d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Afk Dolgozok
Prev15051525354172Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Aug 26 2016 03:56am
Quote (TresholdOfUniverse @ Aug 26 2016 09:54am)
nem ertem a kettot hogyan lehet osszehasonlitani, a ketto szuksegszeruen kiegesziti egymast es mind a kettofajta sikerelmenyre/elvezetre szuksege van az embernek

grabalyek posztjaiban meg iranymutatasrol, produktivitasrol es masokrol volt szo, nemigazan latom a parhuzamot


félreértés ne essék, nem fogom jarabek összes postját végigolvasni mert nem akarok leszázalékolt lenni 25évesen, én csak azt láttam hogy itt azon ment a vergődés hogy a munkát valaki jobban élvezi mint a szabadidőt, utána ment el a fonál full kreténbe, de ha tévedek akkor vendégem vagy egy sörre
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Aug 26 2016 04:00am
Quote (jarabekg @ Aug 26 2016 09:56am)
1. nem
2. de

a tobbit gurgu adta hozza, es probaltam ra reagalni
A produktivitasba is szivesen beleallok amugy, szerintem az ember a szabadidejeben tud igazan produktiv lenni, aki nem az nem eleg kreativ, gyertek ram.


huh, vannak bajok
pontosan miért ne lehetne munkában és szabadidejében ugyan olyan kreatív az ember?
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Aug 26 2016 04:02am
Quote (jarabekg @ Aug 26 2016 10:56am)
1. nem
2. de

a tobbit gurgu adta hozza, es probaltam ra reagalni
A produktivitasba is szivesen beleallok amugy, szerintem az ember a szabadidejeben tud igazan produktiv lenni, aki nem az nem eleg kreativ, gyertek ram.


akkor valoszinuleg nem vagyok eleg kreativ

de az is lehet, hogy szabadidomben nem egy fasza csapatban dolgozok, egy nagy multi hatterevel, sot az is lehet, hogy szabadidomben nem merulnek fel nehany szazezer euros problemak amiket meg tudnek oldani
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Aug 26 2016 04:02am
Quote (llllllllllll @ Aug 26 2016 11:00am)
huh, vannak bajok
pontosan miért ne lehetne munkában és szabadidejében ugyan olyan kreatív az ember?


mert a munkaban akarmi is van, van minimalis restrikcio, eloiras, egy mas altal kituzott cel, van ugyfel van dokumentacio, vagy akarmi, ha masnem egy vegso cel aminek van business valueja, legyen akamennyire is szabad a munkavegzes

mig a szabadidodben teljes szabadsagod van, ezert

ha a programozas lenne az egyetlen dolog amit elvezek, akkor is tukon ulnek, hogy vegre hazamehessek, es a sajat petprojektemen dolgozhassak.

Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Aug 26 2016 04:05am
Quote (jarabekg @ Aug 26 2016 10:02am)
mert a munkaban akarmi is van, van minimalis restrikcio, eloiras, egy mas altal kituzott cel, van ugyfel van dokumentacio, vagy akarmi, ha masnem egy vegso cel aminek van business valueja, legyen akamennyire is szabad a munkavegzes

mig a szabadidodben teljes szabadsagod van, ezert

ha a programozas lenne az egyetlen dolog amit elvezek, akkor is tukon ulnek, hogy vegre hazamehessek, es a sajat petprojektemen dolgozhassak.


és ha amin otthon dolgoznál megegyezik azzal, amin bent dolgozol?
csak bent meg van hozzá minden információ, SW, HW, pénz, támogatás, amire valaha szükséged lehet

ja meg nem mellékesen fizetnek is érte

This post was edited by llllllllllll on Aug 26 2016 04:08am
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Aug 26 2016 04:10am
Quote (jarabekg @ Aug 26 2016 11:02am)
mert a munkaban akarmi is van, van minimalis restrikcio, eloiras, egy mas altal kituzott cel, van ugyfel van dokumentacio, vagy akarmi, ha masnem egy vegso cel aminek van business valueja, legyen akamennyire is szabad a munkavegzes

mig a szabadidodben teljes szabadsagod van, ezert

ha a programozas lenne az egyetlen dolog amit elvezek, akkor is tukon ulnek, hogy vegre hazamehessek, es a sajat petprojektemen dolgozhassak.


