Quote (CyberPunk666 @ Jul 20 2014 10:01am)
te tanultál erről?
Kifejtenéd? Nincs kedvem nem wikipédiás cikkeket keresni.
Semmi támadás, tényleg érdekel.
y, neurobiológián volt róla szó, de ott se mentünk bele annyira, csak érintőlegesen
mivel megbuktam végül, ha szeretnétek idén megkérem a proffot, hogy meséljen részletesebben
röviden annyi, hogy a különböző neurotranszmitterekre és azok receptoraira hat, "túltölti" őket, ezért érzed magad boldognak amikor be vagy állva,
de ehhez nagyon hamar hozzászokik az agy és egy idő után az apróbb dolgok már nem ingerelik annyira a receptorokat vagy nem termelődik annyi transzmitter,
ezért egyre nehezebb boldogságot érezni, ami aztán (nyilván sok évnyi használat után) azt eredményezi, hogy egy boldogtalan megnyomorodott fasz leszel
emellett villámgyorsan tönkreteszi a rövidtávú és károsítja a hosszútávú memóriát, stb