSpiLeR @ Nov 20 2014 10:39pm)
Te így gondolod, de vannak olyan emberek, akik ha hallanak egy hírt, hogy szökőár/földrengés, stb. történt valahol, akkor mindent hátrahagyva mennek és segítenek. Afrikában tevékenykedő segélyszervezet dolgozóiról nem is beszélve. Sokan kockáztatják az életüket is akár azért, hogy más embertársukon segítsenek. Sokszor csak néhány emberért, nem 1 millióért... Szerintem az emberiség túlnyomó része túl sok jelentőséget tulajdonít saját magának és leginkább csak az önös érdekek hajtják. Valahol ezért tart ott a világ most ahol.


Én is voltam már boszniában önkénteskedni. Ha lett volna időm szerbiába is megyek árvíz miatt szárítani a lakásokat. Sőt, "orvosok határok nélkül" programra is gondoltam, hogy jelentkezem (nem csak eü személyzet kell).

De igazából ez nem ugyanaz, mint meghalni ismeretlen emberekért.

Member
Posts: 31,126
Joined: May 29 2006
Gold: 23,175.02
Trader: Trusted
Nov 20 2014 03:48pm
Quote (beni @ 20 Nov 2014 23:42)
Én is voltam már boszniában önkénteskedni. Ha lett volna időm szerbiába is megyek árvíz miatt szárítani a lakásokat. Sőt, "orvosok határok nélkül" programra is gondoltam, hogy jelentkezem (nem csak eü személyzet kell).

De igazából ez nem ugyanaz, mint meghalni ismeretlen emberekért.


Azért más lakásokat szárítani mint mondjuk Afrika egyik ebolával súlyosan fertőzött területeken betegeket kezelni / vizsgálni. Márpedig vannak emberek, akik ezt teszik. Azt azért Te is érzed, hogy rizikó faktor és rizikó faktor között van különbség. :)
Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
Nov 20 2014 03:50pm
Quote (RiNGiSpiLeR @ 20 Nov 2014 22:48)
Azért más lakásokat szárítani mint mondjuk Afrika egyik ebolával súlyosan fertőzött területeken betegeket kezelni / vizsgálni. Márpedig vannak emberek, akik ezt teszik. Azt azért Te is érzed, hogy rizikó faktor és rizikó faktor között van különbség. :)


beni 1 szaralak
mi az hogy nem ebolas pinat nyal sierra leoneban


Go Back To Magyar Topic List
Prev156789Next
Add Reply New Topic New Poll