Sikerült jól belezavarodnod a hülyeségedbe. Ha saját projecten dolgozol, az nyilván nem szabadidős tevékenység, hanem munka, hiszen azért csinálod, mert azt akarod, hogy megtérüljön.

A szabadidős kreativitás meg kb. abban merül ki, hogy leszervezel egy családi/haveri találkozót vagy utazást vagy romantikázást a GF-fel, vagy egész nap dank meme-k után kutatsz, hogy legyen kontent a subra.

This post was edited by -joey- on Aug 26 2016 04:11am
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Aug 26 2016 04:14am
Quote (jarabekg @ Aug 26 2016 11:02am)
mert a munkaban akarmi is van, van minimalis restrikcio, eloiras, egy mas altal kituzott cel, van ugyfel van dokumentacio, vagy akarmi, ha masnem egy vegso cel aminek van business valueja, legyen akamennyire is szabad a munkavegzes

mig a szabadidodben teljes szabadsagod van, ezert

ha a programozas lenne az egyetlen dolog amit elvezek, akkor is tukon ulnek, hogy vegre hazamehessek, es a sajat petprojektemen dolgozhassak.


Ezek mind a probléma részei, amit kreatívan kell megoldani
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Aug 26 2016 04:14am
Quote (-joey- @ Aug 26 2016 10:10am)
Sikerült jól belezavarodnod a hülyeségedbe. Ha saját projecten dolgozol, az nyilván nem szabadidős tevékenység, hanem munka, hiszen azért csinálod, mert azt akarod, hogy megtérüljön.

A szabadidős kreativitás meg kb. abban merül ki, hogy leszervezel egy családi/haveri találkozót vagy utazást vagy romantikázást a GF-fel, vagy egész nap dank meme-k után kutatsz, hogy legyen kontent a subra.


én az utolsón adom le a voksom
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Aug 26 2016 04:15am
Quote (rapiddani @ 26 Aug 2016 12:14)
én az utolsón adom le a voksom


enis
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Aug 26 2016 04:15am
Quote (llllllllllll @ Aug 26 2016 11:05am)
és ha amin otthon dolgoznál megegyezik azzal, amin bent dolgozol?
csak bent meg van hozzá minden információ, SW, HW, pénz, támogatás, amire valaha szükséged lehet

ja meg nem mellékesen fizetnek is érte


Amugy ott van pont egyebkent, hogy infrastruktura es haverok nelkul otthon lehet nem olyan hatekonyan dolgozni, ezeket meg eloteremteni a sajat celjaidra, meg onmagaban nem biztos hogy fun, ezen meg gondolkodnom kell.

e: De szerintem akkor is talalnod kene valamit teljesen magadtol, amivel szivesebben foglalkoznal, meg akkor is ha ez nehez, es rengeteg kreativitast igenyel

Quote (-joey- @ Aug 26 2016 11:10am)
Sikerült jól belezavarodnod a hülyeségedbe. Ha saját projecten dolgozol, az nyilván nem szabadidős tevékenység, hanem munka, hiszen azért csinálod, mert azt akarod, hogy megtérüljön.

A szabadidős kreativitás meg kb. abban merül ki, hogy leszervezel egy családi/haveri találkozót vagy utazást vagy romantikázást a GF-fel, vagy egész nap dank meme-k után kutatsz, hogy legyen kontent a subra.


sajat projektbol nem mindig var az ember megterulest, egyszeruen a kreativitasa kielese miatt csinalja, szoval semmi ellentmondas nincs abban amit mondtam, csak te nem tudtad igazan jol ertelmezni

nekem nem merul ki ennyiben a szabadidom kihasznalasa

This post was edited by jarabekg on Aug 26 2016 04:16am
Go Back To Magyar Topic List
Prev15051525354172Next
Add Reply New Topic New Poll