d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Érdekes Folyamatnak Lehetünk Szemtanúi...
Prev14567815Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 24 2014 04:20pm
Quote (TrollBoss @ 25 Nov 2014 00:19)
nincs tévém


Azokkal a szemekkel ugyse latnad milyen musor megy.
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Nov 24 2014 05:21pm
Quote (RiNGiSpiLeR @ 24 Nov 2014 17:11)
Hay!

TV-kről van szó.

Általában, ami a műszaki cikkek technológiai fejlődésnek egyik legnagyobb gátja az, hogy igyekeznek eltolni a fejlesztéseket, ha még a régi termékekre is igény van.

Tökéletesen megfigyelhető ez pendrive-ok/SSD-k területén, ahol simán sok-sok terránál járhatnának, ha akarnának... csak épp felesleges, lassabban csöpögtetik a népnek és így mindig "rákényszerítenek", hogy vedd meg az újabbat, ami már nagyobb kapacitású. Tudatosan tartják magasan az árakat.

Ellenben, ami a TV-k esetében az elmúlt 1 évben történik, az valami elképesztő és szerintem az egyik legnagyobb fail, ever.

Egy kis történeti áttekintés:
Régebben, évtizedekig csak képcsöves TV-k voltak...
Aztán megjelentek olyan 15 éve a plazma, majd az LCD TV-k . Ezek is nagyon sokáig "egyeduralkodói" voltak a piacnak. Egyszerűen semmilyen technológia vetélytársuk nem akadt
Ám, pár éve bejöttek a Smart TV-k, LED TV-k és projectorok, amik így egy egész szép palettát biztosítottak, pláne úgy, hogy a plazma tv-ket és még lcd tv-ket is gyártottak.

Viszont az elmúlt 1 év.......
Elképesztő módon bepörgött a piac.

Hatalmas várakozás előzte meg a 4k-s TV-ket (UHD 3840x2160) és - velem együtt - nagyon sokan azt hitték, hogy itt már úgy nagyjából vége is van a dolognak, mert ez már olyan felbontást biztosít, amit tényleg nem érdemes felülmúlni.
Rá 1-2 hónapra érkezett meg derült égből villámcsapásként az ovális TV-k generációja, ahol a képernyő nem síkban van, hanem ívelt. Szintén 4k-ban, ami így a "hagyományos" 4k-s TV-k árát lenyomta a francba, mert pár hónap alatt elavult technológiává vált.
Ismét csak pár hónap telt el és megjelentek az OLED TV-k... amik visszavettek a felbontásból és "csak" Full HD-ban gyártottak, de olyan képet biztosít, hogy beszarás.

Ez a folyamat okozza azt, hogy egy  40" 3D Smart UHD LED TV most 175 000 ft körül mozog, ahelyett, hogy 1 millió lenne.

Szerintem hatalmas bukás volt a TV gyártóknak az, hogy gyakorlatilag 3 havonta elavulttá tették a korábbi technológiákat és ahelyett, hogy milliókért tudták volna eladni őket, le kellett vinni harmadára/negyedére az árát, mert különben nem vették volna meg.

Mindenesetre biztosra veszem, hogy még 1-2 hónap és kihoznak 4k-s OLED TV-t is, ami megint felborítja az egészet...

Mi értele van, azt nem tudom, de jó látni, hogy már a 4k-s TV-ket is "szarért-hugyért" dobálják az ember után. :D


inb4 tl;dr


Member
Posts: 6,323
Joined: Jun 3 2011
Gold: 45.00
Nov 25 2014 02:18am
mi 260k ért vettünk nemrég smart tvt most 130 ért mozog :blink:
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Nov 25 2014 07:50am
Quote (josheide @ Nov 24 2014 08:30pm)
Na akkor most meseld el hogyan torted el a kezed es a telod!


