d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Pörkölt + Krumpli
Prev15678911Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jun 24 2012 10:55am
Quote (Senee @ Jun 24 2012 05:55pm)
egy csomó mindenünk van a káposztafejű törököktől amiről nem is gondolnánk, hogy ők adták

szegények hogy visszaszorultak innen európából azóta


például a lófasz a seggedbe kifejezés
Member
Posts: 45,902
Joined: Oct 8 2006
Gold: 59.00
Jun 24 2012 10:59am
Quote (Vismajor @ 24 Jun 2012 17:54)
igazából kurva mindegy h honnan jött imo, vagy szereted vagy nem szereted
de tényleg komoly, ha nem szereted azokat a kaját amiket linkeltél, kb mindegyik bestest
és akkor milyne ételeket tolsz? Gyros pizzával?


mcdonalds 24/7

btw nem vagyok valami nagy kajás, húsok közül csak csirke/pulykamell, tésztát bárhogyan bármivel, köretekből bármi jöhet, főzelékek nn. manapság egyre több zöldséget eszem főfogásként is. (inb4 lolol biztos 40kiló vagy: ~186/81)

This post was edited by Nerz8 on Jun 24 2012 11:00am
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jun 24 2012 11:00am
Quote (Vismajor @ Jun 24 2012 04:55pm)
például a lófasz a seggedbe kifejezés


Most ráhibáztál, mert ezt valóban ők használták először! Mondjuk ennek nem nyúlik olyan régre az eredete, Mustafa Kemal pasa alkalmazta ezt a kifejezést először amikor az 1930-as évek elején a németek és az olaszok előrukkoltak először a revíziós terveikkel, akkor állítólag így kiáltott fel a Meclisben (parlament); Senin eşek atı horoz! .. ami kb annyit tesz lófasz a seggedbe
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jun 24 2012 11:01am
Quote (Nerz8 @ Jun 24 2012 05:59pm)
mcdonalds 24/7

btw nem vagyok valami nagy kajás, húsok közül csak csirke/pulykamell, tésztát bárhogyan bármivel, köretekből bármi jöhet, főzelékek nn. manapság egyre több zöldséget eszem főfogásként is. (inb4 lolol biztos 40kiló vagy: ~186/81)


Én mostanában arra jöttem rá, hogy kurvára leveses vagyok ^^ Kb minden leves jöhet, kivétel a gombakrém, és a tojásleves
Képes vagyok megenni 3 kurvanagy tányér borsólevest( az a bestest)
A csirke nekem is az egyik kedvenc húsom, sőt... A disznót/marhát is megeszem de havonta max 1x kb
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jun 24 2012 11:03am
Quote (Senee @ Jun 24 2012 06:00pm)
Most ráhibáztál, mert ezt valóban ők használták először! Mondjuk ennek nem nyúlik olyan régre az eredete, Mustafa Kemal pasa alkalmazta ezt a kifejezést először amikor az 1930-as évek elején a németek és az olaszok előrukkoltak először a revíziós terveikkel, akkor állítólag így kiáltott fel a Meclisben (parlament); Senin eşek atı horoz! .. ami kb annyit tesz lófasz a seggedbe


Én úgy tudtam, hogy tőlünk ered a kifejezés tulajdonképpen, mert a török uralom idején gyakori kinzás és kivégzés technika volt a karóbahúzás, ami ugye úgy történt, hogy fogták a karót és felnyomták a jóember valagába, egész a csigolyákig.
Namármost törökül a karó=lofat, és sima magyar káromkodás volt a "lofat a seggedbe", ami a köznépben átalakult egy sokkal érthetőbb formába, a "lófasz a seggedbe"
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jun 24 2012 11:03am
Quote (Nerz8 @ Jun 24 2012 04:59pm)
mcdonalds 24/7

btw nem vagyok valami nagy kajás, húsok közül csak csirke/pulykamell, tésztát bárhogyan bármivel, köretekből bármi jöhet, főzelékek nn. manapság egyre több zöldséget eszem főfogásként is. (inb4 lolol biztos 40kiló vagy: ~186/81)


