d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mennyi A Minimum?
Prev15678920Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 13,325
Joined: Jul 19 2007
Gold: 14,756.31
Jun 23 2014 10:05am
Quote (Karan2_Returned @ Jun 23 2014 04:03pm)
Csak azok homofobok akik bizonytalanok a szexualis hovatartozasukban.


egyszerűen nem szeretném ha majd gyerekem lesz annak társadalmilag elfogadott opciója legyen az h homoszexuális akar-e lenni, és h erre ösztönözzék az utcán is stb..
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 23 2014 10:06am
Quote (Anarkin @ 23 Jun 2014 17:46)
jó de amit Te meg cp leírtok az nem normális élet, hanem 2 szolgálót képzeltek el magatok mellé ahogy csettintésre leszopnak, mert beleszülettetek egy elkényeztetett világba

nyílván mindenki ezt akarja, de amit baleee írt, AZ normális élet.. sőt abban már extrák is vannak, amivel a föld lakosságának messze több mint 4/5-e több lenne mint boldog

"normális élet"-et csak nem keverném azzal hogy "mit akarsz most, következő lépcsőként elérni" (ami szintén egészséges dolog, kitűzni nagy célokat, de nem erről szól a topic szerintem)


remélem ez elég alap a vitára (:


Azért az nem érv, hogy máshol rosszabb, mert ennyi erővel, akkor itt a hajléktalan se sírjon, mert még ő is többet eszik, mint a világ másik 4/5-e.

Azt tudtad, hogy van olyan ország, ahol így élnek? Több is van belőle. Nem ilyen mini arab olajlelősre kell gondolni, hanem rendes nagy ország Európában. Sőt, még jobban is élnek pár dologban. Az átlag ember.
Nem kell két szolgáló, csak annyi, hogy amikor vásárolok, akkor ne kelljen külön keresni az akciókat a legolcsóbbakból és ne kelljen olyat ennem, amiről tudom, hogy megöl, csak nincs pénzem a normálisra.
Tudjak nyaralni, ha szerényen is.

Amúgy még mindig nem számolta bele senki más a ruházkodást. Pedig szerintem az is igen komoly kiadás. Meg a váratlan tönkremegy valami is.

az ilyen dolgokat, mint a lakás fenntartása, ami ritka, de nagy kiadás...
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Jun 23 2014 10:06am



párommal
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 23 2014 10:08am
Quote (bamboo @ 23 Jun 2014 18:01)
csupán annyit említettem meg h szerintem gáz a szolit a legfontosabb havi költségvetésbe számolni, elvégre minimumról beszéltünk
de örülök h ebből levezettétek h náci vagyok :)
nem hinném h csak a nácik vetik meg a buziskodó buzikat


Mondtam az elején, hogy a minimum mindenkinek mást jelent.

Én elélek 100k-ból is, de attól azt még nem érzem normálisnak.

Itt arról van szó, hogy mennyi az amiből már normálisan élsz. Annak a minimuma. Nem az, hogy mennyiből nem halsz éhen.

This post was edited by CyberPunk666 on Jun 23 2014 10:08am
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Jun 23 2014 10:10am
Jo, hat en igazabol leszarom, ha hosszu tavon se fogok egy random cegnel tobbet keresni, mint havi 150-200k. A meheszet akkor is behoz profitba meg evi 3-5 milla kozott es ugy mar meg lehet lenni.
Member
Posts: 13,325
Joined: Jul 19 2007
Gold: 14,756.31
Jun 23 2014 10:13am
Quote (CyberPunk666 @ Jun 23 2014 04:08pm)
Mondtam az elején, hogy a minimum mindenkinek mást jelent.

Én elélek 100k-ból is, de attól azt még nem érzem normálisnak.


huszonéves fiatalként egyedül sztem 150ből normálisan lehet élni
persze félrerakni nemigen tudsz, de ebből a keretből már lehet akár kisfogyasztású járművel járni bkv helyett imo
100 az szerintem is kevés

azt viszont furcsállom h a dohányzást senki nem jegyezte meg mint alapvető havi költséget

This post was edited by bamboo on Jun 23 2014 10:14am
Banned
Posts: 6
Joined: Jun 23 2014
Gold: 0.00
Jun 23 2014 10:13am
itt ausztriaban ugye 1100 eu a minimalber, 1 ember egy kisebb lakasban vigan elvan belole, a 13. + 14. havibol meg elmegy nyaralgatni

a legtutibb az ha van egy nod es normalisan kerestek mind a ketten, akkor kb aranyelet van, nekem most az intezkedesbol havi atlag 1800-2000 eurom van, eleg jol erzem magam igy
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jun 23 2014 10:13am
Quote (bamboo @ 23 Jun 2014 17:05)
egyszerűen nem szeretném ha majd gyerekem lesz annak társadalmilag elfogadott opciója legyen az h homoszexuális akar-e lenni, és h erre ösztönözzék az utcán is stb..


oh shiet.... nem tudom ebbe most belemenjek-e
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Jun 23 2014 10:15am
Quote (josheide @ Jun 23 2014 05:13pm)
oh shiet.... nem tudom ebbe most belemenjek-e


ne pls
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Jun 23 2014 10:15am
Quote (bamboo @ 23 Jun 2014 18:13)
huszonéves fiatalként egyedül sztem 150ből normálisan lehet élni
persze félrerakni nemigen tudsz, de ebből a keretből már lehet akár kisfogyasztású járművel járni bkv helyett imo
100 az szerintem is kevés

azt viszont furcsállom h a dohányzást senki nem jegyezte meg mint alapvető havi költséget


>dohányozni 2014ben

inkább leszek meleg
Go Back To Magyar Topic List
Prev15678920Next
Add Reply New Topic New Poll