Eltörtem a kezem mert kidobott a csaj akivel igazabol nem is jartam de remenytelenul beleszerettem elhagytam erte a parom ugy htudtam h nem is igert nekem semmit sot a baratjaval akart amradni de leszartam, gondoltam ha lepeseket teszek akkor pls respond es akkor fasza lesz
golyabalon berugtunk minde aketten, elmondta nekem h ma este ugy jott el h haragban van a baratjaval es adott nekem egy eselyt de en mindenkivel flortoltem es nem is fontos nekem es h nem is erdekel, elbasztam az esélyemet
éreztem h kihullik a kezeim kozul az iranyitas ereztem h elveszitem ot ereztem h ennyi elbasztam
hihetetlenul duhos lettem sajat magamra neki estem a falnak es addig vertem az oklom bele amik veresre felszakadt a bor es mar nemt udtam kinyujtani az ujjaim
a securitisek ketten felemeltek es kivittek szoszerint beraktak a mentoautoba ahol ellattak de mar a vilagomat nemt udtam kb
de kiderult h kibaszott kemeny vagoky eg yujjam sem tort el csak a kezfejcsontom repedt meg v mi a fasz de ezt se modntka biztosra mert ofc nem volt rongten, azt modnt a doki h felfog dagadni(sherlocked) es ha nem apad le holnaputanra akkor irany a korhaz sebesen
de leapadt, mar sokkal szebbne nez ki csak lila meg zold meg kek



top kek


ja a telom ugy tortem el, hogy elejtettem
bb zsiruj sony ericsonz

This post was edited by Vismajor on Nov 25 2014 07:55am
Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
Nov 25 2014 08:00am
Quote (Vismajor @ 25 Nov 2014 14:50)
Eltörtem a kezem mert kidobott a csaj akivel igazabol nem is jartam de remenytelenul beleszerettem elhagytam erte a parom ugy htudtam h nem is igert nekem semmit sot a baratjaval akart amradni de leszartam, gondoltam ha lepeseket teszek akkor pls respond es akkor fasza lesz
golyabalon berugtunk minde  aketten, elmondta nekem h ma este ugy jott el h haragban van a  baratjaval es adott nekem egy eselyt de en mindenkivel flortoltem es nem is fontos nekem es h nem is erdekel, elbasztam az esélyemet
éreztem h kihullik a kezeim kozul az iranyitas ereztem h elveszitem ot ereztem h ennyi elbasztam
hihetetlenul duhos lettem sajat magamra neki estem a falnak es addig vertem az oklom bele amik veresre felszakadt a bor es mar nemt udtam kinyujtani az ujjaim
a securitisek ketten felemeltek es kivittek szoszerint beraktak a mentoautoba ahol ellattak de mar a vilagomat nemt udtam kb
de kiderult h kibaszott kemeny vagoky eg yujjam sem tort el csak a kezfejcsontom repedt meg v mi a fasz de ezt se modntka biztosra mert ofc nem volt rongten, azt modnt a doki h felfog dagadni(sherlocked) es ha nem apad le holnaputanra akkor irany a korhaz sebesen
de leapadt, mar sokkal szebbne nez ki csak lila meg zold meg kek



top kek


ja a telom ugy tortem el, hogy elejtettem
bb zsiruj sony ericsonz


algoisback
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 25 2014 08:28am
Quote (Vismajor @ 25 Nov 2014 15:50)
Eltörtem a kezem mert kidobott a csaj akivel igazabol nem is jartam de remenytelenul beleszerettem elhagytam erte a parom ugy htudtam h nem is igert nekem semmit sot a baratjaval akart amradni de leszartam, gondoltam ha lepeseket teszek akkor pls respond es akkor fasza lesz
golyabalon berugtunk minde  aketten, elmondta nekem h ma este ugy jott el h haragban van a  baratjaval es adott nekem egy eselyt de en mindenkivel flortoltem es nem is fontos nekem es h nem is erdekel, elbasztam az esélyemet
éreztem h kihullik a kezeim kozul az iranyitas ereztem h elveszitem ot ereztem h ennyi elbasztam
hihetetlenul duhos lettem sajat magamra neki estem a falnak es addig vertem az oklom bele amik veresre felszakadt a bor es mar nemt udtam kinyujtani az ujjaim
a securitisek ketten felemeltek es kivittek szoszerint beraktak a mentoautoba ahol ellattak de mar a vilagomat nemt udtam kb
de kiderult h kibaszott kemeny vagoky eg yujjam sem tort el csak a kezfejcsontom repedt meg v mi a fasz de ezt se modntka biztosra mert ofc nem volt rongten, azt modnt a doki h felfog dagadni(sherlocked) es ha nem apad le holnaputanra akkor irany a korhaz sebesen
de leapadt, mar sokkal szebbne nez ki csak lila meg zold meg kek



