d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > írd Le Hogy Mit álmodtál Ma/tegnap Este
Prev15678922Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jul 2 2014 09:34am
Quote (fahrii @ Jul 2 2014 03:31pm)
Mi az isten ez? Meg miért fekete?

Medvecukrok a világban

A medvecukor az édesgyökér besűrített kivonatából készül, alapvetően az egész világ ismeri. Elnevezése a legtöbb országban az édesgyökér hatóanyagából ered, angolul liquoirice (vagy licorice), az olaszoknál liquirizia, a finneknél lakritsi, németül lakritze. Nemcsak melasszal színezett fekete változata népszerű, hanem a cseresznye, málna vagy eperkivonattal ízesített piros is.

Északon a medvecukor szeretete új szintre lép, ott nem egyszerűen édesség, hanem életérzés, a legjobbak minden évben díjat is kapnak. A finnek, norvégok és hollandok egyik kedvence a sós medvecukor, más néven salmiak, salmiakdrop vagy salmiakki, és tényleg rettentő sós. Ha valaki alapvetően nem kedveli a medvecukrot, ezt eszébe ne jusson megkóstolni. Igazán intenzív íze van, amit az ammónium-kloridnak köszönhet, így aki még nem találkozott ezzel az ízvilággal, elsőre sokkoló lehet. A sós medvecukornak jellegzetes gyémántformája van, ami annyira elterjedt, hogy a salmiakki kifejezés gyakran nem magát a cukorkát, hanem ezt az alakzatot jelöli.


Az édesgyökér

Más néven édesfa vagy cukorkóró. Rettentő édes, és valóban ánizsra emlékeztető íze van. Elsősorban gyógynövényként alkalmazzák, mivel hatóanyaga (Liquiritiae radix) természetes módon nyálkaoldó és köhögéscsillapítő, köptető, gyulladáscsökkentő és görcsoldó hatású, ezért például gyomor- és bélfekély, nyálkahártya-sérülések gyógyítására használják. Túl sokat viszont nem érdemes belőle enni, mivel magas vérnyomást okozhat. Édes íze miatt (glicirrhizin) az élemiszer- és a gyógyszeripar ízjavítóként is használja.

Az édesgyökeret a gasztronómia is hasznosítja, felhasználják barna sör színezésére, likőrök ízesítésére (lásd a franciák jellegzetes italát, a pastist) és a medvecukor, más néven a bocskorszíj legfőbb alapanyaga. Az első medvecukrot a 18. században készítették édesgyökér-kivonatból, melaszból. Azóta kerülhet bele ánizsolaj, ánizskivonat, és létezik sós változata is.
Member
Posts: 49,980
Joined: Jul 1 2008
Gold: 13,000.00
Jul 2 2014 10:04am
szart rizzsel

nem almodtam mar vagy 2 eve, asszem akkor is sekxsz volt
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Jul 2 2014 10:05am
Quote (MarcusD @ Jul 2 2014 05:25pm)
zsír dolog, bár annyira nem érdekel hogy ennek utánaolvassak meg még próbálgassam is

amúgy hogy csinálsz fordított ékezetet az e-re meg az a-ra?


Telorol irok mert mallorcan suttetem a faszom
#ke$h #magaselet
Member
Posts: 13,320
Joined: Jul 19 2008
Gold: 21,598.00
Jul 2 2014 10:35am
Quote (cowding @ 2 Jul 2014 18:05)
Telorol irok mert mallorcan suttetem a faszom
#ke$h #magaselet


pénz suska della zseton
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jul 2 2014 11:04am
Quote (Senee @ Jul 2 2014 04:31pm)
azt álmodtam, hogy medvecukrot eszek

http://www.lacsiboltja.hu/uploadedimages/31028_lolly_medve_cukor_100g.jpg


Ez meg jo is
Nyomj sälmiekkit, elettol is elmegy a kedved
Jah latom irtal rola
Finnek olyan elvezettel nyomjak hogy neha raprobalok de istenem egy akkora fost mint az

This post was edited by Vismajor on Jul 2 2014 11:07am
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jul 2 2014 12:26pm
Quote (Vismajor @ Jul 2 2014 05:04pm)
Ez meg jo is
Nyomj sälmiekkit, elettol is elmegy  a kedved
Jah latom irtal rola
Finnek olyan elvezettel nyomjak hogy neha raprobalok de istenem egy akkora fost mint az


én szeretem
bár azt a szalámit még nem probátam
Member
Posts: 4,000
Joined: Mar 11 2014
Gold: 0.05
Jul 2 2014 11:08pm
Quote (Vismajor @ Jul 2 2014 06:04pm)
Ez meg jo is
Nyomj sälmiekkit, elettol is elmegy  a kedved
Jah latom irtal rola
Finnek olyan elvezettel nyomjak hogy neha raprobalok de istenem egy akkora fost mint az


volt szerencsém hozzá nekem is, valami rettenetes az az íz... és még a fogad közé is beragad :D
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jul 2 2014 11:30pm
Quote (TuskesVanek @ Jul 3 2014 05:08am)
volt szerencsém hozzá nekem is, valami rettenetes az az íz... és még a fogad közé is beragad :D


gyógyzsinór
ánizs jó mindenre
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Jul 3 2014 12:21am
this just in
svedorszagban voltam egy ilyen jo nagy \__/ alaku parkban aminek az egyik lejto aljan egy iskola(?) volt ahol par osztalytarsammal voltam
aztan volt valami dolguk azoknak akikkel epp egyutt voltam, mondtam hogy majd kesobb talalkozzunk, aztan elmentem kaveert, ami a lejtos reszen fentebb volt
mindezt valamiert igy panikolva futva tettem, rohantam es elestem tobbszor is, aztan rohantam tovabb
aztan asszem odaertem a kavezohoz es vettem kavet, dno mar
viszont a kavezotol balra volt egy fa kunyho ahova valamiert bementem, volt ket csavo akik magyarul beszeltek, valaki megoleserol, de nem nagyon figyeltem, ehelyett lementem a kunyho pincejebe
ahol ismet egy osztalytarsam volt(?), aztan visszamentunk a foldszintre, valahonnan elobukkant meg ket srac, es igy negyunket felsorakoztattak kotott kezekkel, hogy megoljenek e vagy mi a faszt csinaljanak

This post was edited by SummertimeClothes on Jul 3 2014 12:22am
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Jul 3 2014 01:40am
tfw ma énse emlékszek mit álmodtam pedig szoktam általában


ja de mégis, mindjárt leírom lel

This post was edited by BmA_BeMyAngel on Jul 3 2014 01:41am
Go Back To Magyar Topic List
Prev15678922Next
Add Reply New Topic New Poll