d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Melyik Országba Költöznél?
Prev15678910Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Oct 21 2014 02:14pm
Quote (beni @ 21 Oct 2014 22:06)
az én ismerősöm aki Brüsszelbe ment ki 5 nyelven beszél és angol szak mellett elvégezte a közgázt

a másik ismerősöm azt hiszem 4 nyelven

gondolom ki lehet jutni angol középpel is, ha mérnök az illető ^^


Amúgy, ha valaki nem ilyen brüsszeli diplomata meg politológus akármicsoda, akkor mi értelme van egy rakás nyelvnek?
Az ország nyelvén meg az angolon kívül, hol veszi hasznát bármelyiknek is?
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Oct 21 2014 02:16pm
Quote (CyberPunk666 @ 21 Oct 2014 21:11)
Egyből szétszórta 100 helyre, vagy évekig nem talált munkát?
Mert aki így szórja szét az önéletrajzokat, az nem csoda, hogy nem talál munkát.


Nem, vegzoskent minden heten x helyre beadta, minden helyre kicsit atalakitva az oneletrajzat, motivacios levelet, referenciakat.

Azert ezt ne szakertsd mar meg.

De meg mindig ~6% a munkanelkuliseg ott is es ha valaszthatnak a cegek akkor inkabb az allampolgarokat veszik fel, mintsem egy kulfoldivel bajlodjanak.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Oct 21 2014 02:18pm
Quote (josheide @ 21 Oct 2014 22:16)
Nem, vegzoskent minden heten x helyre beadta, minden helyre kicsit atalakitva az oneletrajzat, motivacios levelet, referenciakat.

Azert ezt ne szakertsd mar meg.

De meg mindig ~6% a munkanelkuliseg ott is es ha valaszthatnak a cegek akkor inkabb az allampolgarokat veszik fel, mintsem egy kulfoldivel bajlodjanak.


Kérdést tettem fel amúgy.
Furcsa, akkor ezek szerint a világon egyedül az usában nincs hiány az infósokból?

Bár nekem is van olyan ismerősöm, aki egy rakás interjú után sem talált még gyakorlati helyet. Azt nem igazán értem, hogy mégis hogy a picsába nem sikerült neki, amikor a cégek kijönnek és leállnak beszélgetni velünk, hogy mik a terveink, mivel foglalkoztunk eddig, szó szerint kijönnek értünk, de vannak ilyenek többen is. De szerintem 100%-ban az ő hibájuk.

This post was edited by CyberPunk666 on Oct 21 2014 02:21pm
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Oct 21 2014 02:20pm
Quote (CyberPunk666 @ 21 Oct 2014 21:18)
Kérdést tettem fel amúgy.
Furcsa, akkor ezek szerint a világon egyedül az usában nincs hiány az infósokból?


A jo infosokbol van hiany.

Nem a kozepszeruekbol.
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Oct 21 2014 02:23pm
Quote (josheide @ 21 Oct 2014 21:02)
NYU-n, Amerika legdragabb (es a vilag top 20-ban benne levo egyetemen) vegzett matek - info szakos osztalytarsam tobb mint 100 helyre adta be a jelentkezeset, mig par interjut kapott.

Vegul ket allasajanlat kozul valaszthatott.

Es O amerikai allampolgar.



Igen, azt mondom, hogy meg 2+



Ez a post nem kapott eleg figyelmet de 10/10.


Akkor az a srac fogyatekos, par hete volt cikk hogy amerikaban az infosok atlag masfel het alatt talalnak munkat.. Meg postoltam is
Member
Posts: 17,322
Joined: Apr 29 2007
Gold: 26.00
Oct 21 2014 02:24pm
Quote (Anarkin @ 21 Oct 2014 21:23)
Akkor az a srac fogyatekos, par hete volt cikk hogy amerikaban az infosok atlag masfel het alatt talalnak munkat.. Meg postoltam is


kivéve ha php programozó pistike béténél és alapszinten beszél angolul mint az "informatikusok" 80%-a
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Oct 21 2014 02:25pm
Quote (ace07 @ 21 Oct 2014 22:24)
kivéve ha php programozó pistike béténél és alapszinten beszél angolul mint az "informatikusok" 80%-a


Aki elvégez egy egyetemet és azzal php-zni megy az fogyatékos. Ahhoz kár elbaszni a pénzt a "legdrágább" egyetemen.
/btw anyanyelve az angol gondolom, legalábbis állampolgár/

This post was edited by CyberPunk666 on Oct 21 2014 02:25pm
Member
Posts: 17,322
Joined: Apr 29 2007
Gold: 26.00
Oct 21 2014 02:26pm
Quote (CyberPunk666 @ 21 Oct 2014 21:25)
Aki elvégez egy egyetemet és azzal php-zni megy az fogyatékos. Ahhoz kár elbaszni a pénzt a "legdrágább" egyetemen.


Nem arra írtam, hanem arra, hogy eléggé felhígult a szakma. Ez nem olyan mint például a sebészet ahol mindenki magasan képzett tapasztalt profi.
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Oct 21 2014 02:29pm
ameik a legtöbb ingyent agya
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Oct 21 2014 02:30pm
Quote (ace07 @ 21 Oct 2014 22:26)
Nem arra írtam, hanem arra, hogy eléggé felhígult a szakma. Ez nem olyan mint például a sebészet ahol mindenki magasan képzett tapasztalt profi.


Jó, hát egyetemet végzett infós esetén én olyanra gondolok, aki a szakmájában helyezkedik el, és abba azért a PHPisti nem tartozik bele.
Go Back To Magyar Topic List
Prev15678910Next
Add Reply New Topic New Poll