top kek


ja a telom ugy tortem el, hogy elejtettem
bb zsiruj sony ericsonz


Balfasz
Member
Posts: 31,127
Joined: May 29 2006
Gold: 22,940.38
Trader: Trusted
Nov 25 2014 08:43am
Quote (Vismajor @ 25 Nov 2014 15:50)
Eltörtem a kezem mert kidobott a csaj akivel igazabol nem is jartam de remenytelenul beleszerettem elhagytam erte a parom ugy htudtam h nem is igert nekem semmit sot a baratjaval akart amradni de leszartam, gondoltam ha lepeseket teszek akkor pls respond es akkor fasza lesz
golyabalon berugtunk minde  aketten, elmondta nekem h ma este ugy jott el h haragban van a  baratjaval es adott nekem egy eselyt de en mindenkivel flortoltem es nem is fontos nekem es h nem is erdekel, elbasztam az esélyemet
éreztem h kihullik a kezeim kozul az iranyitas ereztem h elveszitem ot ereztem h ennyi elbasztam
hihetetlenul duhos lettem sajat magamra neki estem a falnak es addig vertem az oklom bele amik veresre felszakadt a bor es mar nemt udtam kinyujtani az ujjaim
a securitisek ketten felemeltek es kivittek szoszerint beraktak a mentoautoba ahol ellattak de mar a vilagomat nemt udtam kb
de kiderult h kibaszott kemeny vagoky eg yujjam sem tort el csak a kezfejcsontom repedt meg v mi a fasz de ezt se modntka biztosra mert ofc nem volt rongten, azt modnt a doki h felfog dagadni(sherlocked) es ha nem apad le holnaputanra akkor irany a korhaz sebesen
de leapadt, mar sokkal szebbne nez ki csak lila meg zold meg kek



top kek


ja a telom ugy tortem el, hogy elejtettem
bb zsiruj sony ericsonz


Már megérte megnyitni ezt a topicot. :o
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Nov 25 2014 09:03am
Quote (Vismajor @ Nov 25 2014 02:50pm)
Eltörtem a kezem mert kidobott a csaj akivel igazabol nem is jartam de remenytelenul beleszerettem elhagytam erte a parom ugy htudtam h nem is igert nekem semmit sot a baratjaval akart amradni de leszartam, gondoltam ha lepeseket teszek akkor pls respond es akkor fasza lesz
golyabalon berugtunk minde  aketten, elmondta nekem h ma este ugy jott el h haragban van a  baratjaval es adott nekem egy eselyt de en mindenkivel flortoltem es nem is fontos nekem es h nem is erdekel, elbasztam az esélyemet
éreztem h kihullik a kezeim kozul az iranyitas ereztem h elveszitem ot ereztem h ennyi elbasztam
hihetetlenul duhos lettem sajat magamra neki estem a falnak es addig vertem az oklom bele amik veresre felszakadt a bor es mar nemt udtam kinyujtani az ujjaim
a securitisek ketten felemeltek es kivittek szoszerint beraktak a mentoautoba ahol ellattak de mar a vilagomat nemt udtam kb
de kiderult h kibaszott kemeny vagoky eg yujjam sem tort el csak a kezfejcsontom repedt meg v mi a fasz de ezt se modntka biztosra mert ofc nem volt rongten, azt modnt a doki h felfog dagadni(sherlocked) es ha nem apad le holnaputanra akkor irany a korhaz sebesen
de leapadt, mar sokkal szebbne nez ki csak lila meg zold meg kek



top kek


ja a telom ugy tortem el, hogy elejtettem
bb zsiruj sony ericsonz


erdekes folyamatnak lehetunk tanui

az alkohol az ordog
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Nov 25 2014 09:22am
Quote (RiNGiSpiLeR @ Nov 25 2014 03:43pm)
Már megérte megnyitni ezt a topicot. :o


kurva kemény volt hogy a csajjal a harmadikon üvöltöttünk egymással mig a pasia lent bulizott valahol topkek



amúgy képet nem kért senki, mekkora csalódás
http://2.ii.gl/hQIp8WWwS.png
Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
Nov 25 2014 09:25am
Quote (Vismajor @ 25 Nov 2014 16:22)
kurva kemény volt hogy a csajjal a harmadikon üvöltöttünk egymással mig a pasia lent bulizott valahol topkek



amúgy képet nem kért senki, mekkora csalódás
http://2.ii.gl/hQIp8WWwS.png


na latod
ez mar 1 csaj nem ugy mint az elozod
huehue
Go Back To Magyar Topic List
Prev14567815Next
Add Reply New Topic New Poll