d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Daily Filozofia Topic
Prev14567813Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 2 2015 08:30am
Quote (Anarkin @ 2 Jan 2015 15:22)
ezen azért pár perce mosolygok
már most random elvenné az emberek dolgait :DD jó oktatást kap


Pont ez a dolog lenyege. Megerteni, hogy honnan ered az adozas es az ujraosztas otlete, majd ezeket szembeallitani a tulajdonhoz valo joggal.

Aki dolgozik az fizeti a 16%-os szjat , a 27%-os Afat, es meg tucatnyi kisebb-nagyobb adot es jarulekot.

A munkad gyumolcsenek tobb, mint a felet elveszi az allam, majd ujraosztja azt valamilyen elv szerint. Ezt elfogadjuk, mert igy mukodhet a tarsadalmunk.

Ez a problema egy mikrotarsadalomra vetiti le ugyanezt a dolgot es teszi mindezt ugy, hogy oszthatatlan a munkad gyumolcse.

Csak egy furulya van, es bar az nem _szukseges_ egyik gyereknek sem, mind akarjak. Az hogy melyiknek adnad, csak rajtad mulik, es a te prioritasaidon az eletben.
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Jan 2 2015 08:32am
Quote (josheide @ 2 Jan 2015 15:30)
Pont ez a dolog lenyege. Megerteni, hogy honnan ered az adozas es az ujraosztas otlete, majd ezeket szembeallitani a tulajdonhoz valo joggal.

Aki dolgozik az fizeti a 16%-os szjat , a 27%-os Afat, es meg tucatnyi kisebb-nagyobb adot es jarulekot.

A munkad gyumolcsenek tobb, mint a felet elveszi az allam, majd ujraosztja azt valamilyen elv szerint. Ezt elfogadjuk, mert igy mukodhet a tarsadalmunk.

Ez a problema egy mikrotarsadalomra vetiti le ugyanezt a dolgot es teszi mindezt ugy, hogy oszthatatlan a munkad gyumolcse.

Csak egy furulya van, es bar az nem _szukseges_ egyik gyereknek sem, mind akarjak. Az hogy melyiknek adnad, csak rajtad mulik, es a te prioritasaidon az eletben.


add nekem a laptopod minden hónapban egy hétre, safari tesztelési célokkal

hülyeség szerintem a példa :D _szükséges_ annak a furulya, akié... mert csak
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jan 2 2015 08:34am
Quote (CyberPunk666 @ Jan 2 2015 02:26pm)
el kéne vágni három felé.


dat :xd

azt sipuljon rajta mindenik
Member
Posts: 11,680
Joined: Nov 5 2008
Gold: 1.21
Jan 2 2015 08:37am
ANNAK ADNÁM AKINEK A LEGNAGYOBB A CSÖCSE
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jan 2 2015 08:40am
Quote (bbaallaaggee @ Jan 2 2015 02:37pm)
ANNAK ADNÁM AKINEK A LEGNAGYOBB A CSÖCSE


legfinomabb a bőrének az illata
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jan 2 2015 08:40am
Quote (josheide @ 2 Jan 2015 15:30)
Pont ez a dolog lenyege. Megerteni, hogy honnan ered az adozas es az ujraosztas otlete, majd ezeket szembeallitani a tulajdonhoz valo joggal.

Aki dolgozik az fizeti a 16%-os szjat , a 27%-os Afat, es meg tucatnyi kisebb-nagyobb adot es jarulekot.

A munkad gyumolcsenek tobb, mint a felet elveszi az allam, majd ujraosztja azt valamilyen elv szerint. Ezt elfogadjuk, mert igy mukodhet a tarsadalmunk.

Ez a problema egy mikrotarsadalomra vetiti le ugyanezt a dolgot es teszi mindezt ugy, hogy oszthatatlan a munkad gyumolcse.

Csak egy furulya van, es bar az nem _szukseges_ egyik gyereknek sem, mind akarjak. Az hogy melyiknek adnad, csak rajtad mulik, es a te prioritasaidon az eletben.


Azért hülyeség szerintem ez, mert nem azért fizetem be az adót hogy bélának legyen furulyája, hanem, hogy legyenek utak amiken mehetek, lámpa az utcán ami világítson nekem, ha bemegyek a kórházba akkor ellássanak engem
Ami meg a nyomirultak megsegítésére megy az nagyon apró töredéke az adónak, nem hogy elveszi az egész pénzed az állam, hogy valakinek vegyen belőle furulyát
Mennék is fáklyával lázongani
Kb köze sincs ennek hozzá

This post was edited by Cpt_Ghost on Jan 2 2015 08:43am
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 2 2015 08:42am
Quote (Anarkin @ 2 Jan 2015 15:32)
add nekem a laptopod minden hónapban egy hétre, safari tesztelési célokkal

hülyeség szerintem a példa :D _szükséges_ annak a furulya, akié... mert csak


Amikor megvettem a laptopom fizettem az amerikai allamnak sok sok penzt az afaval.

Tulajdonkeppen a laptopom megkaptak a szegenyek is valamennyi idore.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 2 2015 08:42am
Quote (Cpt_Ghost @ 2 Jan 2015 15:40)
Azért hülyeség szerintem ez, mert nem azért fizetem be az adót hogy bélának legyen furulyája, hanem, hogy legyenek utak amiken mehetek, lámpa az utcán ami világítson nekem, ha bemegyek a kórházba akkor ellássanak engem
Ami meg a nyomirultak megsegítésére megy az nagyon apró töredéke az adónak
Kb köze sincs ennek hozzá


Azt te csak hiszed :DDDD
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jan 2 2015 08:43am
Quote (Cpt_Ghost @ Jan 2 2015 02:40pm)
Azért hülyeség szerintem ez, mert nem azért fizetem be az adót hogy bélának legyen furulyája, hanem, hogy legyenek utak amiken mehetek, lámpa az utcán ami világítson nekem, ha bemegyek a kórházba akkor ellássanak engem
Ami meg a nyomirultak megsegítésére megy az nagyon apró töredéke az adónak
Kb köze sincs ennek hozzá


jó hogy fizetjük a 10% nyugdijat meg a 7% (4+3) egészségügyi hozzájárulást

majd lesz nyugdijunk :o)
meg fent tudják tartani ezt a jó állapotban lévő egészségügyet :o)

oh wait..

villára megy az meg luxusautóra meg zara kabátra meg 500 ezres louis vuitton táskára

This post was edited by Senee on Jan 2 2015 08:44am
Member
Posts: 38,217
Joined: Jul 24 2005
Gold: 22,413.07
Jan 2 2015 08:43am
Quote (josheide @ Jan 2 2015 02:37pm)
Igen, tenyleg tud.


akkor béla.

Quote (CyberPunk666 @ Jan 2 2015 02:47pm)
Aki Annának adja az pedofil. [férfi furulyát adna egy kislánynak, aki "tud rajta játszani"]
Aki Bélának az szexista. [ő fiú]
Aki Cecíliának az zsidó [javak birtoklása => zsidó]


Go Back To Magyar Topic List
Prev14567813Next
Add Reply New Topic New Poll