d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Olcsó Egyszerû Kaják Etc
Prev15678914Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 31,725
Joined: Jan 16 2008
Gold: 1,593.00
Apr 22 2014 07:51am
Quote (tevetava @ 22 Apr 2014 13:49)
es ezt megis ki fogja elolvasni


Az aki kajat akar maganak csinalni es nem szarkonzervet enni ahogy te utana meg rohadt pofaval a fesztivalon buzologni.
Member
Posts: 34,954
Joined: May 17 2006
Gold: 0.00
Apr 22 2014 07:51am
Quote (putincykavodka @ 22 Apr 2014 14:38)
a topikrol eszembejutott a jelenet amikor hannibal agyagban megsuti az aldozata egyik labat, majd felszolgalja neki, na az se lehet rossz


tok igenyesek / szepek azok a jelenetek mikor foz, zene is jo hozza, szinte kedvet kapok a fozeshez :D ofc csak es kizarolag emberhusbol
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Apr 22 2014 07:53am
Quote (Smat @ 22 Apr 2014 15:51)
Az aki kajat akar maganak csinalni es nem szarkonzervet enni ahogy te utana meg rohadt pofaval a fesztivalon buzologni.


nagyon kis mad vagy
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Apr 22 2014 07:55am
Quote (tevetava @ 22 Apr 2014 15:49)
es ezt megis ki fogja elolvasni


én
Member
Posts: 8,400
Joined: Jul 31 2013
Gold: 95.00
Apr 22 2014 07:57am
Quote (Fej @ Apr 22 2014 03:51pm)
tok igenyesek / szepek azok a  jelenetek mikor foz,  zene is jo hozza, szinte kedvet kapok a fozeshez :D ofc csak es kizarolag emberhusbol


y, same, kar h csoro egyetista vagyok es se idom se penzem ilyeneket kesziteni

azert tevenek kilon gratulalnek a topikban nyujtott teljesitmenyehez
Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
Apr 22 2014 07:57am
Quote (Fej @ 22 Apr 2014 15:51)
tok igenyesek / szepek azok a  jelenetek mikor foz,  zene is jo hozza, szinte kedvet kapok a fozeshez :D ofc csak es kizarolag emberhusbol


same here bro
Member
Posts: 274
Joined: Mar 28 2014
Gold: 0.00
Apr 22 2014 08:02am
Tejberizs

6deci tejet + 1deci vizet beleöntöd a fazékba és felforralod
egy 3decis pohárba teszel rizst, majd beleöntöd egy szűrőbe és addig mosod amíg egy kicsit se fehér a rizsből kijövő víz (közben a fekete szardarabokat kiveszed belőle)

Amikor forr a tejes víz lehúzod a lángot a legkisebb fokozatra és beleöntöd a tiszta rizst 1EK cukorral majd addig kavargatod amíg szinte teljesen magába szívta a rizs a tejet, ekkor teszel bele még 2EK cukrot és tovább kavargatod.
amikor a rizs megpuhult teljesen (kb 12-15p) akkor leveszed a lángról és teszel bele 1 nagy EK Vajat/margarint és összekevered amíg az el nem olvad teljesen.

A még forró rizsre ráteszel 1 fedőt és 5 percenként villával megkavarod, hogy ne tapadjon annyira össze a rizs. (3szor megismétled)

Kakaó a tetejére vagy esetleg lekvár és kész is a finom tejberizs. (magában is király)

This post was edited by GeneralTT on Apr 22 2014 08:03am
Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
Apr 22 2014 08:03am
Quote (GeneralTT @ 22 Apr 2014 16:02)
Tejberizs

6deci tejet + 1deci vizet beleöntöd a fazékba és felforralod
egy 3decis pohárba teszel rizst, majd beleöntöd egy szűrőbe és addig mosod amíg egy kicsit se fehér a rizsből kijövő víz (közben a fekete szardarabokat kiveszed belőle)

Amikor forr a tejes víz lehúzod a lángot a legkisebb fokozatra és beleöntöd a tiszta rizst 1KK cukorral majd addig kavargatod amíg szinte teljesen magába szívta a rizs a tejet, ekkor teszel bele még 2EK cukrot és tovább kavargatod.
amikor a rizs megpuhult teljesen (kb 12-15p) akkor leveszed a lángról és teszel bele 1 nagy EK Vajat/margarint és összekevered amíg az el nem olvad teljesen.

A még forró rizsre ráteszel 1 fedőt és 5 percenként villával megkavarod, hogy ne tapadjon annyira össze a rizs. (3szor megismétled)

Kakaó a tetejére vagy esetleg lekvár és kész is a finom tejberizs. (magában is király)


ezt tenyleg megcsinalom
koszteso etc.
Member
Posts: 274
Joined: Mar 28 2014
Gold: 0.00
Apr 22 2014 08:05am
Quote (GoreKnight9 @ Apr 22 2014 03:03pm)
ezt tenyleg megcsinalom
koszteso etc.


Könnyen odaég szóval tényleg kavargasd állandóan.
Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
Apr 22 2014 08:37am
Quote (GeneralTT @ 22 Apr 2014 16:05)
Könnyen odaég szóval tényleg kavargasd állandóan.


kesz
kicsit meg fozhettem volna a rizst
de finom
Go Back To Magyar Topic List
Prev15678914Next
Add Reply New Topic New Poll