csirkéből csak a combot szeretem azt is inkább rántva mint sütve, de sütve is szeretem

emlékszem ettem egyszer ilyen vastag mellehusát sütve, olyan száraz volt mint a sivatag, majd megfulladtam, rágtam vagy fél óráig mire lebírtam nyelni
Member
Posts: 45,902
Joined: Oct 8 2006
Gold: 59.00
Jun 24 2012 11:05am
Quote (Vismajor @ 24 Jun 2012 18:01)
Én mostanában arra jöttem rá, hogy kurvára leveses vagyok ^^ Kb minden leves jöhet, kivétel a gombakrém, és a tojásleves
Képes vagyok megenni 3 kurvanagy tányér borsólevest( az a bestest)
A csirke nekem is az egyik kedvenc húsom, sőt... A disznót/marhát is megeszem de havonta max 1x kb


levesekkel elvagyok. nekem is kedvencem a borsóleves, meg a bableves.
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jun 24 2012 11:06am
Quote (Vismajor @ Jun 24 2012 05:03pm)
Én úgy tudtam, hogy tőlünk ered a kifejezés tulajdonképpen, mert a török uralom idején gyakori kinzás és kivégzés technika volt a karóbahúzás, ami ugye úgy történt, hogy fogták a karót és felnyomták a jóember valagába, egész a csigolyákig.
Namármost törökül a karó=lofat, és sima magyar káromkodás volt a "lofat a seggedbe", ami a köznépben átalakult egy sokkal érthetőbb formába, a "lófasz a seggedbe"


egyszer olvastam ilyen könyvben torrente del bosque irta hogy volt olyan kivégzési forma is, hogy lábánál fogva fellógattak valakit ilyen dúcra, terpeszben és egy külön erre a célra kialakított fűrésszel kettévágták :S:S

dik

meg az élve rohasztás, hogy beletették az embert a vizbe vmi hordóba és adtak neki ott enni inni, de beleszaratták a hordóba és mivel a víz amúgyis kikezdi + még fekáliás is volt, ott rohadt el élve (amíg bírta)

hihetetlen milyen kibaszott szörnyűségeket ki nem találtunk már mi emberek
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jun 24 2012 11:08am
Quote (Senee @ Jun 24 2012 06:06pm)
egyszer olvastam ilyen könyvben torrente del bosque irta hogy volt olyan kivégzési forma is, hogy lábánál fogva fellógattak valakit ilyen dúcra, terpeszben és egy külön erre a célra kialakított fűrésszel kettévágták :S:S

dik

meg az élve rohasztás, hogy beletették az embert a vizbe vmi hordóba és adtak neki ott enni inni, de beleszaratták a hordóba és mivel a víz amúgyis kikezdi + még fekáliás is volt, ott rohadt el élve (amíg bírta)

hihetetlen milyen kibaszott szörnyűségeket ki nem találtunk már mi emberek


Valamelyik Discovery csatornán van egy műsor, ott ilyen középkori kivégzésformákat mutatnak be o.0
mikor odakapcsoltam olyat mutattak be, hogy a csóka feküdt hanyat, fölé töltak egy hengert, amit forgatni lehet, felvágták a hasát, felkötötték rá a belének a végét, és elkezdték tekerni a cuccost, amig ki nem tekerték az összes belet(ami jó sok méter asszem)
mondom okj
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jun 24 2012 11:10am
Quote (Vismajor @ Jun 24 2012 05:08pm)
Valamelyik Discovery csatornán van egy műsor, ott ilyen középkori kivégzésformákat mutatnak be o.0
mikor odakapcsoltam olyat mutattak be, hogy a csóka feküdt hanyat, fölé töltak egy hengert, amit forgatni lehet, felvágták a hasát, felkötötték rá a belének a végét, és elkezdték tekerni a cuccost, amig ki nem tekerték az összes belet(ami jó sok méter asszem)
mondom okj


jól hangzik
rákeresek nmagon
Go Back To Magyar Topic List
Prev15678911Next
Add Reply New Topic New Poll